piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Ciepło i bez wilgoci w łazience - grzejniki podtynkowe

Ciepło i bez wilgoci w łazience - grzejniki podtynkowe

WYKOŃCZENIE / Ogrzewanie i chłodzenie / 2017-07-28 13:09:00

Łazienka to pomieszczenie o podwyższonej wilgotności, co czasami ułatwia rozwój grzybów i pleśni na ścianach. Chcąc tego uniknąć, możemy w niestandardowy sposób podejść do kwestii wyboru grzejnika. Grzejniki podtynkowe (nowość na rynku) nie tylko nie zabierają miejsca w łazience, ale też skutecznie zapobiegają zawilgoceniu ścian. Nie zbierają kurzu, nigdy się nie zapowietrzą i nie wymagają czyszczenia.

Polecane sklepy

allegro

W łazience zazwyczaj decydujemy się na ogrzewanie podłogowe i uzupełniającą je „drabinkę” do suszenia ręczników. Takie rozwiązanie sprawdza się w większości przypadków, jednak co zrobić, gdy łazienka wymaga większego zapotrzebowania na ciepło? - W łazience grzejnik podtynkowy warto zastosować jako uzupełnienie podłogówki przy zimnych ścianach lub w strefach narażonych na wnikanie drobnoustrojów - mówi Patryk Nowakowski, prezes zarządu firmy 3THERMO Sp. z o. o. - Łazienka z reguły musi być cieplejsza, projektowana jest dla temperatury 24 o C, dlatego lepiej mieć w niej zapas mocy grzewczej. Ze względu na to, że chodzimy po niej boso, ciepła podłoga będzie uprzyjemniać nam pobyt, a ciepła ściana utrzymywać równą temperaturą w każdym miejscu łazienki - dodaje ekspert.

Ściana wyposażona w grzejniki podtynkowe nie wchłania takich ilości wilgoci, a wręcz pozbywa się jej w sposób naturalny, tym samym staje się mniej narażona na rozwój pleśni i grzybów.

Nowa generacja ogrzewania

Ideą ogrzewania ściennego jest zamiana zwykłej ściany w aktywną przegrodę termiczną. Przegrody zewnętrzne - odgradzające przestrzeń domu od środowiska na zewnątrz - to miejsca, w których dochodzi do największych strat ciepła. Ogrzewanie ścienne te straty bilansuje w miejscu ich powstawania, co gwarantuje najmniejszą bezwładność (szybkość reakcji) spośród wszystkich systemów płaszczyznowych. Akumulując energię cieplną na dużej powierzchni - w masie betonu bezpośrednio przylegającej do otoczenia wewnętrznego -  ogrzewanie ścienne dostarcza ciepło przy najmniejszym możliwym oporze (tynk pokrywa grzejniki podtynkowe warstwą zaledwie 5 milimetrów).  

W przypadku łazienki 8-milimetrowy grzejnik zatopić można w cienkiej warstwie kleju. Grzejniki podłącza się do centralnego ogrzewania (jak zwykłe kaloryfery) i pokrywa płytkami. System wyróżnia prostota montażu, co w wielu przypadkach pozwala ograniczyć koszty. Grzejniki 3THERMO produkowanie są w Gnieźnie, w pierwszej stolicy Polski, bo to w całości Polski produkt.

źródło: 3thermo/pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe