piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Meble z charakterem - seria Coco od GUBI

Meble z charakterem - seria Coco od GUBI

MEBLE / Stoły i stoliki / 2018-02-27 10:12:00

Duński design połączony z eklektyzmem, luksus z troską o wygodę i ponadczasowość. To cechy charakterystyczne dla skandynawskiej marki GUBI. Teraz w jej ofercie możemy znaleźć trzy nowe projekty, które poszerzą uwielbianą przez miłośników wzornictwa na całym świecie kolekcję Coco.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Kolekcja Coco to owoc pracy studia OEO z Kopenhagi. Zapoczątkowało ją krzesło, ochrzczone imieniem ikony mody. Mimo, że jest bardzo oszczędne w formie, nie ma w sobie nic ascetyzmu. Konstrukcję wykonaną ze stali uzupełnia wygodne siedzisko, dostępne w wielu wariantach obicia najlepszej jakości. Kontynuując sukces Coco, GUBI poszerza serię o krzesło do jadalni, fotel oraz stołek barowy.

Postacią odpowiedzialną za kolekcję Coco jest Thomas Lykke. Zanim zaczął swoją przygodę z designem, zdobył wykształcenie jako projektant mody. Jego doświadczenie związane z kreowaniem ubioru ma widoczne odzwierciedlenie w serii. Sylwetka krzeseł i foteli jest niezwykle kobieca - charakteryzują je obłe, miękkie, a zarazem smukłe kształty. Żeński pierwiastek podkreśla także postać patronki. Jej charyzmatyczny charakter udało się Thomasowi Lykke oddać dzięki interesującemu kontrastowi - w swoim projekcie zestawił delikatne linie z industrialnymi i surowymi w formie nogami wykonanymi ze stali.  [[[zdjecie,14229,duze]]]

Kolejną, niezwykle ważną inspiracją w kreacji Coco był Bauhaus - kierunek w architekturze i sztuce zapoczątkowany w XX., będący jednym z prądów niemieckiego modernizmu. Jego głównym założeniem było wzajemne przenikanie się sztuki i rzemiosła, projektowanie, w którym forma ma podążać za funkcją. GUBI w swojej kolekcji siedzisk oddało ducha Szkoły w wyrafinowany sposób. Założeniem krzeseł i foteli Coco jest wygoda z korzystania, jednak nie ustępująca warstwie estetycznej. Obiekty mają prostą, a zarazem elegancką formę, są przy tym niezwykle komfortowe. Będą wspaniałym elementem wystroju baru, czy restauracji, tak samo jak i domowego gabinetu czy salonu.   [[[zdjecie,14228,duze]]]

GUBI to duńska marka powstała w 1967 z inicjatywy małżeństwa Gubi i Lisbeth Olsenów oraz ich synów, którzy otworzyli pierwszy sklep i dali się poznać szerszej publiczności, zdobywając uznanie i ugruntowując swoją pozycję na światowej scenie designu. Projektanci-wizjonerzy pracujący dla GUBI na przestrzeni lat to często artyści, rzeźbiarze oraz architekci z całego świata m. in  Anglii, Francji, Niemiec, Hiszpanii oraz Japonii. W inteligentny sposób łączą skandynawski design ze światowymi ikonami wzornictwa od lat 30 po 70. Dzięki ich podejściu marka jest traktowana jako ta, która nadaje meblom status użytkowych dzieł sztuki.

źrodło: gubi/pięknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe