piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Nowe profesjonalne opalarki i dmuchawy gorącego powietrza marki Steinel

Nowe profesjonalne opalarki i dmuchawy gorącego powietrza marki Steinel

WYKOŃCZENIE / Sprzęt budowlany / 2015-02-11 16:11:00

Steinel, wprowadziła na początku 2015 roku nową serię opalarek. Całkowicie nowa technologia, nowy design, innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne to tylko niektóre zalety modeli oznaczonych symbolami HL i HG. Opalarki mogą być wykorzystywane do prac remontowych i budowlanych, w przemyśle oraz podczas majsterkowania. Rozwiązania firmy Steinel zostały wyposażone w nowe podzespoły, które pozwalają uzyskać jeszcze lepsze parametry i możliwości pracy.

Polecane sklepy

PraktikerBricomanLeroy MerlinLeroy MerlinCastoramaBrico DepotIKEA

Gama produktów Steinel jest niezwykle szeroka. Wśród opalarek profesjonalnych i półprofesjonalnych znajdują się modele przeznaczone do różnych zadań. Dodatkowe akcesoria wymienne pozwalają wykonywać czynności podczas remontu, drobnych prac naprawczych oraz pracy w warsztacie samochodowym. Firma Steinel oferuje opalarki manualne - HL1620 S, HL1920 E, HL2020 E, HG2120 E, HG2220 E, HG2420 E oraz te z wyświetlaczem LCD monitorującym obroty oraz temperaturę urządzenia - HG2320 LCD, HG2520 LCD, HG2620 LCD.

Wśród opalarek manualnych na szczególną uwagę zasługuje model HL1920 E. Moc urządzenia to 2000 W, co pozwala uzyskać temperaturę do 600 st. C i wydatek gorącego powietrza na poziomie do 500 l/min. Ustawienie odpowiedniej temperatury umożliwia pokrętło. Opalarka ma niewielkie wymiary i waży zaledwie 1100 g. Żywotność silnika tego urządzenia wynosi aż 600 godzin i jest ona większa o 20% niż w modelu HL1910 E. Obudowa opalarki HL1920 E posiada hak do powieszenia oraz podstawkę umożliwiającą ustawienie narzędzia w pionie. Długość przewodu zasilającego wynosi 2,20 m i pozwala na swobodną pracę nawet w miejscu oddalonym od źródła prądu. Niezwykle przydatnym dodatkiem jest miernik temperatury HL Scan, który można zamontować w górnej części obudowy. Warto podkreślić, że miernik ma osobne zasilanie (bateria). Podczas pracy urządzenie precyzyjnie wskazuje temperaturę materiału, który poddawany jest obróbce. Produkt marki Steinel posiada dodatkowo zabezpieczenie przed przegrzaniem, a także opcjonalnie filtr przeciwpyłowy. Opalarka HL1920 E marki Steinel dedykowana jest do montażu instalacji hydraulicznych, zgrzewania folii, lutowania rur czy usuwania starych powłok malarskich. Przydatna jest podczas zadań, gdzie potrzebny jest strumień gorącego powietrza Potwierdzeniem wysokiej jakości i bezawaryjnej pracy nowego urządzenia marki Steinel jest 3-letnia gwarancja udzielana przez producenta bez względu na formę zakupu. Specjalistyczne, profesjonalne opalarki firmy Steinel z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym oraz precyzyjną regulacją temperatury pozwalają pracować w zakresie od 50 st. C nawet do 700 st. C. Modele te zapewniają niezwykle precyzyjne, płynne sterowanie temperaturą z dokładnością do 10 st. C. Opalarki wyposażone są w wysokowydajne silniki o mocy do 2300 W, które pozwalają na pracę w różnych warunkach.

[[[zdjecie,5689,duze]]]

Najbardziej zaawansowanym modelem jest opalarka HG2620 E LCD. Urządzenie to gwarantuje dokładne ustawienie temperatury pracy za pomocą intuicyjnego przycisku. Cyfrowe sterowanie umożliwia ustawienie temperatury w zakresie od 50 st. C do 700 st. C. Równie istotna jest regulacja przepływu powietrza od 150 do nawet 600 l/min. Opalarka ta posiada wbudowany filtr przeciwpyłowy, który umożliwia pracę w zakurzonych pomieszczeniach. Dodatkowe bezpieczeństwo podczas pracy gwarantuje rękaw wykonany ze stopów magnezowych. Bezszczotkowy silnik elektryczny, element grzejny i wszystkie pozostałe podzespoły, których moc wynosi 2300 W odpowiadają z kolei za żywotność urządzenia i jego prawidłowe funkcjonowanie. Podobnie, jak w przypadku niektórych manualnych opalarek, tak i modele z wyświetlaczem LCD można doposażyć w profesjonalny miernik temperatury HL Scan, który pozwoli dokładnie określić temperaturę surowców podczas zgrzewania. Przydatne dodatki ułatwiające zgrzewanie różnych tworzyw to dysza płaska, redukcyjna lub zgrzewcza z prowadnicą. Ta ostatnia umożliwia łączenie tworzyw sztucznych za pomocą spoiwa. Opalarki z wyświetlaczem LCD marki Steinel również objęte są 3 letnią gwarancją producenta. Narzędzia marki Steinel cechują innowacyjne, inteligentne rozwiązania konstrukcyjne oraz nowoczesne wzornictwo. Sprzęt ten cechują doskonałe parametry pracy, wysoka wydajność, ale także łatwość i bezpieczeństwo użytkowania.

[[[zdjecie,5688,duze]]]

Przykładowa wycena:

 • Opalarka Steinel HL1620 S, cena 164,34 zł netto
 • Opalarka Steinel HL1920 E, cena 270,43zł netto
 • Opalarka Steinel HL2020 E, cena 385,11 zł netto (wersja w kartonie), cena 425zł netto (walizka + dysza)
 • Opalarka Steinel HG2120 E, cena 299 zł netto (wersja w kartonie), cena 399 zł netto (walizka + dysze)
 • Opalarka Steinel HG2320 LCD, cena 529 zł netto (wersja w kartonie), cena 629 zł netto (walizka + dysze)
 • Opalarka Steinel HG2520 LCD, cena 1499 zł netto
 • Opalarka Steinel HG2620 LCD, cena 1499 zł netto
 • Miernik temperatury Steinel HL Scan, cena 235 zł netto

źródło: sternel/pięknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe