Wyposażenie łazienki służące czystości

Wyposażenie łazienki służące czystości

Poleć znajomemu
2017-01-16 13:29:00

Czyszczenie łazienki i toalety to obok prasowania i mycia okien jedna z trzech najmniej lubianych czynności porządkowych w domu. Z badań przeprowadzonych na zlecenie Moppy.pl wynika, że za sprzątaniem tych stref wyjątkowo nie przepada niemal 40% z nas. Jak zatem urządzać te pomieszczenia, by utrzymanie ich w czystości nie przysparzało nam zbędnych trudności?

Dzisiejsze propozycje projektantów i producentów wyposażenia sanitarnego pozwalają zaaranżować przestrzeń tak, by nie tylko spełniała ona wysokie wymagania estetyczne, ale również funkcjonalne - zarówno w zakresie wygody użytkowania, jak i utrzymania w czystości. Oto kilka rozwiązań, które warto wykorzystać, planując wykończenie lub odświeżenie aranżacji łazienki.

Cała podłoga w zasięgu wzroku

Powszechnie wiadomo, że najwięcej zanieczyszczeń gromadzi się w miejscach trudno dostępnych, na przykład pod meblami lub na styku kompaktu WC i podłogi. Dlatego podczas prac wykończeniowych coraz więcej osób decyduje się na podwieszaną ceramikę i montowane do ściany szafki, które w żaden sposób nie przylegają do posadzki. - Takie rozwiązania nie tylko ułatwiają dotarcie odkurzaczem, mopem czy gąbką w każdy kąt, ale także niosą ze sobą korzyści estetyczne. Podwieszane modele toalet, bidetów czy szafek, odsłaniając podłogę, dają wrażenie większej przestrzeni i optycznej lekkości - mówi Katarzyna Choniawko, ekspert Grupy Armatura. - Tego rodzaju rozwiązania i triki aranżacyjne są szczególnie istotne w niewielkich pomieszczeniach, które potrzebują wizualnego powiększenia. A pamiętać należy, że znaczna większość Polaków dysponuje łazienkami, których powierzchnia nie przekracza 10m2 - dodaje ekspert.

Wybierając ceramikę i odpowiednie szafki, warto zwrócić się w stronę modeli o obłych kształtach. Brak wielu drobnych elementów, ułatwia czyszczenie i wyklucza ryzyko gromadzenia się w zakamarkach warstwy szkodliwych dla zdrowia zabrudzeń. Duże, gładkie powierzchnie sprzyjają efektywnym i sprawnym porządkom. Dodatkowym zabezpieczeniem przed mikrobami będzie również zakup miski podwieszanej z deską pokrytą powłoką antybakteryjną. Rozwiązanie to, stosowane jest zazwyczaj w modelach wykonanych z trwałego duroplastu, o gładkiej powierzchni, utrudniającej osiadanie drobnoustrojów. Co istotne, tego typu wykończenie jest odporne na ścieranie i zmywanie, chroni więc deskę nawet po dłuższym czasie użytkowania.

Higieniczna armatura

Łatwemu utrzymaniu łazienki w czystości sprzyja również odpowiednio dobrana armatura. Bardzo popularnym dziś rozwiązaniem, które pozytywnie wpływa na poziom higieny, jednocześnie oszczędzając miejsce oraz czyniąc wnętrze bardziej przestronnym i eleganckim, są systemy podtynkowe. Baterie wannowe oraz natryski i deszczownie, których elementy instalacyjne schowane są w ścianie, nie tylko łatwiej się czyszczą, ale również doskonale prezentują. Mniejsza powierzchnia narażona jest na działanie wilgoci i środków chemicznych lub kosmetyków oraz tworzenie wapiennych osadów. Dodatkową ochronę przed kamieniem stanowi również funkcja easy clean. - Jest to system specjalnych gumowych nakładek z wypustkami, które uniemożliwiają wydostanie się zabrudzeń na zewnątrz i jednocześnie ułatwiają usunięcie wszelkich osadów będące następstwem twardej wody - tłumaczy Katarzyna Choniawko. - Rozwiązanie to nie tylko ułatwia sprzątanie, ale też  wydłuża żywotność wyposażenia - dodaje ekspert. Utrzymaniu wysokiego poziomu higieny i minimalistycznej estetyce sprzyjają też proste modele baterii (szczególnie wersje bezdotykowe) oraz pozbawione skomplikowanych elementów dekoracyjnych syfony o opływowych kształtach.   Wyposażenie łazienki służące czystości    

źrodło: grupaarmatura/pięknydom24.pl

Zobacz produkt w zaufanych i polecanych sklepach

Ajax

Sprawdź najniższą cenę produktu

Ajax

O firmie Armatura Kraków

Grupa Armatura jest wiodącym producentem w branży sanitarnej i grzewczej w Polsce. Spółki tworzące Grupę Armatura specjalizują się w produkcji baterii łazienkowych i kuchennych, aluminiowych grzejników centralnego ogrzewania, szerokiej gamy zaworów oraz ceramiki sanitarnej. Armatura Kraków SA, jako spółka dominująca w Grupie Kapitałowej Armatura, świadczy usługi na rzecz spółek zależnych, realizując jednolitą dla wszystkich podmiotów politykę w obszarze rachunkowości, logistyki i zaopatrzenia, administracji i obsługi prawnej oraz zatrudniania

W segmencie baterii Grupa Armatura realizuje pełen cykl produkcyjny baterii: od projektu, poprzez odlew, obróbkę mechaniczną i nakładanie powłok metalicznych, aż po ostateczny montaż produktu i jego kontrolę pod względem jakościowym. Daje to gwarancję jakości i niezawodności produktów, ale i możliwość płynniejszego sterowania produkcją w zależności od popytu rynkowego. Wraz z zakończeniem procesu reorganizacji produkcji Grupy Armatura pod koniec 2011 roku, proces produkcji baterii sanitarnych i natrysków realizowany jest w nowoczesnym zakładzie Armatoora SA, działającym w obszarze Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Nisku. W ofercie Grupy Armatura znajduje się 27 rodzin baterii z trzech klas: Premium, Middle oraz Basic - w tym baterie termostatyczne i specjalne. W grupie natrysków znajdują się deszczownie, natryski przesuwne, punktowe oraz cała gama akcesoriów natryskowych: węże, rączki.

dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P