piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Moskitiera w oknie, komary za próg

Moskitiera w oknie, komary za próg

WYKOŃCZENIE / Drzwi i okna / 2013-07-24 17:42:00

Upalne lato jest czasem, kiedy chcemy mieć w domu jak najwięcej świeżego powietrza: otwieramy balkony, śpimy przy otwartym oknie. Razem z przyjemnym wiatrem i zapachem lata, do domów niestety wlatują także komary. Te dokuczliwe owady przypominają o sobie zwłaszcza wieczorem, kiedy temperatura w domu jest wyższa niż otoczenia, a pokoje rozświetla sztuczne światło. Na szczęście istnieją sposoby na pozbycie się niechcianych gości.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Najczęściej sięgamy po chemiczne środki odstraszające. Niestety nie są one obojętne dla zdrowia i środowiska, a ich skuteczność również pozostawia sporo do życzenia. O wiele prostszym i jednocześnie niezawodnym rozwiązaniem jest moskitiera. Zakładana na okno nie zmniejsza przepływu powietrza, nie zaciemnia też pomieszczeń. Odpowiednio zamontowana i używana, skutecznie i na stałe zapobiegnie nieprzespanym nocom z powodu brzęczenia komara nad uchem. Pojawia się pytanie - jaką moskitierę wybrać?

Od potrzeb do decyzji

Istnieje kilka opcji założenia moskitiery. Jej wybór zależy od sposobu użytkowania okna czy drzwi balkonowych. Producenci oferują na przykład moskitiery całkowicie zintegrowane z ramą okienną. - Klienci mogą wybrać między moskitierą zwijaną, wyposażoną w ramę rozwierną lub przesuwną. Dostępna jest także opcja ramy stałej - mówi Dariusz Olszewski z firmy Internorm. Ta pierwsza jest montowana na zasadzie rolety i nadaje się do większości okien. Rama stała sprawdzi się z kolei na piętrze. Moskitiera z ramą rozwierną jest przeznaczona do okien i przeszklonych drzwi, które są bardzo często otwierane: na przykład prowadzą na taras. Otwiera się na zewnątrz i jest wyposażona w wygodny zamek magnetyczny, działając na zasadzie dodatkowego skrzydła okiennego czy drzwiowego. Z kolei wyjściem dedykowanym oknom wielkogabarytowym jest moskitiera z ramą przesuwną. Na takich przeszkleniach moskitiera działająca na zasadzie rolety byłaby kłopotliwa.

Moskitiera + roleta

Pomysły na założenie szczelnej ochrony przed owadami nie muszą wykluczać korzystania z innych funkcjonalności czy ozdób okiennych. Profesjonalnie dopasowana do okna i potrzeb mieszkańców moskitiera nie utrudni korzystania z rolety zewnętrznej czy stylowych okiennic, które chronią przed gorącem i wzrokiem ciekawskich - wyjaśnia Dariusz Olszewski. - Posiadamy w swojej ofercie także okiennice z wbudowaną moskitierą, a dzięki różnorodnym opcjom jesteśmy w stanie dopasować siatkę przeciw owadom do każdej ramy okiennej - dodaje.

źródło: internorm/pięknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe