piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Dwoje do pary: drewno i kamień

Dwoje do pary: drewno i kamień

AKCESORIA / Wyposażenie / 2013-07-25 18:44:00

Projektanci nie przestają zaskakiwać nas połączeniami. Zestawiają wzór przypominający drewno i kamienną strukturę, które tworzą harmonijną całość. Wyraźna inspiracja naturą oraz kolory i faktury, które dają nieograniczone możliwości, stały się wyznacznikiem współczesnych aranżacji. Dzięki architektom marki Tubądzin do mieszkania wkraczają zjednoczone drewno i kamień.

Polecane sklepy

allegro
  • Nowoczesność zaklęta w kamień

Płytki ceramiczne często do złudzenia przypominają drewno czy kamień. Architekci wnętrz nie mają obaw przed łączeniem ich w jednej aranżacji. Tak można zestawiać na przykład linie płytek z kolekcji Livingstone marki Tubądzin. Płytki z linii Select tworzą przytulne wnętrze dzięki ciepłej kolorystyce i spokojnej, liniowej strukturze drewna. Z kolei Sable wprowadza nieco dostojeństwa za pomocą szlachetnych szarości i pożyłkowanej, nieregularnej faktury kamienia. W ten sposób zestawione dwie linie płytek dają aranżacyjną spójność i stylistyczną harmonię. Dzięki temu przestrzeń nabiera oryginalnego charakteru.

  • Chłodny odpoczynek

Kolekcja Livingstone marki Tubądzin łamie kamienny stereotyp. Linie płytek Teakwood, Select oraz Sable pokazują, że jasna, kamienna podłoga z płytek może odmienić przestrzeń. Wizualnie ją powiększy, nada elegancji i prostoty. Surowy wygląd podłogi nie musi oznaczać nieprzyjaznego wnętrza - wrażenie chłodu zrównoważy ciepła kolorystyka płytek o drewnianej fakturze. Tego rodzaju płytki są dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy marzą o drewnianych akcentach w łazience. Trudno dobrać odpowiednie drewno do pomieszczenia tak narażonego na wilgoć - płytki ceramiczne z powodzeniem je zastąpią.

  • Inspiracja z natury

Kamień i drewno są w środowisku naturalnym bliskimi sobie surowcami. Połączenie ich w jednej aranżacji jest tym bardziej interesującym pomysłem. Do niedawna taka stylistyka kojarzyła się z industrialnymi wnętrzami fabryk czy publicznymi przestrzeniami użytkowymi. Dzisiaj design jest otwarty na niestandardowe skojarzenia i ponowne wykorzystanie surowców naturalnych. Z rozmachem wkracza do wnętrz prywatnych. Ceramika, która jest łatwiejsza w utrzymaniu niż drewno i kamień, ma dodatkową zaletę: brak ograniczeń aranżacyjnych.

źródło: tubądzin/pięknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe