piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Nowa twarz domu, czyli jak szybko i efektownie odnowić elewację budynku
VOX Kerrafront

Nowa twarz domu, czyli jak szybko i efektownie odnowić elewację budynku

WYKOŃCZENIE / Dach i elewacja / 2019-01-06 16:47:17

Chyba każdy właściciel domu wie, ile pracy, wiedzy oraz systematyczności wymaga utrzymanie go w dobrej kondycji. Uwaga ta w szczególności dotyczy elewacji budynku, która narażona jest na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Jak zatem zadbać o nią, unikając przy tym kosztownych remontów, a w przyszłości skomplikowanej konserwacji – podpowiadamy kilka rozwiązań!

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Opcja pierwsza – siding winylowy

Siding winylowy to jeden z najbardziej cenionych, a w związku z tym chętnie stosowanych sposobów wykończenia elewacji domów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, który coraz częściej wybierany jest również przez polskich konsumentów. Czemu zawdzięcza swoją popularność? Pozwala na szybką i łatwą w realizacji metamorfozę elewacji. Do montażu sidingu nie potrzeba specjalistycznego sprzętu, a ułożenie metra kwadratowego powierzchni nie powinno zająć więcej niż 30 minut. Dodatkową zaletą jest możliwość montażu produktu o każdej porze roku. Wysokiej jakości, dobrze zainstalowany siding winylowy może być trwałym i odpornym na uszkodzenia materiałem wykończeniowym. Przykładem jest siding Vifront od marki VOX, który wyróżnia się odpornością na wiatr, deszcz, promieniowanie UV czy zmiany temperatur. Ponadto, jest praktyczny w pielęgnacji, odporny na zanieczyszczenia, szkodniki czy grzyby, które mogą powodować niszczenie elewacji budynku. Z jakimi kosztami wiąże się ułożenie sidingu winylowego Vifront na elewacji domu? Cena za metr kwadratowy, w zależności od wybranej kolorystyki, waha się od 25,00 do 40,00 zł. Panele z serii Vifront  dostępne są w dwóch liniach kolorystycznych: UNICOLOR i NATURE. Pierwsza z nich to jednolite kolorystycznie panele w odcieniach bieli, szarości, delikatnych żółci i pastelowych zieleni. Natomiast NATURE to dekory imitujące różne gatunki drewna, takie jak dąb w różnych wybarwieniach lub cedr.

Opcja druga – okładzina elewacyjna

Zaawansowanym technologicznie produktem elewacyjnym są okładziny KERRAFRONT marki VOX. Materiał ten nie wymaga praktycznie żadnej konserwacji, w tym malowania czy czyszczenia podczas użytkowania. Zastosowana na ścianach domu okładzina KERRAFRONT chroni wnętrze budynku przed utratą ciepła, a dodatkowo zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, przeciwdziałając tym samym rozwojowi pleśni i grzybów. Podobnie jak siding winylowy okładziny elewacyjne VOX są produktem łatwym w montażu. Portfolio dekorów KERRAFRONT podzielone jest na 5 kolekcji – Wood Design, Modern Wood, Classic i T-Rex, które wiernie oddają  rysunek i kolorystykę drewna. Kolekcja Trend nawiązuje do kamieni naturalnych i minerałów. Okładzinę elewacyjną od VOX, dzięki różnorodnemu wzornictwu, można zastosować zarównona budynkach o tradycyjnym wyglądzie, jak i tych o nowoczesnej architekturze. Cena za metr kwadratowy KERRAFRONTU zaczyna się od 125,00 zł.

Trzecia opcja – płyta fasadowa

Elewację swojego domu można wykończyć również płytami fasadowymi Solid marki VOX, nawiązującymi wzornictwem do zabytkowych budowli z południa Europy. To nowoczesny system pokrycia elewacyjnego, łączący niepowtarzalny design i walory funkcjonalne. Produkt chroni ściany budynku przed uszkodzeniami, zmiennymi warunkami atmosferycznymi, a dodatkowo gwarantuje właściwą wentylację fasady (ściany nie pleśnieją i nie wilgotnieją). Solid dostępny jest w trzech wariantach: Solid Brick (płyta imitująca cegłę), Solid Stone (struktura paneli przypomina ścianę z łupka i dostępna jest w kolorystyce od jasnych szarości, przez beże do ciemnego grafitu i brązu), Solid Sandstone (płyta, która naśladuje ścianę z ciosanego piaskowca).

Mając do wyboru tak szerokie portfolio materiałów elewacyjnych, każdy z użytkowników bez problemu znajdzie produkt dostosowany do jego możliwości finansowych, jak i potrzeb. Dzięki różnym rodzajom okładzin elewacyjnych od marki VOX, nadamy budynkowi nie tylko piękny wygląd, ale uchronimy dom przed utratą ciepła i szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych i mikroorganizmów. Więcej informacji na temat wskazanych produktów marki VOX znaleźć można na stronie www.vox.pl

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe