Ściana w łazience, ściana w kabinie

Ściana w łazience, ściana w kabinie

Poleć znajomemu
2018-03-13 11:02:23

Od lat ściany łazienki wykładamy przed wszystkim kafelkami. Ostanie zmiany na rynku kabin prysznicowych mogą jednak doprowadzić nie tylko do poszerzenia oferty o nowe, awangardowe wzory, kształty, wielkości i zdobienia, ale także do upowszechnienia innych materiałów. Wszystko to przez dążenie do zachowania wizualnej ciągłości całego pomieszczenia. Niewykluczone, że trend ten zostanie z nami na dłużej.

Houzz Bathroom Study to coroczny raport wydawany przez poczytny amerykański portal wnętrzarski. Użytkownicy są w jego ramach pytani o przeprowadzony, będący w trakcie realizacji lub planach na najbliższą przyszłość remont łazienki. Według zawartych w edycji 2017 doniesień, w minionym roku ankietowani najchętniej wydawali pieniądze na modernizację prysznica. Spośród osób, które odnawiały łazienkę, ten element wystroju poddało renowacji 42 proc. respondentów. Ponad połowa z nich rozbudowała strefę natryskową - często kosztem wanny. I choć trzeba pamiętać, że w Stanach Zjednoczonych więcej osób mieszka w domach jednorodzinnych, w których znajduje się więcej niż jedna łazienka, wydaje się że i u nas modne staje się zwiększanie - chociażby wizualne - ilości miejsca przeznaczonego na kabinę prysznicową. - Kąpiel w wannie ma wciąż mniej więcej tyle samo zwolenników, co prysznic w kabinie. Obserwujemy jednak wzrost zainteresowania rozwiązaniami natryskowymi, harmonijnie komponującymi się z wystrojem wnętrza, a więc modelami wnękowymi i bezbrodzikowymi - mówi Katarzyna Choniawko z Aquaform.

Poszukiwanie ciągłości

Z zawartego w raporcie Houzz porównania listy materiałów stosowanych najchętniej jako pokrycie ścian i posadzek w strefie prysznicowej i jej bezpośrednim sąsiedztwie wywnioskować można, że respondenci dążą do stosowania tych samych rozwiązań w całej łazience. Prawdopodobnie związane jest to z rosnącą popularnością nowoczesnych kabin pozbawionych brodzika. - Kabiny wolnostojące, pozbawione brodzika i progu, znane jako modele „walk-in”, na pierwszy rzut oka trudno zauważyć. Często składają się z pojedynczej tafli szkła dużej grubości - mówi Katarzyna Choniawko, ekspert marki Aquaform. - Jako ich wyposażenie, największą popularnością cieszą się dyskretne baterie podtynkowe. Efektem upowszechnienia takich zestawów jest radykalne zredukowanie liczby widocznych elementów wyposażenia strefy natryskowej. Skutkuje to wyeliminowaniem wyraźnego podziału na kabinę i resztę łazienki - mówi przedstawicielka firmy Aquaform. Ze względów ekonomicznych rezultatem zjawiska może być ograniczenie popytu na drogie płyty z naturalnego kamienia oraz impregnowane, wodoodporne deski z egzotycznych gatunków drewna. Podczas gdy dotychczas wystarczyło kupić je w ilości wystarczającej na jedną ze stref, by podążyć za trendami uspójniającymi wystrój całego pomieszczenia, dziś trzeba by wyłożyć nimi większy obszar. Z drugiej strony, moda może być motorem napędzającym popularność rozmaitych, odpornych na wilgoć nośników treści.

Kafle na nowo

Dzięki popularności kabin walk-in, łazienka zyskuje na znaczeniu jako przestrzeń reprezentacyjna i dodatkowy obszar ekspresji właściciela. W pełni przejrzyste przeszklenia, pozwalające wykorzystać ściany strefy prysznicowej jako nośnik atrakcyjnych treści - łącznie z pozostałymi powierzchniami łazienki - dają zupełnie nowe pole aranżacji. Zyskujemy miejsce na zdecydowane akcenty kolorystyczne, mozaiki, wdrukowane w powierzchnię kafli grafiki czy ekspozycję lubiących wilgoć roślin. Jako surowiec popularyzuje się w łazience: designerski, surowy beton architektoniczny, pokryte winylem wodoodporne tapety czy dostępna w wielu kolorach farba, która dzięki właściwościom przeciwgrzybiczym i zabezpieczeniem przed wilgocią może pokrywać ściany w bezpośrednim sąsiedztwie źródła wody. W efekcie zyskujemy środki, by umieścić na powierzchniach pionowych łazienki, co tylko przyjdzie nam do głowy. Dzięki zniknięciu fizycznego wyodrębnienia kabiny prysznicowej, obecnie ogranicza nas jedynie nasza własna wyobraźnia.

źródło: aquaform/pieknydom24.pl

O firmie Aquaform

Aquaform S.A. jest producentem kabin prysznicowych, mebli łazienkowych, wanien, brodzików i parawanów nawannowych. Firma została założona w 1994 r., jako spółka należąca do niemieckiego koncernu Dusar, jednego z europejskich liderów w branży wyposażenia łazienek. W 2009 r. zarząd Aquaform zdecydował o przekształceniu firmy w spółkę akcyjną. Całość produkcji firmy odbywa się w fabryce w Środzie Wielkopolskiej (pow. 20 000 m2). Firma prowadzi sprzedaż w ponad 1.000 punktów na terenie całej Polski. Część produkcji trafia także na inne rynki europejskie, w tym w dużej mierze do Niemiec.

dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P