piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Meblowa wyprawka szkolna

Meblowa wyprawka szkolna

MEBLE / Meble / 2015-08-10 11:56:00

Urządzanie pokoju dla dziecka w wieku szkolnym to zajęcie polegające nie tylko na aranżacji przestrzeni, ale również na poszukiwaniu kompromisu miedzy wizją naszą a młodego człowieka. Przed rozpoczęciem roku szkolnego warto zmierzyć się z tym wyzwaniem.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEAHauz

Przy urządzaniu pokoju dla dziecka możliwości jest naprawdę sporo, a co ważniejsze reguły stylu i spójności wnętrza zwykle mają tu nieco mniejsze zastosowanie. Bardziej liczy się funkcjonalność i spełnienie oczekiwań gospodarza tego pomieszczenia. Im starsze dziecko, tym więcej swobody warto mu zostawić w wyborze mebli i elementów dekoracyjnych. Poprowadźmy wiec malucha w wieku szkolnym przez zadanie zaaranżowania wnętrza doradzając i pomagając mu podjąć decyzje dotyczące przydatności poszczególnych mebli i dodatków. Z czasem wizerunek pokoju i tak ewoluuje wzbogacając się o spontanicznie powieszone plakaty, zabawki i akcesoria, które okażą się ważne.

Definicja przestrzeni

Jedną z pierwszych rzeczy, na którą należy zwrócić uwagę jest sposób zorganizowania przestrzeni. Wydzielenie miejsc do nauki, rekreacji czy wypoczynku to dobry sposób na przyzwyczajenie najmłodszych do utrzymywania porządku. Dzięki temu tam, gdzie są książki i zeszyty nie będzie stosu zabawek, a miejsce do odpoczynku i zabawy nie będzie się kojarzyło z obowiązkiem nauki. Jeśli chcemy budować w dziecku przyzwyczajenie do zachowania porządku, to ustalenie takich stref jest doskonałym narzędziem. Pamiętajmy jednak, że te reguły mają nam ułatwiać życie, a nie stanowić element rygoru i przymusu.

Dla zdrowia

Elementami, bez których pokój ucznia wręcz nie może się obejść, są krzesło i biurko. Dzieciom zdarza się przesiadywać przy swoich zestawach biurowych nawet po kilka godzin dziennie odrabiając lekcję lub korzystając z komputera. Przezorny rodzic powinien zadbać zatem o jak najwyższą ergonomię tego stanowiska. Właściwie wyprofilowane siedzenie, biurko na odpowiedniej wysokości czy dopasowany do indywidualnych potrzeb rozkład szuflad i półek to tylko kilka z licznych kwestii, które powinniśmy rozważyć przed zakupem.- Kupując dziecku krzesło do pracy przy biurku zwracajmy uwagę na możliwość regulacji wysokości siedzenia, ale także na podłokietniki i oparcie głowy. Przydaje się też mobilność krzesła, a to zapewniają kółka na n ogach i możliwość obracania się siedziska. Dzięki temu fotel gwarantuje nie tylko ergonomię siedzenia, ale także komfort użytkowania - radzi Piotr Leżoń, ekspert z salonów meblowych Agata.

Kreatywne meble i dodatki

Dbając o funkcjonalność przestrzeni nie zapominajmy, że świat dziecka powinny wypełniać bodźce, które rozwijają jego wyobraźnię i uczą. W tym zakresie meble też mogą być inspirujące. Współczesne szafy, komody i łóżka przeznaczone do pokoju dziecięcego często posiadają bajkowe obrazki, oryginalne grafiki lub barwne dodatki. Te kreatywne ozdoby możemy dobrać do zainteresowań dziecka. Prawdziwą sztuką jest uczynienie z pokoju młodego człowieka przestrzeni, która umożliwi mu odkrywanie i rozwijanie swoich pasji. Niezależnie, czy jest on wielbicielem sportu, muzyki, czy przyrody, warto wziąć to pod uwagę podczas urządzania. Hobby dziecka determinuje też wiele istotnych kwestii takich jak dostępność do gniazdek elektrycznych, rodzaj oświetlenia, ilość pojemników na sprzęt muzyczny lub sportowy oraz gablotek na książki i płyty czy nawet odpowiednie ozdoby. Tablice korkowe, ozdobne lampki, podręczne przyborniki, kolorowe pudełka na kredki czy inne gadżety biurowe od zawsze cieszą się niesłabnącą popularnością wśród dzieci. Nierzadko to właśnie te detale decydują o unikalnym charakterze aranżowanego pomieszczenia. Generalnie obowiązuje tu zasada: im różnorodniej, tym lepiej - jest to prawdziwe pole do popisu dla naszej wnętrzarskiej inwencji.

Zapytaj dziecko

Reasumując, podczas aranżowania dziecięcego pokoju starajmy się nie stracić z oczu naszego głównego celu, jakim jest wywołanie entuzjastycznej reakcji samego zainteresowanego. Nie chodzi w końcu o uszczęśliwianie dziecka na siłę, lecz spełnienie jego marzeń, czego nie osiągniemy bez wciągnięcia go w proces urządzania. Pamiętajmy, że nawet najbardziej błyskotliwe pomysły i rozwiązania mogą okazać się chybione, jeśli nie będą zgodne z gustem i wizją zamieszkującego pomieszczenie młodego człowieka. Jego wybory mogą wydać się nam nieco zbyt przypadkowe i chaotyczne, jednak nie zapominajmy, że wraz z upływem lat będzie on zmieniał swoje upodobania, a co za tym idzie - kolejne elementy wystroju. I właśnie z tego powodu, pewna doza szaleństwa i braku harmonii w urządzaniu pokoju jest jak najbardziej wskazana.

źródło: agatmeble/pięknydom24.pl

 

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe