Mieszkanie przyjazne dla seniora

Mieszkanie przyjazne dla seniora

Poleć znajomemu
2016-11-14 12:29:26

W związku ze zwiększaniem się udziału ludzi starszych w społeczeństwie polskim coraz większe zainteresowanie zyskują technologie poprawiające standard zamieszkania. Okna Schüco PVC zapewniają pełny komfort obsługi i oszczędność energii cieplnej, co pokazuje przykład osiedla apartamentowego w Niemczech.

Zauważalnym na przestrzeni ostatnich lat trendem jest migracja osób w wieku emerytalnym do miast, gdzie mogą mieszkać bliżej rodziny. Dlatego mieszkania na niższych kondygnacjach, w budynkach z dostępem do ułatwień takich jak windy dla wózków czy podjazdy cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem. Odpowiednio dobrane okna i drzwi mogą również znacząco poprawić komfort zamieszkania dzięki szerokiemu dostępowi do światła dziennego i doskonałej ochronie cieplnej, czego dowodzi ciekawy przykład kompleksu mieszkaniowego Wiesenstrasse w niemieckim mieście Kempen, zaprojektowanego specjalnie z myślą o mieszkańcach w starszym wieku.

Osiedle bez barier

Na pierwszy rzut oka budynki o dopasowanej do lokalnej zabudowy, klinkierowej elewacji wyglądają bardzo tradycyjnie, jednak w rzeczywistości zapewniają wachlarz nowoczesnych udogodnień zaprojektowanych z myślą o starszych osobach. Wysokie na trzy i pół piętra obiekty zostały zlokalizowane w niewielkiej odległości od centrum miasta i oferują 30 mieszkań na wynajem, o metrażu od 47 do 90 m2. Dwa największe apartamenty zajmują powierzchnię dwóch najwyższych kondygnacji. Na parterze można znaleźć udogodnienia zapewniające całodobowe bezpieczeństwo seniorów, w postaci konsjerża i monitoringu. Dostęp na wyższe piętra jest możliwy przez klatkę schodową lub windy pozwalające na transport wózka. Każdy z mieszkańców ma dostęp do miejsc parkingowych, z których połowa jest zadaszona. Mieszkania zostały ponadto wyposażone w balkony lub przestronne tarasy, gdzie ze świeżego powietrza korzystają rezydenci nie mogący opuszczać mieszkania ze względów zdrowotnych. Doskonałe doświetlenie pomieszczeń gwarantują duże, energooszczędne okna PVC-U z oferty Schüco.

Zdrowy mikroklimat i oszczędność Stworzenie zdrowego i bezpiecznego środowiska dla osób starszych wymaga rozwiązań zapewniających nie tylko komfortowy, ciepły mikroklimat bez przeciągów, lecz także dostęp do czystego powietrza. Higiena dróg oddechowych i komfort cieplny ma kluczowe znaczenie zwłaszcza w przypadku osób z chorobami dróg oddechowych czy alergiami. Budynek został zrealizowany w zgodzie z niemieckim rozporządzeniem o oszczędzaniu energii w budynkach EnEV 2009 i charakteryzuje się wysoką efektywnością energetyczną, uzyskaną dzięki kombinacji nowoczesnych systemów okiennych i efektywnych rozwiązań grzewczych w postaci ciepła sieciowego oraz ogrzewania podłogowego. Energooszczędne okna Schüco Corona SI 82 z sześcioma komorami powietrznymi zostały wyposażone w potrójny pakiet szybowy. W celu zapewnienia higienicznego mikroklimatu i oszczędności energii stolarkę okienną zintegrowano z modułem wymiany powietrza z odzyskiem ciepła Schüco VentoTherm. Gdy okno jest w pozycji zamkniętej, sensoryczne rozwiązanie automatycznie reaguje na wilgotność w pomieszczeniu, zapewniając wymianę powietrza dostosowaną do aktualnych potrzeb. Zużyte powietrze z pomieszczenia przechodzi przez wymiennik ciepła, gdzie pozostawia energię cieplną. W tym samym czasie powietrze pobierane z zewnątrz jest filtrowane, a następnie ogrzewane ciepłem z wymiennika. Czystość powietrza zapewnia filtr w klasie F7 zgodnie z normą PN-EN 779:2012, dlatego system Schüco VentoTherm może być z powodzeniem stosowany również w domach opieki czy szpitalach.

źródło: schuco/pieknydom24.pl

O firmie Schüco

Dzięki światowej sieci partnerów, architektów, projektantów i inwestorów firma Schüco International KG tworzy zrównoważone powłoki budynków, skupiając szczególną uwagę na człowieku i jego potrzebie pozostawania w harmonii z naturą i technologią. Spełnieniu najwyższych wymagań w zakresie wzornictwa, komfortu i bezpieczeństwa towarzyszy efektywność energetyczna, przyczyniająca się do redukcji emisji CO2 i ochrony konwencjonalnych źródeł energii. Firma oraz jej trzy oddziały – Konstrukcji Aluminiowych i Stalowych, Konstrukcji z PVC-U i Nowych Energii dostarczają szerokiej gamy produktów do budynków nowych i modernizowanych, zapewniając spełnienie indywidualnych wymagań we wszystkich strefach klimatycznych. Firma Schüco, z ponad 5 000 pracownikami oraz 12 000 firmami partnerskimi, aktywnie działa w 78-u krajach na całym świecie. W 2012 roku osiągnęła roczny obrót na poziomie 1,8 miliarda Euro.

dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P