piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Magia świąt zaczyna się od kuchni. Urządź i wyposaż ją modnie i funkcjonalnie!

Magia świąt zaczyna się od kuchni. Urządź i wyposaż ją modnie i funkcjonalnie!

KUCHNIA / Akcesoria kuchenne / 2021-12-22 08:44:52

Świąteczny klimat towarzyszy nam od początku grudnia. Kreują go śnieg, kultowe piosenki w radiu i dekoracje świetlne na ulicach miast. Prawdziwą atmosferę Świąt tworzą jednak chwile spędzone z rodziną oraz wspólne przygotowania, mające miejsce m.in. w kuchni. Na ten wyjątkowy czas warto więc przygotować pomieszczenie, w którym będziemy gotować, smażyć, piec i kroić. Osoby, które nie wyposażyły się jeszcze w niezbędne akcesoria, mogą zapoznać się z kuchenną ofertą Salonów Agata. Myśląc bardziej przyszłościowo o tej części domu, warto też rozważyć zaprojektowanie kuchni w systemie modułowym.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Święta to z jednej strony magiczny czas, w którym możemy na chwilę zatrzymać się i nacieszyć towarzystwem bliskich. Z drugiej strony, przed 24 grudnia, wielu z nas ma znacznie więcej obowiązków niż zwykle. Mowa przede wszystkim o organizatorach Wigilii, którzy poza prezentami, muszą pamiętać m.in. o odpowiednim przystrojeniu domu czy przygotowaniu potraw. W przypadku tego drugiego obowiązku świątecznych gospodarzy, warto przed zaplanowaniem dań i zakupami spożywczymi, sprawdzić, czy mamy w kuchni wszystko, co będzie potrzebne do zaserwowania bożonarodzeniowych posiłków.

Akcesoria do gotowania i pieczenia

Wigilijne menu ma wiele odsłon, ale są pewne dania, które pojawiają się na wszystkich stołach. Są to m.in. barszcz czerwony, karp, kapusta wigilijna, pierogi, sałatka jarzynowa i różnego rodzaju ciasta. Niemal każda z tych potraw wymaga przygotowania w innym naczyniu, dlatego warto przed założeniem kuchennego fartucha, upewnić się, że posiadamy każde z nich.

Garnki i patelnie to elementy, z których korzystamy na co dzień, dlatego o nie raczej nie powinniśmy się martwić. Warto jednak sprawdzić, czy mamy po min. 2-3 sztuki z każdego z tych naczyń. Szczególnie, jeśli gotowanie zaplanowaliśmy na ten sam dzień, w którym wypada uczta i zamierzamy kilka dań przyrządzać jednocześnie.

- Akcesoria, z których być może nie korzystamy w dni powszednie, a które są niezbędne do przygotowania kilku świątecznych dań, to różne rodzaje form do pieczenia. Pasztet, makowiec czy sernik to tylko niektóre z dań, jakimi raczymy się podczas świątecznych uczt i do przygotowania których włączamy piekarnik. Aby je przyrządzić niezbędne będą zarówno wspomniane formy w różnych wymiarach i kształtach, jak i blachy, wykrojniki czy rękawy do dekoracji. Tutaj z pewnością przydadzą się również wałki, dzięki którym przygotujemy ciasto chociażby na pierogi czy pierniczki. Pomocne będą również miarki – nie każdy potrafi wymierzyć wszystko „na oko”, szczególnie jeśli do przygotowania jest coś, co gotuje się raz na rok - mówi Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz Salonów Agata.

Poza garnkami, patelniami i akcesoriami potrzebnymi do pieczonych dań, w świątecznej kuchni nie może zabraknąć ostrych noży i desek do krojenia. Nożem „do wszystkiego” nie pokroimy bowiem wszelkiego rodzaju ciast czy pasztetu – a przynajmniej nie będzie to tak proste i efektowne. Kilka sztuk z tego rodzaju przyborów przyda się również po to, by młodsi pomocnicy mieli zajęcie i mogli pokroić warzywa na sałatkę.

Tekstylia oraz przechowywanie

Duża liczba dań do przygotowania naturalnie sprawia, że mnoży się ilość naczyń, z których korzystamy. W jednych garnkach przygotowujemy, w innych gotujemy, a jeszcze kolejne ściągamy z palnika. Robiąc to należy pamiętać o tym, by nie stawiać gorącego naczynia bezpośrednio na blat. W ten sposób można go uszkodzić, ale też łatwo strącić wolnostojący garnek. Uchroni przed tym silikonowa lub tekstylna podkładka, której nie może zabraknąć w wyposażeniu świątecznej kuchni. Nie powinno w niej zabraknąć także ścierki kuchennej, którą osuszymy ręce, wszystkie kuchenne przybory, ale możemy też uczynić z niej ozdobny element kuchni – wystarczy wybrać tę ze stylowym, świątecznym wykończeniem.

O czym jeszcze należy pamiętać przygotowując się do bożonarodzeniowego gotowania? Z pewnością o pojemnikach, w których będziemy mogli przechować część dań. Wracając wspomnieniami do poprzednich Świąt, z pewnością niejeden gospodarz przypomina sobie, że godziny spędzone w kuchni i ilość przygotowanego jedzenia, nie raz przerosły możliwości gości. Dobrze jest mieć w zanadrzu większe i mniejsze pojemniki, dzięki którym jedzenie nie zmarnuje się, a będziemy mogli przechować je i zjeść w następne dni lub podarować bliskim do domów.

Kuchnia szyta na miarę

Przygotowania do Świąt to swego rodzaju test dla kuchni. Spędzając w niej więcej czasu niż na co dzień, możemy przekonać się czy ta przestrzeń odpowiada naszym potrzebom i faktycznie sprzyja gotowaniu oraz wszystkim procesom z tym związanym. Jeśli okaże się, że tak nie jest, dobrym pomysłem może okazać się zaprojektowanie kuchni od nowa, wykorzystując kuchenny system modułowy Qubik. To oferowane przez Salony Agata rozwiązanie, dzięki któremu sami lub z pomocą projektanta stworzymy kuchnię na miarę naszych potrzeb.

- W przypadku programu Qubik, zyskujemy możliwość samodzielnego zaprojektowania prawie każdej konfiguracji mebli. Dostosować można szafki dolne i górne – zarówno pod kątem rozmiaru, jak i mechanizmu otwierania, który może przybrać formę nowoczesnego systemu cargo lub LeMans. Modyfikacjom można również poddawać słupki kuchenne, materiały wykonania i kolory blatów, frontów oraz uchwytów - mówi Jakub Madej, ekspert ds. mebli kuchennych Salonów Agata.

Na każdy mebel kuchenny Qubik przysługuje bezpłatna, 15-letnia gwarancja. Wszystko po to, aby dać możliwość stworzenia przestrzeni, pasującej stylem do reszty mieszkania, ale także będącej funkcjonalną i ergonomiczną częścią domu na lata.

Odpowiednie wyposażenie kuchni na świąteczne dni to niezwykle ważna, ułatwiająca późniejszą pracę część przygotowań do Bożego Narodzenia. Szeroka oferta akcesoriów kuchennych Salonów Agata pomoże przygotować się na Święta. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by jeszcze w tym roku pójść o krok dalej i zainwestować w innowacyjne i jakościowe rozwiązania oferowane w ramach kuchni Qubik. Są dostępne nawet w 7 dni!

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe