piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Materiały wykończeniowe we wnętrzu

Materiały wykończeniowe we wnętrzu

WYKOŃCZENIE / Ogrzewanie i chłodzenie / 2018-04-11 12:20:27

Jakie materiały teraz królują we wnętrzach? Jeśli chcemy uzyskać nieco industrialny klimat to możemy postawić na stal, ale też beton i cegłę. Z drugiej strony nie zapominajmy o naturalnych materiałach – drewno, czy kamień. Projektanci marki LUXRAD kolejny raz udowadniają, że grzejnik może być świetnym elementem dekoracyjnym i idealnie wpasować się do danej przestrzeni.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Drewno i kamień to dwa materiały, które bardzo często możemy spotkać w aranżacji. Może dlatego są tak lubiane jako materiały wykończeniowe, stosowane w domach i mieszkaniach. We wnętrzach częściej wykorzystujemy drewno. Zazwyczaj decydujemy się na drewnianą podłogę, schody, meble, stolarkę. Zdarzają się również nowe pomysły na ten materiał, np. drewniane wanny i umywalki. Kamienia zazwyczaj używamy na podłogi, na blaty kuchenne. Z kamienia można zrobić ściankę nad blatem kuchennym, ścianę w pokoju dziennym, kominek.

W połączeniu z kamieniem drewno tworzy bardzo udaną kompozycję. Jest to kontrastowe zestawienie: drewno kojarzy się z czymś ciepłym a kamień z chłodem, elegancją, trwałością. Materiały naturalne nie lubią zbytniej przesady w dodatkach, ale też elementach wyposażenia domu. Przykładem mogą być również grzejniki. Projektanci LUXRAD z uwagi na wnętrza w których grzejnik powinien być elementem uzupełniającym stworzyli model ZEUS. Zwraca on uwagę ciekawym wzorem połączonym z najwyższą wydajnością. Zastosowanie solidnych czworokątnych rurek, które nadają mu niezwykły wygląd, sprawiło, że znakomicie odnajduje się w każdej przestrzeni mieszkalnej.

Ten model pasuje również idealnie do wnętrz w których na ścianach znajdziemy cegłę, czy beton. Te dwa materiały w ostatnim czasie również zyskały na popularności. Już sama ściana w takim wykończeniu stanowi dekorację więc meble, oświetlenie czy nawet grzejnik nie mogą konkurować, a jedynie współgrać. Cegła na ścianie najczęściej występuje w dwóch wersjach – oryginalnej kolorystyce lub pomalowana na biało. Jest to świetne rozwiązanie do wnętrz minimalistycznych. Podobnie jak beton, ze względu na swoją neutralną kolorystykę pasuje do wszystkich barw. Możemy go więc łączyć w aranżacji wnętrz z kolorami bardziej intensywnymi lub przygaszonymi, pasuje także do tonów zarówno ciepłych, jak i chłodnych. 

Drewno, kamień, cegła czy beton to ciekawe elementy wykończenia, które możemy potraktować jak dekorację. Wnętrze od razu nabiera innego charakteru, jest bardziej wyraziste. Pamiętajmy jednak, aby tak dobierać meble, oświetlenie i inne dodatki – aby poszczególne elementy wzajemnie się uzupełniały.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe