Cegła Etna - płomienny urok klinkieru

Cegła Etna - płomienny urok klinkieru

Poleć znajomemu
2017-11-17 10:30:35

Majestatyczny i ponadczasowy, a jednocześnie zaskakujący i pełen życia - taki jest nie tylko sycylijski wulkan Etna, ale również inspirowana jego nazwą cegła klinkierowa. Jej trwałość oraz charakterystyczny wygląd to jedyne w swoim rodzaju, naprawdę ogniste połączenie.

W świecie ceramiki czerwień wydaje się być kolorem oczywistym. Jednak nawet w obrębie tej barwy istnieją odcienie niecodzienne, a cegła Etna jest tego najlepszym przykładem. Dzięki umiejętnemu zastosowaniu mieszanki surowca oraz techniki wypalania, materiał uzyskuje charakterystyczną kolorystykę, przypominającą zastygającą lawę. Ciemna czerwień przechodząca na krańcach wozówki niemal w brąz to z jednej strony zestaw bardzo elegancki, z drugiej zaś - wręcz pulsujący wewnętrznym żarem. Dzięki temu Etna zawsze prezentuje się, jakby dopiero opuściła cegielnię, dodając każdemu projektowi ciepła, szyku i oryginalnego uroku.

Wulkaniczne skojarzenia dotyczą nie tylko wyglądu „płomiennej” cegły, ale również procesu jej produkcji. Temperatura wypalania Etny wynosi bowiem około 1100 °C, co jest wartością porównywalną ze średnią temperaturą płynnej lawy. Powstający w tak ekstremalnych warunkach spiek ceramiczny może się poszczycić niezwykle wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz 35. klasą wytrzymałości na ściskanie. Jeśli dodamy do tego niską podatność na zabrudzenia wynikającą z wynoszącej zaledwie 6% nasiąkliwości, Etna okaże się być budulcem o trwałości i ponadczasowości porównywalnej ze swoją wulkaniczną imienniczką.  

Atutem opisywanej cegły z pewnością jest także duża ilość dostępnych wymiarów i perforacji. Inwestorzy mogą wybierać spośród trzech rodzajów cegieł - pełnych, perforowanych i szczelinowych - a także połówek i różnorodnych kształtek. Do wykończenia zarówno elewacji, jak i wnętrz doskonale nadają się także płytki klinkierowe, dopełniające szeroką paletę linii Etna - jedynego w swoim rodzaju, płomiennego klinkieru.

źródło: lhlklinkier/pieknydom24.pl

O firmie LHL Klinkier

Grupa Lode jest producentem i dystrybutorem posiadającym w swojej ofercie produkty do wykonywania ścian i elewacji zarówno ceramicznych, jak i betonowych. Jej portfolio produktowe obejmuje pustaki ceramiczne, cegły oraz płytki elewacyjne i klinkierowe, bruki klinkierowe, elementy małej architektury, galanteria klinkierowa oraz wyroby komplementarne. Działalność produkcyjna realizowana jest w 5 profesjonalnych zakładach zlokalizowanych na terenie Polski oraz Łotwy z centralą w Warszawie. Produkty Grupy dystrybuowane są na terenie Polski, Czech, Słowacji, Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier oraz Rosji. Obszar ten jest wciąż rozwijany.

Cegły klinkierowe oferowane są pod marką LHL Klinkier (produkcja w Gozdnicy), LODE (Łotwa) oraz Patoka (produkcja w Patoce). W ofercie Grupy Lode znajdują się również pustaki ceramiczne Keraterm (produkcja na Łotwie) oraz Cerpol (Kozłowice).

dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2017, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P