piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Kolekcja podłóg drewnianych Massimo: nadzwyczajny romans Quick-Step z drewnem

Kolekcja podłóg drewnianych Massimo: nadzwyczajny romans Quick-Step z drewnem

WYKOŃCZENIE / Ściany i podłogi / 2016-09-05 14:52:00

Quick-Step ogłasza wprowadzenie na rynek kolekcji podłóg drewnianych Massimo. Będąca świadectwem trwałego przywiązania marki do drewna i rzemiosłu jego obróbki, luksusowa kolekcja Massimo to najdłuższe i najszersze panele w dotychczasowej ofercie producenta Quick-Step (240 cm x 26 cm) Panele charakteryzują się dużymi sękami i subtelnymi rysami, a dodatkowa warstwa oleju lub lakieru matowego wzmacnia naturalny, nieprzetworzony wygląd, który wpisuje się w obowiązującą dziś estetyką naturalności i prostoty. We wrześniu, firma Quick-Step wprowadza na rynek swoją kolekcję podółg drewnianych Massimo w czterech inspirujących wzorach opracowanych przez zespół firmy.

Polecane sklepy

allegro

"Nie jest tajemnicą, że od zawsze jesteśmy szczególnie przywiązani do drewna: jego elegancji i wyglądu, ciepła, którym emanuje oraz jego strukturą i charakterystycznym zapachem" - mówi Oke Nollet, dyrektor w dziale projektowania firmy Quick-Step. "Do tej pory, tworząc nasze winylowe i laminowane podłogi, robiliśmy wszystko, żeby wyglądały one jak najbardziej naturalnie. Tworząc kolekcję Massimo chcieliśmy przejść samych siebie: od rozmiarów paneli, przez niezwykłą autentyczność wyglądu, aż do jakości ich wykonania w każdym detalu.

Zaprojektowane do perfekcji

Producent Quick-Step jest prawdopodobnie najlepiej znany ze swoich imitujących drewno laminatów i luksusowych podłóg winylowych, które nie tylko charakteryzują się naturalnym wyglądem, ale też praktycznym zastosowaniem. Jednakże dzięki nowej kolekcji podług drewnianych, producent pragnie podkreślić naturalny aspekt produktu i uwydatnić wszystkie walory drewna. Podłogi posiadają olejowaną lub lakierowaną warstwę wykończeniową, warstwę wierzchnią, warstwę rdzeniową składającą się z drewna świerkowego lub płyty HDF oraz świerkową podstawę. Różne gatunki drewna są wykorzystywane w przypadku warstwy wierzchniej, nadając każdej kolekcji odmienny wygląd i odcień. "Nasze podłogi są wyrazem naszej miłości do drewna” - dodaje Oke.

Rękodzieło artystyczne

Od surowca po gotowego panele, zamiłowanie, które Quick-Step żywi do drewna, znajduje odzwierciedlenie na każdym etapie procesu produkcyjnego.

1. Zakup

Wszystko zaczyna się od ręcznego doboru odpowiednich odmian drewna. Podczas procesu zakupowego, cechy drewna, takie jak jego pochodzenia, proces przerobu, wilgotność, wymiar, kierunek włókien i gatunek, jak również certyfikat PEFC dostawcy są skrupulatnie analizowane. To ostatnie kryterium jest szczególnie ważne, gdyż drewno musi pochodzić
z certyfikowanych lasów poddanych zrównoważonemu gospodarowaniu. Po procesie inspekcji, zakupione drewno jest przechowywane i chronione przed czynnikami zewnętrznymi.

2. Suszenie

W dalszej kolejności następuje proces suszenia, odbywający się na terenie zakładów UNILIN. Ten wysoce specjalistyczny proces może potrwać od kilku dni do paru tygodni - w zależności od odmiany drewna. Suszenie ma decydujące znaczenie w procesie kontrolowania wilgotności drewna i zapewnienia jakości produktu końcowego. Specjalistyczne przekładki są wykorzystywane do poprawy cyrkulacji powietrza pomiędzy deskami.

3. Tworzenie warstwy wierzchniej: jednolita lub z elementów łączonych

Podłogi drewniane Quick-Step posiadają warstwę wierzchnią jednolitą lub z elementów łączonych. W pierwszym przypadku, panele są cięte na pięć lub sześć lameli wierzchnich, które następnie są sortowane i oceniane ze względu na kolor, liczbę sęków i wzór słojów. Istnieje pięć kategorii w systemie klasyfikacji Quick-Step: finezyjny, naturalny, dostojny, żywy i osobliwy.

W przypadku elementów łączonych, surowe drewno jest heblowane i formowane po czterech bokach i przycinane na długość. Warstwa wierzchnia dzielona jest na lamele, które następnie są przebierane, sortowane i układane według rodzajów. Lamele układane są przez urządzenia produkcyjne zgodnie ze wzorem powierzchni łączonej, a w dalszej kolejności scalane pod wysokim ciśnieniem w spójną warstwę wierzchnią.

Aby nadać naszej kolekcji Variano unowocześniony mozaikowy wygląd, wykorzystane zostały różne lamele  o zróżnicowanym charakterze i rozmiarze. Są one przycinane do określonego rozmiaru i składane w oparciu o wybrany wzorzec. Nieliczne szczeliny i różnice poziomów, a także ślady po cięciach i zapadnięte sęki, nadają podłodze unikalny wygląd.

4. Skład panelu

Rdzeń każdego panelu składa się ze złączonych ze sobą bloków świerkowych. Za pomocą specjalnej prasy i mocnego kleju, wierzchnie lamele są przyłączane do bazowego matu i forniru. Następnie płyty podlegają 24-godzinnemu chłodzeniu i stabilizacji, które zapewniają im równomierną powierzchnię. Następnie są one cięte na pojedyncze panele i szlifowane za pomocą kalibrowanego urządzenia, w celu uzyskania doskonałej grubości i idealnej powierzchni. Otwarte sęki i pęknięcia są ręcznie uzupełniane wypełniaczem trocinowym odpowiadającym danemu kolorowi czy wzorowi.

5. Wykończenie

Aby stworzyć najbardziej wykwintne dekory, nasi projektanci stosują kilka technik wykończenia. Jednym z procesów barwienia jest "kopcenie", czyli kontrolowane przyciemnianie dębu w komorze dymiącej. W zależności od zawartości tanin i temperatury, czasu trwania i intensywności procesu, drewno będzie różnie reagować. W rezultacie, zachowuje ono swój naturalny kolor i odmianę.

Alternatywną techniką stosowaną w przypadku dębu w podłogach drewnianych Massimo jest reaktywne barwienie. Barwnik - w  skład którego wchodzi woda, pigment i amoniak - reaguje na taninę drewna tworząc naturalną opalizację, zarówno na samych panelach, jak i pomiędzy nimi. Delikatniejsze części drewna, tj. słoje, zawierają mniej tanin, a zatem odbarwiają się w mniejszym stopniu; z kolei w przypadku twardszych części zmiana koloru jest intensywniejsza. Co więcej, ponieważ barwnik nie wpływa na wygląd słojów, efekt końcowy objawia się w postaci znacznie delikatniejszego wyglądu.

Kolejnym procesem stosowanym względem powierzchni paneli jest „szczotkowanie twardymi czyścikami" podkreślające słoje drewna. Na koniec, na powierzchnię panelu nakładanych jest kilku warstw albo to lakieru - w celu zapewnienia maksymalnej ochrony - albo oleju - który pozwala uzyskać efekt bardziej naturalnego wykończenia.

6. Profilowanie

W procesie obróbki, zakończenia paneli są odpowiednio profilowane i mocowany jest na nie system instalacyjny Uniclic Multifit. Parafinę nanosi się na profil zacisku, aby wzmocnić spoiwa i uniknąć pisków poinstalacyjnych.

7. Pakowanie

Panele są chronione i przygotowywane do transportu dzięki opakowaniu i dodatkowym wkładkom ochronnym. Ramiączka i wytrzymałe ochraniacze krawędzi kartonu dodatkowo zabezpieczają paczki, a szczelne owinięcie chroni palety przed wilgocią i brudem.

Coś dla każdego

Kolekcja Massimo producenta Quick Step to cztery odsłony, charakteryzujące się unikalnym wzornictwem, które przypadnie do gustu dosłownie każdemu:

• Linie "Chocolate" i "Winter Storm" to podłogi wykończone olejem mat zapewniającym niezwykle naturalny wygląd. Dzięki obróbce olejem, panele -  w razie uszkodzenia - można łatwo naprawiać. Zabrudzenie wchodzi w reakcję z taninami drewna powstrzymującymi przed modyfikacją słojów. W połączeniu z głębokim szczotkowaniem, otrzymany rezultat to wygląd o charakterze vintage i naturalnej opalizacji zarówno z wewnątrz, jak i pomiędzy panelami, ponieważ delikatniejsze fragmenty drewna zawierają inną ilość tanin niż jego twardsze fragmenty i reagują w różny sposób.

• Linie „Cappuccino Blonde” i „Frozen” pokryte są dodatkowym lakierem mat, który zwiększa wydajność i odporność na zabrudzenia. Panele obu linii poddawane są głębokiemu, okrągłemu szczotkowaniu, co podkreśla ich usłojenie i nadaje im bardziej wyrazistą strukturę. Panele linii 'Cappuccino Blond' wykończone są bejcą i przypominają świeżo ciosane drewno. Inspirowane stylem skandynawskim panele z linii „Frozen” wygląda jakby były wykończone białym olejem, ale w rzeczywistości to lakier. Panele przypominają wybielane dębowe podłogi z okresu Średniowiecza.

Opracowane przez zespół projektowy Quick-Step, wszystkie cztery linie kolekcji Massimo zgodne są z najnowszymi trendami urządzania wnętrz i łączą naturalny, nieprzetworzony wygląd z prawdziwie luksusowym wykończeniem.

źródło: quick-step/pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe