Glamour vs. minimalizm, czyli dwa spojrzenia na łazienkę z systemem Cynia ( wideo)

Glamour vs. minimalizm, czyli dwa spojrzenia na łazienkę z systemem Cynia ( wideo)

Poleć znajomemu
2016-06-20 09:51:00

System Cynia, składający się z drzwi i ścianki szklanej, stwarza duże możliwości aranżacyjne. Właśnie dlatego postanowiliśmy zaprosić do współpracy projektantki wnętrz, dając im do dyspozycji ten sam produkt i identyczne pomieszczenie. W efekcie powstały dwie zupełnie rożne łazienki, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i stylistycznym. 

Drzwi Cynia zapewniają swobodę aranżacji dzięki możliwości montażu pomiędzy dwiema ścianami stałymi, z jedną ścianką szklaną, bądź z dwiema ściankami szklanymi. Różne sposoby instalacji dają użytkownikom i architektom pole do popisu. Chcąc zaprezentować potencjał systemu Cynia, zaprosiliśmy do współpracy dwie projektantki wnętrz - Annę Winecką i Annę Chorosińską. Duet, pracujący na co dzień w A&A Studio Wnętrz, miał do dyspozycji przestrzeń o wymiarach 3 m X 2,5 m z identycznym umiejscowieniem drzwi i okna. Każda z projektantek zastosowała zupełnie inny podział funkcjonalny i stylistykę.


Anna Winecka przygotowała propozycję w klimacie glamour, opartym na eleganckich dekorach, lustrach i lampach. W pomieszczeniu dominuje stonowana kolorystyka - projektankta w umiejętny sposób połączyła różne odcienie beży i szarości, rozświetlone chromowanymi elementami.  Projektantka umieściła drzwi Cynia o szerokości 140 cm w centralnej części łazienki, pomiędzy dwiema ścianami stałymi. Dzięki temu zabiegowi powstało miejsce na toaletę oraz dyskretna przestrzeń do instalacji grzejnika, który znalazł się na zewnętrznej ścianie prysznica. Drzwi Cynia zostały podkreślone eleganckim lustrzanym wykończeniem. Strefę kąpieli dopełnia funkcjonalny zestaw podtynkowy Multi-System z górną głowicą, dostarczającą deszczowego strumienia i dyszami idealnymi do wodnych masaży. Na grafitowej zabudowie umieszczono nablatową umywalkę Gardenia w klasycznym kształcie, a nad nią nowoczesną baterię umywalkową Azalia, przeznaczoną do montażu podtynkowego. Dodatkowo, projektantka wybrała toaletę Peonia o opływowym kształcie. W łazience ważną rolę odgrywa oświetlenie w postaci klasycznego żyrandola i kinkietów. Linie i załamania podwieszanego sufitu podkreślają oczka stropowe.  Glamour vs. minimalizm, czyli dwa spojrzenia na łazienkę z systemem Cynia ( wideo)

Z kolei Anna Chorosińska postawiła na prostotę i funkcjonalność, czyli elementy będące gwarantami udanego pomieszczenia. Ciekawy efekt wizualny tworzy połączenie różnych formatów i kształtów płytek. Glazura w postaci heksagonalnych kafelków oraz strukturalne płytki o wymiarach 30X60 cm pozwoliły stworzyć zrównoważoną kompozycję. Projektantka w wyjątkowy sposób podkreśliła drzwi i ściankę Cynia, umieszczając wewnątrz systemu widok leśnej ścieżki otoczonej drzewami. Ten zabieg sprawił, że łazienka wygląda bardziej przestronnie i zarazem przytulnie. Komfort kąpieli zapewni zestaw podtynkowy Cynia, składający się z górnej głowicy, słuchawki na przyłączu i baterii z przełącznikiem funkcji. Przy lustrze znalazła się pojemna zabudowa z owalną umywalką Konwalia i opływową baterią Cynia. Dodatkowo, projektantka użyła bezkołnierzowej toalety Peonia ZERO, ułatwiającej utrzymanie czystości. Całość wyróżnia się minimalizmem wzbogaconym przytulnymi detalami. W łazience Anny Chorosińskiej jest nowocześnie, ale też intymnie.

 

 

źródło: deante/pięknydom24.pl

Zobacz produkt w zaufanych i polecanych sklepach

Ajax

Sprawdź najniższą cenę produktu

Ajax

O firmie Deante

Deante to polska marka, która od ponad 20 lat z powodzeniem funkcjonuje na rynku. Szeroki wachlarz asortymentu obejmuje wyposażenie kuchenne, a w nim: baterie, zlewozmywaki granitowe, stalowe i ceramiczne oraz wyposażenie łazienkowe, zawierające zestawy i panele natryskowe, brodziki, kabiny, baterie oraz ceramikę. Firma dba o to, aby oferowane produkty wyróżniały się zarówno wysoką jakością, jak i ciekawym designem. Deante współpracuje z utytułowanymi projektantami i młodymi twórcami. Dzięki ich kreatywności powstają innowacyjne produkty nagradzane w licznych konkursach wzorniczych, takich np. jak: Top Design Award, PRODECO, Złote Ville.

Firma posiada nowoczesną fabrykę zlewozmywaków granitowych w Tomaszowie Mazowieckim, na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Rocznie ponad milion produktów Deante trafia do polskich mieszkań. Firma cieszy się opinią solidnego partnera biznesowego, co potwierdziły liczne tytuły: „Przedsiębiorstwo Fair Play”, „Gazele Biznesu” i „Solidny Partner”.

dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P