piękny dom - twitterpiękny dom - facebook
Nowoczesne trendy budowlane. Łączymy tradycję z nowoczesnością

Nowoczesne trendy budowlane. Łączymy tradycję z nowoczesnością

DESIGN / Projekty domów / 2016-10-11

Postęp technologiczny dotyczy wszystkich dziedzin gospodarki, w tym budownictwa. Jest ono najlepszym przykładem na udany mariaż tradycji z nowoczesnością, coraz modniejszego trendu. Jednym z przykładów połączenia tych dwóch aspektów w budynkach mieszkalnych jest funkcjonalny i zarazem atrakcyjny wizualnie system orynnowania.

Dom to ostoja bezpieczeństwa. Jednym z elementów je zapewniającym jest odpowiednio zamontowany system orynnowania. Ma on na celu skutecznie odprowadzić wodę opadową, jednocześnie chroniąc dach, elewację i fundamenty przed zawilgoceniem. Ale dzięki wykorzystaniu w nim sprawdzonych rozwiązań może być też atrakcyjnym dopełnieniem stylu, w jakim zaprojektowany jest budynek mieszkalny. Wystarczy wybrać systemy łączące w sobie użyteczność i wytrzymałość z atrakcyjnym designem.

Łącznik między przeszłością a przyszłością

Stal to jeden z najchętniej wybieranych surowców, z jakich wykonywane są systemy orynnowania. Odporna na korozję i uszkodzenia idealnie sprawdza się w obiektach o klasycznej architekturze, będąc nieodłącznym stylistycznym elementem ich bryły. Stal można jednak zastosować także w innym, bardziej nowoczesnym wydaniu - np. o kwadratowym przekroju, takim jak system STAL2 od firmy Galeco. Zaprojektowano go specjalnie z myślą o estetycznych rozwiązaniach komponujących się z bardziej prostą bryłą budynku. System rynnowy STAL2 od firmy Galeco łączy wytrzymałość stali z innowacyjnym, geometrycznym kształtem rynny i rury spustowej - mówi Magdalena Gardyła, Specjalista ds. rozwoju i jakości w firmie Galeco. - Dodatkowo maskownica i dekoracyjna podsufitka jeszcze lepiej podkreślają bryłę budynku.W efekcie otrzymujemy estetyczne rozwiązanie idealnie komponujące się z architekturą domu.  

Oryginalny znaczy wydajny

We współczesnym budownictwie od kilu dobrych lat króluje indywidualizm. W związku z tym coraz więcej stosowanych w tej branży rozwiązań jest dopasowywanych do nowoczesnych trendów i wymagań potencjalnych kupców nowo budowanych domów. Jednym z nich jest bezpieczny i szczelny system BEZOKAPOWY od firmy Galeco. Montowany jest nietypowo, bo w ociepleniu obiektów mieszkalnych niemających tradycyjnego okapu. Idealnie koresponduje więc z architekturą domów utrzymanych w stylu skandynawskim, od kilku lat cieszącym się w Polsce coraz większą popularnością. Wyróżniają go prosta forma budynku i minimalizm przejawiający się w zerowej ilości ozdób. Dlatego BEZOKAPOWY bardzo dobrze wkomponuje się w bryłę tak wykończonego budynku. - Dużą zaletą systemu BEZOKAPOWY jest to, że można go „naturalnie” wkomponować w elewację obiektu mieszkalnego o nowoczesnej bryle - mówi Magdalena Gardyła z Galeco. - Rura ma prostokątny kształt, co zapewnia optymalne dopasowanie pod zabudowę w elewacji, gwarantując jeszcze większą wydajność całego systemu. Praktycznym i wygodnym rozwiązaniem zastosowanym w BEZOKAPOWYM jest zatrzaskowe połączenie haka z maskownicą, umożliwiające przeprowadzenie szybkich prac konserwacyjnych i wyczyszczenie rynien w razie potrzeby.

Dostępne na rynku systemy orynnowania bardzo dobrze korespondują z trendami obowiązującymi we współczesnym budownictwie. Stosowane w nim innowacyjne rozwiązania zapewniają trwałość i najwyższą jakość budowanych obiektów mieszkalnych, będąc jednocześnie idealnym uzupełnieniem domów o nieszablonowych bryłach.

źródło: galeco/pieknydom24.pl