piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Na książki i nie tylko – regały w salonie
MEBIN

Na książki i nie tylko – regały w salonie

INNE / Inne / 2019-09-03 15:25:03

Pozornie może wydawać się, że jest to jeden ze zwykłych elementów wyposażenia domu, jednak regał to mebel absolutnie wyjątkowy. Choć pełni funkcję użytkową, w odróżnieniu od większości pozostałych mebli nie przechowuje a eksponuje. Prezentowane na nim przedmioty zwykle nie służą zaspokajaniu podstawowych potrzeb (co nie zmienia faktu, że odzież lub zastawa stołowa mogą być pięknymi dziełami sztuki), lecz celom wyższym i naszym potrzebom duchowym, emocjonalnym.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

„Pokaż mi, co czytasz, a powiem ci, kim jesteś” – powiedzenie to trafnie ilustruje fakt, iż zawartość domowej biblioteki to bardzo osobista, wręcz intymna wizytówka gospodarzy, odzwierciedlająca nie tyle ich status majątkowy co intelektualne fascynacje. Inne przechowywane na regałach przedmioty: zdjęcia lub przywiezione z podróży drobiazgi również przywołują emocje, wspomnienia, wzruszenia. Oczywiście prezentowane książki i pamiątki można też dobrać w sposób celowy i przemyślany, służący kreacji własnego wizerunku.

Współczesne salony to często duże, otwarte, nieregularne przestrzenie, w których unikamy natłoku ciężkich mebli. Regał doskonale wpisuje się w taką aranżację pomieszczenia, a jego lekka budowa, często bez wyodrębnionego frontu i tyłu predysponuje go do wydzielania umownych stref lub wyeksponowania jako głównego mebla. Regał w systemie modułowym, dostępny jako element kolekcji może funkcjonować wraz z innymi bryłami z zestawu, ale może również występować samodzielnie jako jeden z wyznaczników stylu i charakteru wnętrza.

      

PIK

Bryła z kolekcji o wyraźnym charakterze industrialnym najlepiej zaprezentuje się w obszernym loftowym salonie. Elementem wyróżniającym mebel jest ciemny, metalowy stelaż. Skośna, otwarta konstrukcja pozwala na dowolne ustawienie regału, także na ekonomiczne wykorzystanie skosów architektonicznych.

RIVA

Regał ten to fascynujący przykład sztuki użytkowej na najwyższym poziomie. Wykonany z użyciem litego drewna dębowego zachwyca niebanalną formą. Jedną z półek wykonano ze szkła Antisol, co w połączeniu z oświetleniem LED daje niezwykły efekt i pomaga budować niepowtarzalny nastrój po zmroku.

DIUNA

W regale tym pięknie wyeksponowano główne wyznaczniki tej wyjątkowej kolekcji: płynność i motyw łagodnej fali. Zaokrąglone półki o różnej długości i bardzo oryginalna, częściowo otwarta tylna ścianka tej wytwornej bryły wprowadzają nastrój ukojenia. Klasę i styl mebla podkreśla też głęboka barwa wenge.

             

 

 

CORINO

W tej kolekcji dostępnych jest aż 5 regałów – trzy wysokie i dwa niskie. Różne rozmiary i kształty pozwalają dobrać optymalny mebel do wielkości i kształtu pomieszczenia oraz liczby przedmiotów, jakie chcemy na nim umieścić. Regał dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: dąb naturalny i orzech. Geometryczna forma, sprawiająca wrażenie jakby mebel był niedokończony, niedopowiedziany, urwany, intryguje i przykuwa uwagę. Oryginalna konstrukcja umożliwia dodatkowo ustawienie książek o różnej wysokości. Regał niski zaprojektowany został na zasadzie kontrastu drewnianej obudowy i ciemnych półek. Wersja z podświetlaną wnęką pozwala w wyjątkowy sposób wyeksponować ozdoby, które ukazane w ten sposób nabiorą nowego wymiaru.

Zaprezentowane meble pochodzą z oferty firmy MEBIN.

MEBIN, www.mebin.pl

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe