piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Nowe propozycje oświetlenia od AQForm

Nowe propozycje oświetlenia od AQForm

WYKOŃCZENIE / Oświetlenie / 2018-04-12 08:06:50

W dniach 18-23 marca we Frankfurcie nad Menem odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń dla branży oświetleniowej – Targi Light+Building. Właśnie tam, marka AQForm Lighting Solutions pokazała się w nowej odsłonie oraz zaprezentowała sporo nowości produktowych. Wszystkie projekty stworzono zgodnie z filozofią marki „Light-forms-life”.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Targi Light+Building każdego roku gromadzą setki tysięcy odwiedzających. W tym roku nie było inaczej. Na 260 000 metrach kwadratowych, rozmieszczonych w 25 halach wystawowych, mogliśmy zobaczyć 2 714 wystawców z ponad 55 krajów. Warto zaznaczyć, że wśród nich aż 89 firm było z Polski. Jedną z nich była marka AQForm Lighting Solutions, która na targach ogłosiła swoje połączenie z grupą Delta Light, zaprezentowała nową identyfikację wizualną oraz to co najważniejsze – pokazała nowości z oferty produktowej.

Warto wspomnieć tu o filozofii marki. „Light-forms-life”. To jak funkcjonujemy w pracy, czy w domu uzależnione jest również od światła. Wpływa na naszą efektywność, wydajność oraz odpoczynek. Wiele zależy od światła. A więc same oprawy oświetleniowe również mają ogromne znaczenie dla uzyskania właściwego oświetlenia przedmiotu, czy też przestrzeni. Źródło światła jest tylko częścią starannie opracowanego systemu, który zapewnia odpowiednią ilość i jakość światła we właściwym miejscu i czasie.

Marka AQForm skupia się na tworzeniu dopełniających się rozwiązań, pozwalających wykreować światłem pożądaną atmosferę. Użytecznych i estetycznych: nowoczesnego oświetlenia o zdefiniowanej funkcji zamkniętej w eleganckiej formie.

Nowości w ofercie AQForm

W ofercie AQForm obok kultowych już opraw MODERN GLASS i LENS LINE możemy zobaczyć kilka nowych propozycji opraw:

  • KARI to oprawy w dwóch wersjach – wiszącej oraz reflektor. Światło punktowe, które idealnie sprawdzi się przy oświetleniu ekspozycji oraz we wnętrzach domowych, również ze względu na swoje nowoczesne wzornictwo.
  • RAFTER to funkcjonalność i komfort. Ta oprawa występuje w dwóch wersjach: z zestawem reflektorów zagłębionych w oprawie oraz z przesłoną. Wersja z punktami pozwala ograniczyć UGR dzięki cofnięciu źródeł światła i wykorzystaniu czarnych, lustrzanych wykończeń.
  • GRAPH te oprawy intrygują swoim wzornictwem. Nietypowy kształt zwraca uwagę i świetnie pasuje do nowoczesnych, wręcz minimalistycznych wnętrz. Narysowany ostrą kreską doda im charakteru i pozwoli przełamać monotonię. Sposób w jakim emituje światło jest miły i przyjazny oku. Z kolei w bardziej tradycyjnych przestrzeniach, nowoczesna forma z łatwością wejdzie w dialog z elementami dekoracyjnymi.
  • MAXI RING dot to odświeżenie wzornicze znanej już wersji oprawy. Oprawa świeci światłem odbitym, ciekawe rozwiązanie i do domu jako oświetlenie ogólne i do wnętrz komercyjnych, np. restauracji. Warto zwrócić uwagę na wersję ze złotym środkiem, gdzie światło będzie dodatkowo ocieplone przez kolor lakieru od którego się odbije.

Nowe produkty to również nowe wykończenia. Podstawową paletę kolorystyczną projektanci poszerzyli o wykończenie szare i miedziane. Tak elastyczne podejście to odpowiedź na potrzeby ze strony Klientów oraz samych architektów. Wybrane produkty mogą występować w tych dwóch wykończeniach. Dodatkowo na zamówienie (przy odpowiednich ilościach) istnieje możliwość pomalowania na każdy kolor RAL lub NCS. W oprawach wiszących na zamówienie zamiast transparentnego kabla można zamówić przewód w oplocie w różnych kolorach.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe