piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Nowa kuchnia w weekend
fot. Vilo

Nowa kuchnia w weekend

KUCHNIA / Inne / 2021-02-24 09:37:10

Kuchnia będąca sercem domu, w ostatnich miesiąca zyskała nowe funkcje i stała się prawdziwym centrum dowodzenia - tu jemy posiłki, pracujemy, odrabiamy z dziećmi lekcje. Spędzamy w niej dużo czasu, dlatego zależy nam na tym, żeby jej wnętrze nastrajało nas pozytywnie do codziennej aktywności. Nie musimy przeprowadzać generalnego remontu, by osiągnąć ten efekt. Podpowiadamy, jak to zrobić niskim nakładem pracy i pieniędzy.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Niebawem minie rok od czasu, gdy pandemia zmieniła nasze życia i domowe przyzwyczajenia. W tym czasie przeorganizowaliśmy nasze mieszkania tak, by mogły służyć za miejsce zdalnej pracy i nauki. Wymieniliśmy meble na nowe - w wielu domach pojawił się stół z większym blatem, który mieści wszystkich członków rodziny z ich podręcznikami i laptopami, wygodne krzesła idealne zarówno do biesiadowania, jak i 8 godzin pracy zdalnej. Przearanżowaliśmy wnętrza tak, by mieć jak najlepszy dostęp do naturalnego światła, dostawiliśmy lampy, tam gdzie przemeblowanie było niemożliwe. Wydawać by się mogło, że zrobiliśmy wiele, by zwiększyć komfort życia w domu, ale co, gdy nadal czegoś nam brakuje? Aby dopełnić efekt metamorfozy oprócz aspektów funkcjonalnych, potrzebujemy zmian, które będą cieszyć nasze oko. Może to być nowy kolor na ścianie, wymiana tekstyliów lub zakup kilku nowych roślin, które ozdobią nasz parapet. Od czego więc zacząć?

Szybka metamorfoza ściany

Na początku odpowiedzmy sobie na pytanie - ile czasu i pieniędzy chcemy poświęcić na metamorfozę kuchni. Malowanie ścian farbą nie będzie bardzo kosztowne, ale będzie wymagać większego nakładu pracy. Aby uchronić meble kuchenne i podłogi przed zabrudzeniem, trzeba będzie je zabezpieczyć folią malarską, a po samym malowaniu kuchnia będzie na pewien czas wyłączona z użytku. Jeśli marzy się nam nowy kolor ściany, możemy wybrać inną metodę, która nie wiąże się z uciążliwym sprzątaniem. Panele dekoracyjne Motivo marki Vilo można przykleić na klej bezpośrednio do ściany, montaż jest więc czysty i szybki, a z pomieszczenia można korzystać zaraz po zakończeniu prac. Ściana dekoracyjna występuje w wielu wzorach, które dopasujemy do pomieszczeń o różnym metrażu. W kolekcjach Motivo znajdują się zarówno bardziej odważne, jak i stonowane propozycje. Do kuchni idealnie dopasuje się wzór Light Wood - dzięki rysunkowi pionowych, bielonych desek, pomieszczenie optycznie zyska kilka centymetrów wysokości. Z kolei w kuchni tętniącej życiem i soczystymi kolorami, świetnie sprawdzi się wzór Jungle - warto go jednak zamontować tylko na fragmencie ściany, na przykład za stołem, by całkowicie nie zdominował pomieszczenia. Ściana Motivo jest odporna na wilgoć i łatwo ją utrzymać w czystości, za pomocą wilgotnej szmatki usuniemy z niej ślady kuchennych eksperymentów czy jedzenia, które zostawiła nasza najmłodsza pociecha.

Ściana dekoracyjna będzie cieszyła nasze oko, ale będzie też doskonałym tłem dla wideokonferencji, które odbywamy w zaciszu domu. Atrakcyjne tło możemy zaaranżować także przy pomocy kuchennego okna - wystarczy ładna zasłona i kilka ozdobnych roślin. Co jeśli jednak parapet psuje cały ten obrazek?

Prosty sposób na nową oprawę okna

Nowe tekstylia, okazałe rośliny, pamiątki z podróży - nic nie odwróci uwagi od parapetu, na którym odznaczył się ząb czasu. Ślady po ciężkich doniczkach czy niszczący wpływ wody mogą sprawić, że nawet parapet o który regularnie dbamy, zacznie straszyć wyglądem. Jest jednak prosty sposób na odświeżenie strefy okiennej, którego montaż nie wiąże się z uciążliwym remontem, kuciem w obrębie wnęki i rujnowaniem porządku w mieszkaniu. Mowa o nakładce parapetowej, którą można zamontować na starym parapecie, niezależnie od tego, z jakiego materiału został wykonany.

Nakładka parapetowa Vilo jest dostępna w pięciu kolorach, które można dopasować do charakteru wnętrza i stolarki okiennej. Do wyboru mamy uniwersalną biel, wzór nawiązujący do marmuru oraz trzy odcienie inspirowane naturalnym rysunkiem drewna. Nakładka jest już wstępnie przycięta i sprzedawana w zestawie z dopasowanymi zaślepkami. Można ją zamontować samodzielnie przy pomocy kleju i podstawowych narzędzi. Przed zakupem wystarczy tylko zmierzyć długość parapetu i, jeśli będzie taka potrzeba, dociąć nakładkę do odpowiedniej długości. Dzięki materiałowi, z jakiego jest wykonana, nakładka Vilo jest odporna na uderzenia, działanie wody oraz wpływ zmiennych temperatur. Do czyszczenia wystarczy użyć wilgotnej szmatki z delikatnym środkiem czyszczącym.

Weekendową metamorfozę kuchni możemy przeprowadzić sami, bądź zrobić z niej rodzinną zabawę. Do pomocy przy pomiarach i wyborze wzoru możemy zaangażować małych domowników, z kolei starsze dzieci mogą pod naszym nadzorem nakładać na panele i nakładki klej. W ten sposób efekty weekendowego remontu będą powodem do dumy dla całej rodziny. 

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe