piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Meblujemy salon
MEBIN

Meblujemy salon

MEBLE / Meble / 2019-12-09 15:01:33

Lubimy odważne rozwiązania czy najlepiej czujemy się w tym, co stonowane i uniwersalne? Dobrze to wiedzieć, zanim zaczniemy meblować pokój dzienny.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEAHauz

Jeśli trudno się nam zdecydować na konkretny styl, może dobrą inspiracją okaże się któraś z poniższych salonowych kompozycji?

Industrial

Loft to propozycja dla osób, które nie boją się zdecydowanego stylu ani niebanalnych połączeń, charakterystycznych dla trendu nawiązującego do dawnych hal fabrycznych i magazynów. Jedną ze ścian pokrywa szara cegła o licznych nierównościach i przebarwieniach. Niemal całą drugą ścianę zajmują wielkoformatowe okna, podzielone na mniejsze szybki jak w zakładzie przemysłowym. Dzięki szklanej powierzchni ma się wrażenie, że częścią pokoju jest ogród. Zacierają się granice między wnętrzem domu a tym, co go otacza. W takie tło doskonale wpisują się jasne meble z kolekcji Pik o pięknej barwie dębu naturalnego lager i fakturze przypominającej surowe drewno palet. Uwagę zwracają metalowe stelaże, na których wspierają się bryły. Metalowe części na drzwiczkach zamieniają się w oryginalne uchwyty. Kto lubi spotkania przy kawie, na pewno będzie zadowolony ze zgrabnego stolika i kompletu puf. Osoby chętnie oglądające telewizor mogą umieścić ekran na specjalnym panelu z materiału dopasowanego do pozostałych mebli. Szafka RTV, witryna, komoda i szafka z barkiem to idealne miejsca do przechowywania, a tym samym pomagające w utrzymaniu porządku w salonie.

Glamour

Gdy intrygują nas oryginalne i odważne aranżacje, ale w zupełnie innym stylu niż minimalistyczny industrial, przyjrzyjmy się kolekcji Diuna. Ciemne, ekskluzywne meble o niezwykłej barwie wenge to propozycja dla koneserów, którzy cenią wysmakowane kompozycje pełne luksusu i prestiżu. Nie ma tu jednak mowy o pałacowym przepychu. Bryły o subtelnej linii wzorniczej z motywem fali wyróżniają się elegancją, ale i prostotą zarazem. Najlepiej wyglądają w towarzystwie szlachetnych materiałów – posadzki z jasnych płyt marmurowych, ściany nawiązującej do naturalnych kamieni. Delikatne oświetlenie LED-owe przeszklonej witryny i narożnego barku obrotowego, jak również lśniące srebrem dodatki  podkreślają wyjątkowy, pełen tajemniczości nastrój aranżacji.

Klasyka

Jeśli industrial jest dla nas zbyt surowy, a glamour zbyt wyszukany, postawmy na uniwersalną klasykę. Meble Sempre, o prostej, geometrycznej linii i łagodnych zaokrągleniach na krawędziach, pozwalają wykreować salon, w którym króluje harmonia i umiar. Kolorystyka rustikal i brązu antycznego świetnie komponuje się z jasnymi, naturalnymi odcieniami ścian, podłogi. Monotonii unikniemy dzięki wyrazistym dodatkom. Mogą to być lampy czy rzeźby o wymyślnym, współczesnym kształcie. Interesującym urozmaiceniem okaże się też regał z kolekcji – wysoki, ażurowy. Pełni funkcję dekoracyjną, ale również jest doskonałym miejscem na książki, ramki ze zdjęciami. Odpowiednio ustawiony, stanie się idealną „ścianką” dzielącą poszczególne strefy pokoju dziennego: wypoczynkową, jadalnianą, kącik do pracy. Salon to miejsce, które powinno spełniać oczekiwania domowników, a równocześnie być przyjazne dla gości. Ma godzić funkcjonalność z estetyką.

MEBIN  www.mebin.pl

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe