Inteligentny prysznic - armatura natryskowa SCHELL VITUS VD-C-T

Inteligentny prysznic - armatura natryskowa SCHELL VITUS VD-C-T

Poleć znajomemu
2017-09-26 12:12:54

Rozwiązania pozwalające oszczędzać wodę można coraz powszechniej spotkać zarówno w łazienkach publicznych, jak i prywatnych. Nie jest to przejściowa moda, lecz praktyczny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Do inteligentnych rozwiązań tego typu dołączyła armatura natryskowa SCHELL VITUS VD-C-T.

Prysznic to najszybsza i wydawać by się mogło - najbardziej ekonomiczna forma kąpieli. Warto jednak oprzeć się na dostępnych oszacowaniach i wziąć pod uwagę, że średnio w trakcie kąpieli pod prysznicem dochodzi do zużycia ok. 15 litrów na minutę. Oznacza to, że osoby preferujące dłuższy relaks w strumieniach gorącej wody mogą zużywać ją w ilości nawet do 300 litrów jednorazowo. Efektywnym sposobem na oszczędność jest montaż armatury samozamykającej, która odcina dopływ wody po upływie określonego czasu. Takie rozwiązanie znajduje szerokie zastosowanie, m.in. na basenach, w siłowniach czy salonach SPA, jednak teraz może być stosowane także w obiektach hotelowych czy półprywatnych. SCHELL VITUS łączy to, co trwałe i praktyczne z tym, co komfortowe i estetyczne. Możliwość swobodnej regulacji czasu wypływu wody czy wbudowany termostat sprawiają, że rozwiązanie to pozwala na bardzo komfortową kąpiel. W zależności od doboru komponentów armatury z tej serii mogą pełnić funkcję baterii prysznicowej lub umywalkowej, co pozwala na maksymalne dopasowanie pod względem funkcjonalności i designu.

Obsługa na dotyk

Komfort obsługi to podstawowy wyznacznik wyposażenia nowoczesnych łazienek. Armatura natryskowa SCHELL VITUS VD-C-T została wyposażona w moduł elektroniczny CVD Touch, który umożliwia uruchamianie za pojedynczym dotknięciem przycisku „Start/Stop”. Zamknięcie wody może się odbywać manualnie, poprzez powtórną aktywację przycisku lub automatycznie, po określonym upływie czasu. W odróżnieniu od zwykłych armatur samozamykających, które cechują się krótkimi sekwencjami w zakresie od 5 do 30 sekund, technologia CVD Touch daje możliwość zaprogramowania czasu wypływu wody w komfortowym czasie do nawet 6 minut. To wystarczająco długo, by swobodne wykonać czynności higieniczne. W razie potrzeby wydłużenia czasu kąpieli wystarczy ponownie aktywować armaturę. Dodatkowym udoskonaleniem może być wbudowany termostat, który pozwala na regulację temperatury za pomocą pokrętła. Mechanizm ten nie tylko umożliwia dobranie komfortowego parametru wody, lecz również chroni przed poparzeniem. W razie potrzeby dostępna jest również wersja z wbudowanym mieszaczem, która umożliwia ustawienie temperatury za pomocą pokrętła lub uchwytu.

Dobrze złożona technologia

Nowoczesny charakter armatury natryskowej SCHELL VITUS przejawia się w jej nowoczesnym designie. Prosta, geometryczna forma o lśniącym, chromowanym wykończeniu stanowi dyskretny atut łazienki czy pomieszczenia kąpielowego. Armatura VITUS VD-C-T może być łączona z głowicą prysznicową COMFORT, zaś orurowanie w zależności od potrzeb można prowadzić na zewnątrz lub podtynkowo. W drugim przypadku jedynymi widocznymi elementami natrysku jest niewielka głowica i korpus baterii. Armaturę natryskową można na zasadzie spójności łączyć z bateriami umywalkowymi z serii VITUS, które są zbudowane z identycznych komponentów. Wszechstronność serii wynika także z jej bogatych użytkowych funkcji, które zapewniają bezpieczeństwo obsługi i maksymalną higienę wody użytkowej. Dzięki elektronice CVD Touch można elektronicznie zaprogramować automatyczne przepłukiwania antystagnacyjne, które zapobiegają rozwojowi drobnoustrojów występujących w stojącej wodzie. Umożliwia to aplikacja eSCHELL, która dodatkowo informuje o stanie baterii alkalicznych, na które zasilane są baterie czy ewentualnych awariach. Armatura jest również przystosowana do dezynfekcji termicznej wodą w temperaturze powyżej 70°C.

źródło: schell/pieknydom24.pl

O firmie Schell

SCHELL Polska Sp. z o.o., będącą polskim oddziałem SCHELL GmbH & Co.KG jet obecna na polskim rynku od 11 lat. Należy do wiodących przedsiębiorstw produkcyjnych w branży armatury sanitarnej. Bogate portfolio obejmuje takie grupy produktów jak: armatura sanitarna, przyłączeniowa, grzewcza i gazowa, systemy spłukiwania do WC i pisuarów oraz zawory kątowe. Dzięki swojej kompleksowej ofercie, powstałej w oparciu o siedemdziesięcioletnie doświadczenie i europejskie standardy jakościowe, firma wychodzi naprzeciw wymagającym potrzebom architektów i planistów przestrzeni publicznych. Wyznacznikiem jej działań jest hasło SCHELL inside, dające wszystkim inwestorom i użytkownikom gwarancję wysokiej jakości, długowieczności i bezawaryjności rozwiązań sygnowanych marką SCHELL. Funkcjonalność i wzornictwo asortymentu sygnowanego marką SCHELL doceniło już wielu projektantów w całej Europie.

dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P