piękny dom - twitterpiękny dom - facebook
Nowa limitowana kolekcja IKEA SPRIDD

Nowa limitowana kolekcja IKEA SPRIDD

DESIGN / Aranżacje / 2017-02-02 08:13:00

IKEA po raz kolejny postanowiła zabawić się modą. Tym razem do współpracy zaprosiła brytyjskiego projektanta Kita Neale’a, znanego z wyrazistych wzorów i nadruków. Nowa limitowana kolekcja SPRIDD emanuje eklektyzmem, energią i zabawą.  W IKEA Kraków dostępna będzie od początku lutego 2017 roku.

Seria SPRIDD to kolejny z projektów IKEA oparty na kolaboracji ze światem mody. Po sukcesie dwóch poprzednich kolekcji, powstałych we współpracy ze światowej sławy artystami - Katie Eary oraz Walterem Van Beirendonckiem - IKEA przygotowała kolekcję inspirowaną kulturą młodzieżową oraz różnymi stylami muzycznymi.

- Wszystko, co tworzymy, musi mieć jakiś cel, nie może być jedynie produktem. Moda jest bardzo zmienna i kapryśna, ale my staramy się tacy nie być. Staramy się być świadomi. Przy czym cel naszej pracy może być tak prosty jak to, żeby coś było ładne. Chcemy w ponurym świecie dawać piękno, radość i zabawę  - podkreślił Kit Neale.

Na kolekcję składają się tętniące życiem i oparte na nadrukach namioty, torby, pudełka, pościele, termosy, kubki, talerze, a nawet koszulki.

- SPRIDD to niezwykle energetyczna i swobodna kolekcja. Wspólnym mianownikiem wszystkich jej elementów jest dobra zabaw, wyrażona poprzez niezwykłe wzory i nietuzinkowe detale.  Tworzą one unikalną, zaskakującą całość, będącą doskonałą odpowiedzią na współczesne trendy - powiedziała Maria Matyszczak, Kierownik działu komunikacji i projektowania wnętrz w IKEA Kraków.

Kit Neale to urodzony i wychowany w Londynie projektant mody męskiej, znany przede wszystkim ze śmiałych nadruków, często nawiązujących do życia i kultury Wielkiej Brytanii. Jego marka uważana jest za najciekawszy wschodzący brand na londyńskiej scenie mody. Inspirujący się różnymi kulturami oraz ich wpływem na codzienne życie, Kit Neal proponuje całkowicie nowe spojrzenie na brytyjską modę męską i męski styl.

źródło: ikea/pieknydom24.pl