piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
5 wskazówek jak przygotować się na jesień w ogrodzie

5 wskazówek jak przygotować się na jesień w ogrodzie

DESIGN / Ogród / 2016-09-09 11:08:19

Sezon wiosenno-letni powoli dobiega końca, a nasze ogrody wymagają szczególnej uwagi przed nadchodzącymi niskimi temperaturami i wzmożonymi opadami deszczu, a wkrótce także śniegu. Co zatem należy zrobić, aby przestrzeń wokół naszego domu była gotowa na jesień i zimę?

Polecane sklepy

allegro

1. Pora na ostatnie strzyżenie Jeśli chcemy, aby trawnik w kolejnym sezonie nadal zachwycał, musimy pamiętać o jego odpowiednim przystrzyżeniu. Podczas jesieni trawa rośnie wolniej niż w poprzednich miesiącach, zatem skoszenie jej dwa razy w październiku w zupełności wystarczy. Co ważne, nie możemy przystrzyc jej zbyt krótko, aby nie narazić jej na przemarznięcie - 4 cm to optymalna długość.

2. Zadbaj o gałęzie Ważnym elementem otoczenia jest nie tylko powierzchnia, po której stąpamy, ale także to, co dzieje się nad naszymi głowami. Pomocna w uporządkowaniu niesfornych krzewów oraz drzewek może się okazać pilarka na wysięgniku. Urządzenie to świetnie się nadaje do przycinania i usuwania drobnych gałęzi, dzięki czemu staje się coraz popularniejsze wśród ogrodników. Jej cięcia są proste i szybkie, co jest o wiele zdrowsze dla roślin niż nierówne, poszarpane kawałki, które mogą narazić drzewa na szkodliwą działalność owadów, różne choroby oraz zwiększyć prawdopodobieństwo pojawienia się zgnilizny. Do większych, obumarłych gałęzi przyda się pilarka łańcuchowa.

3. Co z liśćmi i resztkami po zabiegach pielęgnacyjnych? Tu do akcji wkracza dmuchawa do liści z trybem odkurzacza. Samo grabienie może się okazać niewystarczające, a na pewno bardzo uciążliwe, zwłaszcza gdy musimy zadbać o naprawdę spory teren. W tej sytuacji może nam przyjść z pomocą akumulatorowa dmuchawa, która w połączeniu z ogrodowym odkurzaczem potrafi w mig uporać się z bałaganem na podwórzu. Najważniejszym atutem dmuchawy jest przede wszystkim znaczące ułatwienie pracy i tym samym oszczędność czasu. Rozdrobnione resztki można użyć jako kompost.

4. Zabezpiecz rośliny Zanim nadejdą niskie temperatury należy zadbać o obfite nawodnienie roślin. Nie osłaniajmy ich zbyt wcześnie, aby miały czas na przyzwyczajenie się do panujących wokół warunków. Gdy pojawią się pierwsze przymrozki, warto okryć co delikatniejsze z nich np. specjalną włókniną, która zabezpieczy je przed szkodliwym wpływem niekorzystnej aury. Rozłożyste krzewy warto zabezpieczyć sznurkiem, aby nie połamały się pod naporem dużej ilości śniegu.

5. Co z meblami? Jeśli mamy taką możliwość, warto schować meble ogrodowe, aby mogły nam dobrze służyć w kolejnym sezonie. W przypadku altan czy innych, dużych konstrukcji drewnianych pomyślmy o odpowiedniej bejcy, dzięki której niesprzyjające warunki pogodowe nie będą im straszne.

źródło: greenworkstools/pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe