Armatura Kraków: Czym się różnią umywalki

Armatura Kraków: Czym się różnią umywalki

Poleć znajomemu
2018-02-13 12:31:00

Kamienne, szklane, ceramiczne, granitowe i stalowe; prostokątne, owalne i łukowate; wiszące i leżące na blacie; małe i duże - bogactwo dostępnych na rynku umywalek jest wielkie. Jak poszczególne parametry przekładają się na funkcjonowanie sprzętu? Jak dobrać najbardziej odpowiedni do swojej łazienki?

Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w Internecie, oferta umywalek jest niezwykle szeroka. Najbardziej oczywistym, niewymagającym racjonalnej analizy kryterium są względy estetyczne i subiektywne wrażenia - albo coś się nam podoba, albo nie. Większość innych parametrów ma jednak istotne znaczenie dla funkcjonowania sprzętu oraz wygody jego użytkowania. Przedstawiamy zestawienie najbardziej popularnych wariantów umywalek wraz z opisem, jak sprawdzają się w różnych łazienkach.

Dobry materiał

Wśród modnych ostatnio, nietypowych materiałów, wymienia się stal nierdzewną i szkło. Stalowe umywalki są bardzo higieniczne i łatwe do utrzymania w czystości. Czy z połyskiem, czy zmatowione szczotkowaniem - doskonale pasują do nowoczesnych, minimalistycznych i industrialnych aranżacji. Łatwo zadbać także o modele ze szkła - szczególnie te pokryte powłoką zapobiegająca osadzaniu się kamienia i zanieczyszczeń. Są przy tym eleganckie i - zwłaszcza w przypadku wzorzystych modeli - dekoracyjnue nawiązują do stylistyki minionych epok. Formowane szkło było na przykład jednym z ulubionych surowców projektantów tworzących w latach 20.i 30. XX wieku. Jednak największą popularnością cieszą się umywalki ceramiczne. - Ceramika ma uniwersalny charakter i sprzyja spójnemu urządzeniu całości łazienki. Stosując standardowe, białe modele, wyjątkowo łatwo będzie dobrać komplet dopasowanych sprzętów - mówi Katarzyna Choniawko, ekspert Armatury Kraków. - Co istotne z punktu widzenia trwałości, są bardzo odporne na działanie chemikaliów oraz uszkodzenia mechaniczne - dodaje.

Kształt, wymiary i otwory

Z punktu widzenia sposobu montażu wyróżnić można umywalki: nablatowe, meblowe i wiszące. Największą swobodę aranżacyjną dają warianty nablatowe. W zamyśle nie przylegają do ściany ani nie są wyrównane do krawędzi szafki czy blatu, na których stoją. Mogą dzięki temu przyjmować najróżniejsze formy. Dostępne są modele o owalnym, okrągłym i prostokątnym przekroju i wielu wymiarach. Z zasady jednak przeznaczone są do łazienek o większym metrażu. - W ofercie producentów umywalek nablatowych występują przykładowo okrągłe modele ze średnicą wynoszącą zaledwie 41 cm - niewiele więcej niż standardowe umywalki wiszące i meblowe do małych łazienek. Pomimo to, nie zaleca się ich stosowania w pomieszczeniach o niewielkim metrażu i bardzo ograniczonej przestrzeni blatu. Najlepiej prezentują się jako centralny element na nieco większej przestrzeni - opowiada Katarzyna Choniawko. - W najmniejszych pomieszczeniach doskonale sprawdzają się natomiast wąskie, mierzące co najwyżej 40 cm misy z umieszczonym bocznie otworem na baterię. Ustawione wzdłuż lub wiszące przy ścianie mogą być wygodnie użytkowane nawet w łazience mającej zaledwie metr szerokości - tłumaczy ekspert Armatury Kraków. W standardowym asortymencie dostępne są umywalki mierzące od około 40 do 65 cm. W razie potrzeby można znaleźć także nieco mniejsze oraz znacznie szersze modele.    Armatura Kraków: Czym się różnią umywalki

Producent, marka, gwarancja

Zgodnie z polskim prawem cywilnym, konsument dostaje na nabyte ruchomości rękojmię. W jej ramach producent zapewnia zgodność towaru z umową oraz brak wad fizycznych. Okres jej obowiązywania wynosi 24 miesiące. By nie musieć myśleć o remoncie przez kolejnych kilka lat, wybierając umywalkę warto jednak sięgnąć do oferty wiarygodnych marek. Renomowani producenci często oferują w standardzie gwarancję na dłuższy czas. W przypadku ceramiki łazienkowej może on sięgać nawet 10 lat.

źródło: armaturakraków/pięknydom24.pl

Sprawdź najniższą cenę produktu

Ajax

O firmie Armatura Kraków

Grupa Armatura jest wiodącym producentem w branży sanitarnej i grzewczej w Polsce. Spółki tworzące Grupę Armatura specjalizują się w produkcji baterii łazienkowych i kuchennych, aluminiowych grzejników centralnego ogrzewania, szerokiej gamy zaworów oraz ceramiki sanitarnej. Armatura Kraków SA, jako spółka dominująca w Grupie Kapitałowej Armatura, świadczy usługi na rzecz spółek zależnych, realizując jednolitą dla wszystkich podmiotów politykę w obszarze rachunkowości, logistyki i zaopatrzenia, administracji i obsługi prawnej oraz zatrudniania

W segmencie baterii Grupa Armatura realizuje pełen cykl produkcyjny baterii: od projektu, poprzez odlew, obróbkę mechaniczną i nakładanie powłok metalicznych, aż po ostateczny montaż produktu i jego kontrolę pod względem jakościowym. Daje to gwarancję jakości i niezawodności produktów, ale i możliwość płynniejszego sterowania produkcją w zależności od popytu rynkowego. Wraz z zakończeniem procesu reorganizacji produkcji Grupy Armatura pod koniec 2011 roku, proces produkcji baterii sanitarnych i natrysków realizowany jest w nowoczesnym zakładzie Armatoora SA, działającym w obszarze Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Nisku. W ofercie Grupy Armatura znajduje się 27 rodzin baterii z trzech klas: Premium, Middle oraz Basic - w tym baterie termostatyczne i specjalne. W grupie natrysków znajdują się deszczownie, natryski przesuwne, punktowe oraz cała gama akcesoriów natryskowych: węże, rączki.

dekoracje wnętrz

Szukaj w serwisie:

ikea kler vox brw franke sanplast oras roca
POKÓJ :: SYPIALNIA :: KUCHNIA :: ŁAZIENKA :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: NAGRODY :: PROMOCJE :: KATALOGI :: PRODUCENCI :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © pieknydom24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P