Franke Easysort - system do sortowania odpadów

Franke Easysort - system do sortowania odpadów

Poleć znajomemu
2017-09-06 07:35:00

Odpady, wyrzucane w każdym domu, to nie tylko śmieci, lecz także cenne surowce wtórne, które nadają się do powtórnego przetworzenia. Są to: tworzywa sztuczne i metale, papier oraz opakowania szklane i odpady biodegradowalne.

System Franke Easysort pozwala na komfortowe i higieniczne segregowanie domowych odpadów, bez konieczności inwestowania w drogą i skomplikowaną infrastrukturę. Rozwiązanie firmy Franke dostosowane jest do standardowych szafek o szerokości 45 i 60 cm z wysuwanym frontem.  System Easysort to 14 różnych kombinacji i ustawień pojemników, które pozwalają na sortowanie do 6 rodzajów odpadów. Sortowniki Easysort wyposażone są w podkładki antypoślizgowe, dzięki którym pojemniki podczas wysuwania szuflady pozostają stabilne. Wygodne pokrywy zasłaniające pojemniki z odpadami pełnią jednocześnie funkcję praktycznej półki na środki czystości. Wytrzymałe uchwyty zapewniają max. udźwig aż do 18 kg.

System Franke Easysort wykonany jest z antyseptycznego materiału pochodzącego z recyklingu, który redukuje rozwój bakterii do 99%.

Franke Easysort - system do sortowania odpadów W lipcu tego roku weszły w życie nowe, ujednolicone dla całego kraju, zasady segregacji odpadów komunalnych. Zgodnie z przepisami zatwierdzonymi przez Ministerstwo Środowiska: szkło zbieramy do zielonego pojemnika, papier do niebieskiego, metale i plastik do żółtego, a resztki kuchenne do brązowego. Właściciel lub zarządca budynku zamiast trzech pojemników na różne rodzaje odpadów zobowiązany jest przygotować cztery kontenery, dzięki czemu więcej odpadów ma podlegać recyklingowi. Nowy przepis bezpośrednio dotyczy wszystkich gospodarstw domowych, bo tu zaczyna się właściwy proces sortowania odpadów.

Wbrew obiegowym stereotypom, segregowanie odpadów jest proste, nie zajmuje wiele czasu i łatwo przekształca się w nawyk. Odpady, wyrzucane w każdym domu, to tani surowiec wtórny, z którego współcześnie można produkować niemal wszystko: zabawki, opakowania, meble, przedmioty codziennego użytku. Przykładowo z 670 puszek w procesie recyklingu powstanie nowy rower.

Z segregowania śmieci można uczynić prosty schemat, który przynosi jedynie korzyści. Wystarczy dobra organizacja i wykorzystanie sortowników na odpady. Zgodnie z wymogami obowiązującego prawa, najlepszym organizacyjnie sposobem na segregację śmieci jest podział odpadków na cztery kategorie: 1. papier 2. metal, plastik, opakowania wielomateriałowe 3. szkło 4. odpadki organiczne.

Przy segregacji bezwzględnie należy pamiętać o odpadach niebezpiecznych, jak zużyte baterie i akumulatory, przeterminowane lekarstwa, świetlówki, odpady po chemikaliach, a także sprzęt RTV i AGD (tzw. elektroodpady). Tych odpadów nie wolno wyrzucać, należy oddać je w specjalnie wyznaczonych punktach w sklepach i aptekach, a także w punktach selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, zorganizowanej na terenie każdej gminy.

Staranna segregacja odpadów to wyraz odpowiedzialnej postawy i fair podejścia do środowiska, bo dzięki dobrym nawykom chronimy zasoby naturalne na wiele sposobów, np.: oszczędzamy zużycie energii, ograniczamy zanieczyszczenie powietrza, zmniejszamy ilość składowanych śmieci. Rozwiązanie Franke Easysort pomaga nie tylko w sortowaniu domowych odpadów, ale sprawia, że szybko nabieramy dobrych dla środowiska naturalnego nawyków.

źródło: franke/pieknydom24.pl

Zobacz produkt w zaufanych i polecanych sklepach

Ajax

Sprawdź najniższą cenę produktu

Ajax

O firmie Franke

Od ponad 100 lat marka Franke jest synonimem jakości i innowacji w projektowaniu oraz produkcji systemów kuchennych, sanitarnych oraz urządzeń dla gastronomii. Franke jest ambasadorem szwajcarskiej jakości i precyzji, która wyróżnia zlewozmywaki i baterie, ale także okapy, płyty grzewcze, piekarniki, zmywarki, kuchenki mikrofalowe, chłodziarki oraz sortowniki odpadów, produkowane przez firmę. Franke, z główną siedzibą w Aarburgu (Szwajcaria), zatrudnia 11 tysięcy pracowników na całym świecie i ma ponad 80 oddziałów w przeszło 40 krajach. W Polsce firma działa od 1993 roku, ma własny nowoczesny zakład produkcyjny w Sękocinie Nowym pod Warszawą i ponad 40% udział w krajowym rynku zlewozmywaków.

dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P