Limitowana kolekcja IKEA SÄLLSKAP

Limitowana kolekcja IKEA SÄLLSKAP

Poleć znajomemu
2016-10-18 12:06:00

W połowie XIX wieku szwedzcy artyści zasiali ziarno dla idei znanej później jako „allrum”. Polegała ona na tworzeniu wnętrz, w których cała rodzina spędza czas razem i promowaniu dostępu do dobrego wzornictwa dla wszystkich, nie tylko tych najzamożniejszych. Współczesnym nawiązaniem do skandynawskiej sztuki i tradycyjnego rzemiosła jest limitowana kolekcja SÄLLSKAP, która trafiła właśnie do IKEA.

Na kolekcję składają się meble, tekstylia, lampy i zastawa stołowa. Produkty zaprojektowane zostały tak, aby przywoływać sielską atmosferę życia na wsi, niezależnie od tego, gdzie znajduje się nasz dom.

- Ogromnym atutem kolekcji jest to, że pasuje niemal do każdego wnętrza, odwołuje się do tradycji, nie tracąc jednocześnie kontaktu ze współczesnym życiem - mówi Maria Matyszczak, dekoratorka wnętrz z IKEA Kraków. - Na szczególną uwagę zasługują tekstylia z charakterystycznymi wzorami, dla których inspiracją była popularna w XIX wieku metoda kleksów i technika ikat - dodaje Maria Matyszczak.

Wśród tekstyliów wchodzących w skład kolekcji znajdziemy m.in. fartuchy kuchenne, poszewki na poduszki, pościel czy tkany dywan. IKEA SÄLLSKAP to również wyjątkowo oryginalne meble i akcesoria do jadalni. Wykonane z litego drewna krzesła, ławy i szafki są mniejsze, ale bardziej funkcjonalne niż będące ich inspiracją stuletnie pierwowzory. Powtarzającym się motywem serii jest czterolistna koniczyna, która umieszczona została m.in. na kloszu lampy SÄLLSKAP czy dnie ręcznie malowanej wazy.

źródło: ikea/pieknydom24.pl

M_10081 M_10082 M_10083

O firmie IKEA

IKEA jest innowatorem oraz doradcą w zakresie wyposażenia wnętrz, którego celem jest tworzenie lepszego życia na co dzień dla wielu ludzi. IKEA jest godną zaufania, stabilną finansowo i stale rozwijającą się firmą. IKEA w Polsce posiada obecnie osiem sklepów, które w roku finansowym 2013 odwiedziło ponad 20 milionów osób. Ponadto, poprzez Inter IKEA Centre Group Poland, firma zbudowała i zarządza siedmioma parkami oraz centrami handlowymi. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego zlokalizowane jest Regionalne Centrum Dystrybucyjne, które obsługuje sklepy IKEA w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. Biuro Zakupów współpracuje z producentami mebli i artykułów wyposażenia wnętrz w regionie Europy Centralnej, dostarczając je do sieci IKEA na całym świecie.

dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P