Piece wolnostojące w industrialnych wnętrzach

Piece wolnostojące w industrialnych wnętrzach

Poleć znajomemu
2017-10-17 13:15:00

Wywodzący się z powojennego Nowego Jorku styl industrialny zachwyca przestrzenią i łączeniem materiałów. Powstał w wyniku adaptowania zniszczonych fabryk oraz magazynów na obiekty mieszkalne. W industrialnych pomieszczeniach idealnie sprawdzają się piece wolnostojące, które podkreślają design wnętrz.

Styl industrialny czerpie inspiracje z fabrycznej surowości i nieładu. Duże przestrzenie, wysokie sufity i okalające gołe ściany rury sprawiły, że świat zakochał się w tym niezwykle popularnym stylu. Paradoksalnie, tworzy w ten sposób gustowne, a nawet ekskluzywne wnętrza. Nowoczesne piece wolnostojące to prawdziwy must have  wnętrz rodem zza oceanu.

Kominek w centrum loftu

Lofty utrzymane są w surowym stylu. Nieotynkowane ściany czy odsłonięte elementy konstrukcyjne budynku potęgują industrialny klimat wnętrz. - W tak przestronnych pomieszczeniach, jakimi są studia czy pomagazynowe mieszkania, mamy możliwość wyeksponowania piękna pieców wolnostojących. Stalowe rozwiązania o tradycyjnych lub unowocześnionych kształtach często stają się główną dekoracją. Z uwagi na możliwość ich montażu w dowolnym miejscu (jedynym warunkiem jest doprowadzenie podłączenia kominowego) piece wolnostojące mogą odgrywać pierwsze skrzypce w industrialnych aranżacjach. - mówi Sylwester Kałwiński, ekspert z firmy Kratki.pl.

W tradycyjnych domach często brakuje miejsca na wyeksponowanie pieca. Przestronne lofty pozwalają na zrealizowanie wielu wnętrzarskich fantazji. Charakteryzują się one otwartą przestrzenią, w której salon dzielony jest razem z kuchnią. Usytuowanie pieca wolnostojącego na pograniczu tych dwóch stref pozwoli na ich naturalny podział, a także możliwość cieszenia się pięknem żywego ognia podczas wypoczynku, jak i gotowania potraw.

Idealnie dopasowanie

Piece wolnostojące są elementem sztuki użytkowej. - Najczęściej wykonywane są ze stali. Ich konstrukcja pozwala na wprowadzenie innowacji w postaci wykończenia z kafli czy kolorowych elementów, które idealnie wpisują się w industrialny klimat. Możliwość formowania różnych kształtów pieców stalowych umożliwia stworzenie urządzeń o zaokrąglonym froncie, kwadratowych, prostokątnych, narożnych lub opartych na nóżce. Dzięki swojej nowoczesnej formie, prostocie i funkcjonalizmie, piece wolnostojące idealnie wkomponowują się w filozofię industrialnych mieszkań. - dodaje ekspert z firmy Kratki.pl. Nowoczesne kozy o surowym designie idealnie współgrają z materiałami przypisanymi do stylu loftowego: cegłą, metalem czy drewnem. Dodatkowym atutem pieców wolnostojących jest dający ciepło płomień, który nadaje surowemu wnętrzu ciepła i przytulności.

źródło: kratki.pl/piekndom24.pl

M_12855 M_12856 M_12857
dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P