piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Nowe trendy stylistyczne w IKEA - rustykalny styl szwedzki

Nowe trendy stylistyczne w IKEA - rustykalny styl szwedzki

SYPIALNIA / Tekstylia / pościel / 2013-02-04 16:44:00

Dzięki nowym tekstyliom powstałym z inspiracji folklorem i tradycją rękodzieła, które podkreślają piękno praktycznych i prostych mebli, można mieć wystrój zupełnie jak na szwedzkiej wsi! Szwedzki styl rustykalny ma swoje korzenie w XVIII wieku i w zamiłowaniu króla Gustawa III do pięknego wzornictwa. Po wizycie w Wersalu, król przywiózł do Szwecji styl neoklasycystyczny, nadając mu rodzime akcenty. Poszczególne elementy zostały uproszczone, przy zachowaniu powściągliwej elegancji. Projektanci inspirowali się skromnym wyposażeniem i ozdobami obecnymi w wiejskich domach i gospodarstwach w Szwecji. W ten sposób osiągnięto spokojny i wesoły, acz wytworny styl. W szwedzkim stylu rustykalnym króluje wygoda, lekkość, tradycja i prostota.

Polecane sklepy

Leroy MerlinJYSKIKEA

By oddać w domu atmosferę szwedzkiej wsi, projektantka Eva Lundgreen stworzyła serię tekstyliów ÅKERKULLA z kwiecistymi wzorami inspirowanymi twórczością Karola Linneusza oraz pasiastymi dywanikami.

Nowe tekstylia w rustykalnym szwedzkim stylu, takie jak ÅKERKULLA, ÅKERFRAKEN i ÅKERTISTEL obejmują kołdry, koce, poduszki, zasłony i inne produkty, które wniosą do domu spokój, lekkość i prostotę szwedzkiego folkloru. Znajdziesz tu wiele odcieni czerwieni, ochry, zieleni, szarości i bieli, obecnych we wzorach kwiatowych i paskach. Do rustykalnego stylu szwedzkiego pasuje wykonana z litego drewna seria HEMNES, obejmująca ramy łóżek, witrynki, stoliki nocne, regały i całe mnóstwo innych produktów. Wybieraj kolory i wykończenia, takie jak biały, szary, czarny i czerwony. Więcej o lutowych nowościach IKEA w załączniku pdf poniżej.

źródło: ikea/agdrtv24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe