Pol-Skone: Afrykański klimat we wnętrzu - drzwi z kolekcji SAHARA

Pol-Skone: Afrykański klimat we wnętrzu - drzwi z kolekcji SAHARA

Poleć znajomemu
2014-02-04 10:41:00

Afrykańskie aranżacje łączą w sobie oryginalną i ciekawą estetykę z niezwykłym, ciepłym klimatem. Podstawą do ich stworzenia jest odpowiednio dobrana paleta barw kojarząca się z Czarnym Lądem oraz charakterystyczne meble i dodatki. Pol-Skone dedykuje do afrykańskich stylizacji drzwi SAHARA o unikalnym kolorze pustynnego piasku, które efektownie podkreślą jej egzotyczny urok.

Wnętrze w stylu afrykańskim można skomponować na wiele sposobów. To, co pozostaje wspólne dla każdego z nich to przede wszystkim kolory, które budują klimat oraz wyraźne, typowo afrykańskie akcenty. Paleta barw obejmuje pomarańcze, czerwienie i żółcie przywodzące na myśl gorący zachód słońca, ciepłe brązy i piaskowe beże oraz czerń. Projektując aranżację należy zadbać o spójność jej poszczególnych elementów, pamiętając przy tym, by zachować umiar. Intensywne kolory z wyrazistymi dekoracjami i wzorami są wyznacznikami afrykańskiego stylu, ale ich przesadna ilość zakłóci harmonię wnętrza. Drzwi SAHARA firmy POL-SKONE są doskonałym sposobem na utrzymanie równowagi kompozycji. Ich lekka forma i delikatna, jasna barwa zapewniają przestronność aranżowanej przestrzeni, a jednocześnie idealnie wpisują się w jej charakter.

Dzika Afryka w Twoim domu

Afrykański klimat można wprowadzić do każdego wnętrza bez względu na jego funkcję i wielkość. W zależności od rozmiarów powierzchni, z jaką mamy do czynienia należy odpowiednio skomponować zestaw barw. "W niewielkich przestrzeniach unikajmy intensywnej i ciemnej kolorystyki. Malowanie ścian w kolorze ognistej czerwieni jest niebywale efektowne, ale wyłącznie w dużych pomieszczeniach, w mniejszych zdecydowanie korzystniej będą prezentowały się piaskowe beże. Zadbajmy również o punktowe, nastrojowe oświetlenie. Styl afrykański poza specyficzną paletą barw charakteryzuje się zastosowaniem we wnętrzach motywów zwierzęcych jak np.: skóra zebry czy pantery oraz naturalnymi materiałami takimi jak kamień, wiklina, bambus oraz najczęściej używane drewno. Z niego wykonana jest podłoga, meble, stolarka okienna i drzwiowa oraz dodatki takie, jak rzeźby, czy maski. Można ze sobą dowolnie łączyć rożne gatunki i odcienie, pamiętając by były one zgodne z kolorystyką charakterystyczną dla stylu "- mówi Karolina Strzelczyk Architekt Wnętrz w firmie Carolineart Pracownia Projektowania i Aranżacji Wnętrz Pol-Skone: Afrykański klimat we wnętrzu - drzwi z kolekcji SAHARA

Drzwi SAHARA są pokryte warstwą naturalnego forniru w kolorze biały dąb dostępnego w trzech wariantach wzoru usłojenia. Jego kolor przypomina barwę pustynnego piasku - jest jasny i ciepły, tworzy efektowne połączenie z brązami oraz czerwienią. Ze względu na prosty design, stolarka może być stosowana zarówno we wnętrzach o nowoczesnej linii wzorniczej, jak i w zestawieniu z ciężkimi meblami kolonialnymi. Równie efektownie komponuje się także z elementami z rattanu lub bambusa, które są powszechnie stosowane ze względu na swój egzotyczny i ciekawy wygląd. Oszczędna forma drzwi pozbawiona zdobień sprawia, że doskonale wpisują się w aranżację obfitującą w różnego rodzaju dekoracje oraz wzory i tekstury. Stylizacje inspirowane Czarnym Lądem znajdują zwolenników nie tylko wśród podróżników, czy fascynatów obcych kultur, ale także wśród miłośników klimatycznych miejsc i oryginalnych rozwiązań.

