piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Meble sosnowe – dlaczego warto na nie stawiać?

Meble sosnowe – dlaczego warto na nie stawiać?

MEBLE / Meble / 2021-10-12 11:49:31

Meble sosnowe mają wiele zalet dlatego wciąż są wybierane jako elementy wyposażenia domu przez wiele osób. Nie tylko pięknie się prezentują i nadają pomieszczeniom klasycznego wyglądu, ale także korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Dlaczego warto jeszcze na nie postawić? Podpowiadamy.

Sosna — co to za materiał?

Sosna to drzewo iglaste, które możemy spotkać w naszych lasach. Ma szarozielone igły i niewielkie brązowe szyszki. Właściwości jej drewna sprawiły, że powszechnie jest ona wykorzystywana jako materiał do wytwarzania mebli. Cechuje się ona dużą wytrzymałością mechaniczną, odpowiednią sprężystością i stosunkowo łatwą obróbką.

Dlaczego warto kupić meble sosnowe?

Największą zaletą takich mebli jest przede wszystkim ich naturalność — sosna to materiał ekologiczny, przyjazny człowiekowi, który może być stosowany również przy małych dzieciach, a także osobach ze skłonnością do alergii. Meble sosnowe nadają wnętrzom cudownego, przytulnego, trochę skandynawskiego klimatu.  Do tego sosna jest materiałem, który w odróżnieniu od mebli z MDF i innych drewnopodobnych materiałów posiada własności elektrostatyczne. Oznacza to, że nie naładowuje się energią, w związku z czym nie przyciąga do siebie kurzu i nie powoduje jego unoszenia się w powietrzu. Poza tym posiada własności higroskopijne, dzięki czemu tworzy w pomieszczeniu swego rodzaju mikroklimat – regulując stopień wilgoci w pomieszczeniu w zależności od potrzeb  — przez absorpcję albo uwalnianie pary wodnej ze swoich struktur.

Meble sosnowe to korzystny stosunek jakości do ceny

Warto zwrócić uwagę również na przystępną cenę mebli z sosny, która jak na ich jakość i szczególne właściwości jest naprawdę niewielka. To sprawia, że wybierane są przez one przez wiele osób. Takie meble wytrzymają długie lata w świetnym stanie, czego nie mogą zagwarantować nam meble z materiałów drewnopodobnych. Kolejną zaletą jest możliwość zamówienia zabudowy z drewna na wymiar, dzięki czemu zwłaszcza przestrzenie o niestandardowych powierzchniach będziemy mogli maksymalnie wykorzystać. Meble sosnowe są wszechstronne — pasują zarówno do wnętrz w stylu skandynawskim jak i nowoczesnych aranżacji, czy też wnętrz w stylu klasycznym. Będą one komponować się bardzo dobrze z każdym kolorem ścian i wykończeniem wnętrz. Możemy zdecydować się na ich surową wersję, albo je polakierować lub pomalować. Jeżeli szukamy mebli wykonanych z ekologicznych materiałów, które jednocześnie są bardzo wytrzymałe, powinniśmy postawić właśnie na sosnowe.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe