piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Lustra w sypialni
MEBIN

Lustra w sypialni

SYPIALNIA / Inne / 2019-07-19 13:41:04

Historia luster sięga wielu tysięcy lat, bowiem od zarania dziejów ludzie zafascynowani własnym odbiciem widzianym w tafli wody chcieli przeglądać się niezależnie od okoliczności. Pierwsze lusterka powstawały ze szlifowanych kamieni, następnie z polerowanego brązu, później także z ołowiu i srebra.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Technologię wytwarzania luster szklanych odkryli Rzymianie w I w. n.e., ale do metody tej wrócono dopiero po tysiącu lat. Przez długi czas zwierciadło było towarem rzadkim, luksusowym i bardzo drogim. Masowa produkcja i łatwiejsza dostępność luster datuje się dopiero na wiek XIX. Od początku lustro traktowane było jako przedmiot magiczny − wiązały się z nim liczne przesądy i legendy. W wielu historiach pojawiało się jako „tarcza” np. na bazyliszka, przejście do alternatywnego świata lub sposób na rozpoznanie wampira, którego oblicze nie odbija się w szklanej tafli. I choć dzisiaj jest przedmiotem codziennego użytku obecnym w każdym domu, nadal posiada pewne właściwości, odgrywające wyjątkową rolę w aranżacji wnętrz.

Dzięki odpowiedniemu usytuowaniu pozwala na grę światłem: umieszczone naprzeciwko okna doświetli ciemne pomieszczenie oraz odbije piękny widok za oknem. Należy natomiast unikać zawieszania luster naprzeciwko ciężkich mebli, bowiem możemy uzyskać przytłaczający efekt, zwłaszcza w małym pokoju.

  

            Sypialnia to intymna przestrzeń w naszych domach, którą urządzamy tak, by zapewnić sobie komfortowy wypoczynek. Często jednak pomieszczenie to pełni również funkcję garderoby oraz miejsca pielęgnacji urody. W takim wypadku koniecznie potrzebne jest w niej mniejsze lustro nad toaletką oraz większe, w którym zobaczymy całą sylwetkę. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są szafy z lustrzanymi drzwiami umożliwiające lepsze wykorzystanie przestrzeni. Wśród bogatej oferty firmy MEBIN znajdziemy szereg szaf i toaletek z lustrami, pozwalających na perfekcyjne dobranie stroju oraz przygotowanie doskonałego makijażu i fryzury.

            Corino, Rossano, Verano i Diuna to nowoczesne kolekcje mebli przeznaczonych między innymi do sypialni. Dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych. Do każdej z nich należą pojemne szafy w kilku wymiarach z dużą liczbą praktycznych półek i szuflad otwieranych metodą push to open.

Ich wspólną cechą jest również zestawienie frontu z litego drewna dębowego z elementami tapicerowanymi oraz lustrzanymi drzwiami, pozwalającymi na obejrzenie całej sylwetki. Duże, efektowne lustra do zawieszenia nad toaletką dzięki ozdobnym ramom stanowią piękny element dekoracyjny.

Bardzo interesujące i zarazem praktyczne rozwiązanie zastosowano w toaletce z kolekcji Sempre. Wyposażono ją w podnoszony blat, którego wewnętrzną powierzchnię stanowi lustro. Jest to znakomita propozycja dla tych, którzy nie lubią luster w sypialni, a także do małych, wielofunkcyjnych pomieszczeń, gdyż po zamknięciu blatu toaletka może stać się np. biurkiem. Świetnie sprawdzi się też w minimalistycznych wnętrzach. Doskonałą ofertę dla użytkowników ceniących luksus w dawnym stylu i kochających modę retro stanowią elementy kolekcji Wiktoria, którą cechują efektowne frezy, ozdobne uchwyty i finezyjnie wygięte nóżki. Także toaletka z zestawu jest absolutnie wyjątkowa dzięki uroczej nadstawce ze schowkiem pod podnoszonym blatem zwieńczonym owalnym lustrem. Robiąc makijaż i układając fryzurę w takim otoczeniu, każda kobieta może poczuć się jak prawdziwa księżniczka przygotowująca się na wielki bal.

 

MEBIN, www.mebin.pl

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe