piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
MP Nidzica - Znamy modele i kolory kanap, które będą królowały w 2021 roku
Nowość 2021 w ofercie MP Nidzica

MP Nidzica - Znamy modele i kolory kanap, które będą królowały w 2021 roku

MEBLE / Meble wypoczynkowe / 2020-12-22 17:42:49

Rok 2020 był wyjątkowo trudny. Przyniósł wiele zmian w postrzeganiu naszego najbliższego otoczenia. W wielu przypadkach potrzebowało ono poświęcenia większej uwagi. Dlatego wręcz rzuciliśmy się na remonty i nowe aranżacje wnętrz. Nadchodzący 2021 rok tego nie zatrzyma. Tak więc warto wiedzieć, co o noworocznych trendach mówią projektanci i jak na to swoją ofertą reagują producenci mebli tapicerowanych. Zapowiadają, że będzie komfortowo i kolorowo.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Przeglądając statystyki sprzedaży mieszkań w Polsce od kilku lat najpopularniejsze są te o powierzchni około 50 m2. To często salon połączony z kuchnią i jedna sypialnia, albo dwa nieduże pokoje. Dlatego kanapa, która stanie w centralnym miejscu domu powinna być niewielka i wielofunkcyjna. To wyraźnie dominuje wśród oczekiwań naszych klientów – mówi Malwina Popławska, główna menedżerka firmy MP Nidzica, produkującej meble tapicerowane. Polacy najczęściej wybierają nasz model SMART, który jest meblem modułowym, co zapewnia wiele wariantów ustawienia. Możemy mieć sofę albo narożnik z wygodną funkcją spania, pojemnikiem na pościel oraz regulowanymi zagłówkami. SMART dzięki zastosowaniu funkcji spania typu DELFIN może stanąć bezpośrednio przy ścianie i nie trzeba go odsuwać, kiedy z kanapy szybko chcemy zrobić wygodne łóżko.  Obecna oferta MP Nidzica jest szczególnie bogata dla tych, którzy będą meblować swój niewielki salon. Warto też zwrócić uwagę na modele TOSCA, LIRA czy HUGO.

Ten model kanapy naprawdę zbliża ludzi…

Producent mebli tapicerowanych z Mazur uchyla rąbka tajemnicy w kwestii nowości, które pojawią się w przyszłym roku. Obserwujemy w Europie duże zainteresowanie modelami tzw. loveseats, czyli sofami czy szezlongami, które są dodatkowo poszerzone o szerokość połowy siedziska. Dzięki takiemu rozwiązaniu w konstrukcji mebla na takiej sofie mogą zmieścić się dwie osoby, ale tylko przytulając się????. Zaproponujemy taki model modułowy, który pozwoli być ludziom blisko siebie. Poszczególne elementy będą miały metr szerokości, pojemniki na pościel. Będą mogły funkcjonować indywidualnie i w zestawach, dając pełnowartościowe miejsce do spania (200x150 cm). Ten model będzie także rósł wraz z powiększającą się rodziną.

Funkcja tkaniny ma znaczenie

Szarość, granat czy butelkowa zieleń, te kolory dominowały na kanapach produkowanych w tym roku. Polska i pod tym względem była podzielona na pół – część zachodnia to kolory spokojne, stonowane, a im bardziej na wschód, tym bardziej odważnie – w wyborze koloru tkaniny, albo połączeniach różnych barw. Przygotowując nowe kolekcje zaglądamy na południe Europy, bo obowiązujące tam trendy po około 2-3 latach trafiają do naszych domów. Obserwujemy także, że osoby wybierając materiał obiciowy na sofę zwracają szczególną uwagę na funkcje tkaniny – czy jest łatwoczyszczącą, trudnopalna, hydrofobowa, przyjazna zwierzętom i środowisku. Widać w domu wszystko zdarzyć się może????, a tak serio klient branży meblowej jest coraz bardziej świadomy możliwości, które ma. Dlatego być może przyszłością w branży meblarskiej będą tkaniny pozyskane z recyklingu butelek PET?

Designerzy widzą przyszłość w jasnych barwach

Rok 2020 zapisze się na długo w naszej pamięci jako zaskakujący cykl zdarzeń, które doprowadziły do wielu zmian w naszym życiu i myśleniu. Również myśleniu o naszych domach i przestrzeni, która nas otacza. Z większą uwagą zaczęliśmy przyglądać się meblom, ich wygodzie czy funkcjonalności. Ważne stało się nie tylko to co ładne, ale przede wszystkim wytrzymałe, trwałe, niezawodne i komfortowe – podsumowuje Izabela Gemzała, autorka popularnego bloga o projektowaniu mieszkań PROSTYPLAN.PL. Z tymi obserwacjami wchodzimy w 2021 rok i wiele osób ma nadzieję, że będzie on lepszy od poprzedniego. Zauważalnym trendem będzie poszukiwanie jasnych, optymistycznych barw, wzorów, przytulnych i miękkich tkanin, ale przede wszystkim praktycznych rozwiązań, sprytnych systemów i wielofunkcyjnych mebli, które sprawdzą się nawet na niewielkim metrażu. Wiele firm prześciga się w typowaniu kolorów roku, ale moim zdaniem w przyszłych aranżacjach będzie królował ciepły i słodki odcień karmelu, elegancka czerń, złamany odcień bieli i geometryczne wzory. Taki zestaw wygląda pięknie, przytulnie i daje poczucie spokoju nawet w trudnych czasach – prognozuje projektantka.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe