Styl wnętrza decyduje o elementach wykończeniowych

Styl wnętrza decyduje o elementach wykończeniowych

Poleć znajomemu
2014-03-07 13:18:00

Często już na początku wykańczania domu czy mieszkania decydujemy, jaki styl będzie dominował w poszczególnych pomieszczeniach. Kiedy realizujemy jakąś koncepcję, przejawia się ona również w najdrobniejszych szczegółach, takich jak listwy czy małe elementy wykończeniowe. Obecnie jedne z częściej wybieranych konwencji, to styl skandynawski, kolonialny, naturalny oraz nowoczesny.

 

Skandynawski styl urządzania wnętrz ma wiele praktycznych zalet, między innymi i tę, że jest bardzo wygodny. Mieszkanie w ten sposób urządzone jest przytulne, jasne i łatwo utrzymać w nim porządek. Warto też zauważyć, że zupełnie niedrogo, a jednocześnie w pełni komfortowo możemy urządzić wnętrza w tym stylu. Jego najważniejsze, a zarazem najbardziej cenione wyznaczniki, to prostota, wygoda i funkcjonalność. W skandynawskich pomieszczeniach sprawdzają się jasne, a najlepiej białe lub lekko zabarwione ściany i meble. Inne kolory pojawiają się raczej rzadko. Pozostałe elementy wnętrza - poza drewnianymi, bielonymi albo rozjaśnianymi podłogami - usuwają się na dalszy plan. Takie jasne, białe albo prawie białe posadzki, mają ujednoliconą fakturę i kolorystykę drewna, a listwy wykończeniowe mają analogiczną barwę i usłojenie. Zarówno w kolekcji Standard, jak i Queen marki Effector jest wiele profili, które można wykorzystać do podłóg ułożonych we wnętrzach w stylu skandynawskim, np. dąb arctic, dąb piwny oraz dąb piaskowy.

  • Styl naturalny

Styl wnętrza decyduje o elementach wykończeniowych Naturalny styl w urządzaniu wnętrz ma wiele atutów, między innymi nad wyraz dobrze znosi upływ czasu, dzięki swojej niewymuszonej prostocie i lekkości. Głównym wyznacznikiem takich stylowych pomieszczeń jest naturalne wyposażenie, w oparciu o takie surowce, jak drewno (o naturalnej, ciepłej barwie), kamień, stal, kute żelazo, a także materiałów: lnu, bawełny oraz skóry (np. skórzanych mebli wypoczynkowych. Klimat we wnętrzach naturalnych osiągamy także przy pomocy odpowiedniej barwy ścian - jasnych oraz pastelowych. Duże znaczenie ma także właściwe doświetlenie wnętrza - okna są duże, przysłonięte delikatnymi zasłonami lub roletami. W pomieszczeniach o naturalnym stylu nie powinno zabraknąć roślin doniczkowych oraz bukietów ciętych kwiatów. Właściwym wykończeniem takich wnętrz są na przykład aluminiowe listwy okleinowane marki Effector z kolekcji Standard, przypominające z wyglądu naturalne drewno, np. dębu, buka czy jesionu.

  • Styl kolonialny wnętrza

Te wysmakowane wnętrza charakteryzują się klasycznym wyposażeniem z domieszką ekscentrycznej egzotyki. Pomieszczenia urządzone w tym stylu są komfortowe, a jednocześnie wygodne i przytulne. Dominują w nich naturalne materiały oraz paleta kolorów ziemi: zieleni, beży, brązu oraz ecru. Meble są zwykle wykonane z egzotycznych, ciemnych, gatunków drewna, często bogato zdobione. Podłogi mogą być wykonane także z drewna lub z kamienia, płytek ceramicznych w zależności od charakteru i funkcji wnętrza. Elementy tapicerowane najczęściej wykonuje się ze skóry lub grubego materiału. Okna w pomieszczeniach zasłaniają masywne, ozdobne zasłony, a z zewnątrz - często okiennice Dekoracji wnętrz dopełniają figurki , szafki oraz inne drobiazgi - pamiątki z dalekich podróży. W takim stylu dobrze odnajdą się zarówno listwy wykończeniowe Queen do podłóg, jak również listwy marki Effector, z kolekcji Standard lub Boa, w kolorach heban afrykański, merbau czy wenge.

  • Styl nowoczesny

Obecnie należy do jednej z najchętniej wybieranych konwencji wykończenia wnętrz. Jego atuty to funkcjonalność, prostota i wygoda, a przy tym dużo przestrzeni. Styl nowoczesny hołduje zasadzie im mniej - tym lepiej. Dlatego nie ma w nim miejsca na natłok ozdób
i bibelotów. Dominują wnętrza otwarte, bez precyzyjnie zaznaczonych stref - często pomysłem za zaakcentowanie roli wnętrza jest zmiana podłogi. Wówczas niezbędne są listwy wykończeniowe. Podstawowe surowce, z których wykonane są elementy wyposażenia to metal, szkło i kamień. Tu szerokie zastosowanie znajdą różnego rodzaju profile i listwy wykończeniowe marki Effector. Listwy aluminiowe Impresja mogą posłużyć do dekoracji i urozmaicenia ścian, wykończonych płytkami ceramicznymi. Profile cokołowe Multi doskonale przysłonią szczelinę dylatacyjną i podkreślą nowoczesny charakter wnętrza, a listwy Standard z aluminium anodowanego, podkreślą urodę pozostałych metalowych elementów, znajdujących się w pomieszczeniu.

źródło: effector/pd24.pl

M_3713 M_3714 M_3715
dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2017, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P