Czy warto zatrudniać architekta wnętrz?

Czy warto zatrudniać architekta wnętrz?

Poleć znajomemu
2017-09-06 12:50:19

Coraz częściej planując remont lub kupno mieszkania zastanawiamy się nad zatrudnieniem architekta wnętrz. Ponieważ nie jesteśmy na bieżąco z obowiązującymi trendami na co dzień, próba urządzenia własnej przestrzeni może nas przerosnąć. Czy lepiej jest zaufać obcej osobie czy sobie?

Projektowanie i urządzanie wnętrza to wyzwanie. Nagle stajemy przed tysiącem wyborów, decyzji i wszystkie musimy podjąć w jednym momencie. Na etapie szukania inspiracji wszystko było proste i łatwe, ale co dalej? Wychodzi brak doświadczenia, wyobraźni przestrzennej lub chęć wprowadzenia do wnętrza wszystkich pomysłów bez ich uporządkowania i dostosowania do przestrzeni. Zbyt wiele dobrych pomysłów może niestety przynieść odwrotny efekt do zamierzonego. Dlatego warto zastanowić się nad zatrudnieniem architekta.

Narzucone ramy

Większość osób planujących zmiany w pomieszczeniach ma zdefiniowany odgórnie, bądź przez siebie budżet. Rolą architekta jest pilnowanie go, proponowanie rozwiązań dobrych jakościowo, które będą ciekawe i spełnią oczekiwania postawione na początku współpracy. Warto pamiętać o tym, że architekci są osobami z kierunkowym wykształceniem, są na bieżąco z nowymi kolekcjami, znają wiele marek, ciekawe rozwiązania i śledzą trendy w technologiach jakie się pojawiają. Wchodząc do sklepu widzimy  produkty, które na pierwszy rzut oka niewiele się różnią. Jednak nie wszystkie produkty są takie same: architekt podpowie rozwiązanie (np. system Push2Clean w kabinie KOŁO Ultra). Doradzi dobór sprzętu z oprogramowaniem inteligentnego domu, a osobom chcącym zostać przy tradycyjnych rozwiązaniach, pokaże takie, które jest zarówno klasyczne jaki i  wykonane z trwalszych materiałów i dostosowane  do współczesnych wymagań.

Żeby wszystko grało

Największa trudność pojawia się przy zestawianiu różnych materiałów, dopiero osoba wprawiona jest w stanie połączyć wymarzone style w spójną całość i zaprojektować wnętrze idealne. Architekt przygotuje nam wizualizację, zestawienie materiałów, dostarczy próbki, rysunki dla wykonawcy. Najłatwiej jest urządzić mieszkania w nowym budownictwie lub nowo wybudowane domy, rzadko spotyka się w nich problem   niefunkcjonalnego rozplanowania przestrzeni. W starych kamienicach, często nie możliwe jest wykorzystanie mebli modułowych w kuchni bądź garderobie z uwagi na różne wymiary wnęk i krzywizny ścian. Dobranie mebli do takiego pomieszczenia jest wyzwaniem. Każde mieszkanie i oczekiwania co do jego wyglądu są inne, jedni chcieliby postawić na minimalizm, nowoczesny design i przestrzeń, za to dla innych kluczowa jest funkcjonalność. Te dwa podejścia można z łatwością zobaczyć na przykładzie odmienności łazienek (np. ogromny salon łazienkowy z kabiną Ultra czy łazienka w bloku z serią Nova Pro KOŁO). Zadaniem architekta wnętrz jest przygotowanie pomieszczenia idealnego dla klienta, ale także dbanie o stworzenie projektu, który będzie przystosowany do życia przez wiele lat.

Oszczędność czasu

Praca z architektem kojarzy się z oddaniem decyzji w cudze ręce. A przecież tworzenie jest takie przyjemne! Na szczęście nie wygląda to w ten sposób. Współpraca z architektem to rzeczowa rozmowa o upodobaniach, wymaganiach, preferowanym stylu, a także marzeniach. Na tej podstawie  podejmowana jest decyzja: wybieramy do realizacji jedną z kilku zaprezentowanych opcji. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zaoszczędzić czas, który przeznaczony zostałby na przeglądanie Internetu, wertowanie katalogów i odwiedziny w salonach. Architekt jest osobą, która poleci także ekipę remontową i zajmie się większością ustaleń a także dopilnuje efektu końcowego. To ważne, aby szukać profesjonalisty i odbyć spotkanie, na którym można będzie porozmawiać o swojej wizji i tym jak może ona zostać zrealizowana. Powierzenie części obowiązków komuś, kto jest obiektywny i przygotowany do tematu, może okazać się najlepszym rozwiązaniem i oszczędzić wiele nerwów.

źródło: koło/pieknydom24.pl

O firmie Koło

Sanitec KOŁO jest wiodącym producentem i dystrybutorem wyrobów wyposażenia łazienek w Polsce. W ofercie firmy są wyroby marki KOŁO i Keramag, m.in.: ceramika i meble łazienkowe, wanny i brodziki akrylowe, kabiny prysznicowe oraz systemy instalacyjne.

dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P