Kolekcja SAHARA

Drzwi SAHARA są wykonane w tradycyjnym systemie przylgowym. Konstrukcja modeli o jednolitym, pełnym skrzydle jest oparta na ramiaku drewnianym obłożonym płytami HDF. Warianty stolarki z geometrycznymi tłoczeniami są wytwarzane z ramiaków z klejonki sosnowej oraz frezowanej płyciny MDF. Powierzchnia stolarki SAHARA jest pokryta naturalnym fornirem w kolorze białego dębu. Wypełnienie stanowi płyta wiórowa otworowana lub opcjonalnie -- pełna. W kolekcji są dostępne 3 wersje drzwi o pełnym skrzydle, które różnią się układem rysunku drewna. Poza nimi seria obejmuje 5 modeli charakteryzujących się prostokątnymi tłoczeniami wzdłuż wysokości skrzydła, które zależnie od wariantu są pełne lub szklone (szkło ornamentowe point-s o grubości 4 mm). Drzwi występują w wersji jedno- i dwuskrzydłowej, a także w naściennym systemie przesuwnym. Standardowo są wyposażone w zamek jednopunktowy wpuszczany, na klucz, na wkładkę lub do blokady łazienkowej.

Cena: SAHARA cena za skrzydło od 466 zł/netto

źrodło: pol-skone/pięknydom24.pl

Zobacz produkt w zaufanych i polecanych sklepach

Ajax

Sprawdź najniższą cenę produktu

Ajax

O firmie Pol-Skone

POL-SKONE Sp. z o.o. jest polską firmą z branży stolarki budowlanej. Ofertę firmy stanowią: drzwi wewnętrzne (malowane, okleinowane, laminowane i fornirowane); drzwi techniczne (dźwiękoizolacyjne i przeciwpożarowe), drzwi zewnętrzne, okna drewniane, ościeżnice, listwy drzwiowe i przypodłogowe a także okiennice. POL-SKONE jest obecna na polskim rynku od 1990 roku. Obecnie dysponuje trzema nowoczesnymi, w pełni skomputeryzowanymi zakładami produkcyjnymi w Lublinie, Biłgoraju i Niemcach. Zatrudnia ponad 900 wysoko wykwalifikowanych pracowników. Produkuje swoje wyroby od podstaw z najlepszego gatunkowo drewna pochodzącego wyłącznie z polskich lasów. POL-SKONE posiada rozwiniętą sieć sprzedaży na terenie Polski, a także eksportuje swoje produkty do Czech, Słowacji, Szwecji, Ukrainy, Rumuni, Łotwy, Litwy, Włoch, Białorusi, Norwegi, Rosji, Francji, Niemiec i Holandii. Celem firmy jest wytwarzanie wyrobów o jakości spełniającej oczekiwania Klientów oraz utrwalenie opinii zaufanego partnera. W roku 2000 firma uzyskała w placówce certyfikującej Rheinisch-Westfälischer TÜV e.V. certyfikat na System Zapewnienia Jakości zgodny z normą ISO 9001, zaś w 2010 roku przeszła pozytywnie audyt na zgodność z normą PN EN ISO 9001:2009.

Funkcjonalność, piękno, estetyka i wysoka jakość wykonania produktów POL-SKONE zostały wielokrotnie docenione przez eksperckie gremia. Firma została dwukrotnie uhonorowana Polskim Godłem Promocyjnym "Teraz Polska" za serię drzwi wewnątrzlokalowych w 2001 roku oraz za drzwi techniczne przeciwpożarowe systemu POL-SKONE FR w 2002 roku. Przedsiębiorstwo jest także zdobywcą wielu nagród targowych oraz posiadaczem Złotego Certyfikatu "Przedsiębiorstwo Fair Play" uzyskanego w 2001 roku.

 

dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P