piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Lustra kosmetyczne Geesa

Lustra kosmetyczne Geesa

AKCESORIA / Wyposażenie / 2016-12-09 12:47:46

Lustro kosmetyczne to produkt niezastąpiony w każdej łazience. Dobrze je mieć „pod ręką” podczas makijażu, zabiegów kosmetycznych, czy w momencie wkładania soczewek kontaktowych. Jeśli ktoś go jeszcze nie ma, koniecznie powinien przeczytać dlaczego warto wpisać lustro kosmetyczne na listę prezentów od Świętego Mikołaja.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Pierwszym lustrem - nie tylko dla mitycznego Narcyza -  była tafla wody, w okresie paleolitu rolę tę spełniały szlifowane kamienie, natomiast w starożytnym Egipcie jako zwierciadeł używano polerowanych metali szlachetnych (brązu, miedzi, srebra). Jednak pod względem jakości odbicia żadne z tych rozwiązań nie może się równać z lustrami szklanymi, upowszechnionymi w średniowieczu. Po wielu modyfikacjach i udoskonaleniach to właśnie z tego wynalazku korzystamy do dziś. Od momentu wieków średnich transformacji uległa nie tylko technologia produkcji lustra, ale też jego rola i status  - od produktu ekskluzywnego, dostępnego wyłącznie dla wybranych, lustro ewoluowało do roli przedmiotu ogólnodostępnego.

Miejscem, w którego istnienie wpisana jest obecność lustra, jest dziś łazienka. Ze względów użytkowych lustro zwykle znajduje się nad umywalką, gdzie ma formę klasycznej tafli lub szafki lustrzanej. Coraz częściej w łazienkach goszczą też lustra kosmetyczne, cenione przez użytkowników za funkcję powiększania, niezbędną podczas makijażu czy golenia (czasami lustra kosmetyczne nawet noszą nazwę „shaving mirrors”). Lustra kosmetyczne mogą mieć formę przenośną lub mocowaną na stałe do ściany na specjalnym wysięgniku. Jaki rodzaj lustra wybierzemy zależy tak naprawdę od naszych potrzeb i tego czy  lustro ma znajdować się wyłącznie w łazience, czy ma być przenośne.

Poszukując idealnego lustra warto zwrócić uwagę na holenderską markę Geesa, producenta z ponad 130-letnią tradycją w produkcji łazienkowych dodatków. W ofercie Geesa  dostępnych jest aż 14 modeli luster kosmetycznych o różnych kształtach (kwadratowe, okrągłe, prostokątne), z różnym stopniem powiększenia (3- oraz 5-krotne), z funkcją podświetlenia lub bez.
Wielbiciele designerskich dodatków koniecznie powinni zwrócić uwagę na lustro o symbolu 91108. Lustro ma wymiary 150x220 mm, a podłużny kształt tafli sprawia, że wydaje się ona cienka niczym kartka papieru. Ponadto, delikatne wygięcie dodaje zwierciadłu elegancji. Niewielki uchwyt w dolnej części pozwala na ustawienie go pod dowolnym kątem, zabezpiecza też przed zostawianiem odcisków palców. Lustro montowane jest do ściany za pomocą  chromowanego wysięgnika. Funkcja 3-krotnego powiększenia pozwala wygodnie zrobić przy nim makijaż.


Nieco innym niż wszystkie jest też model 911096. Choć ma klasyczną, okrągłą taflę, to mocowany jest do ściany za pomocą eleganckiego relingu, na wzór tego używanego w zestawach prysznicowych. Lustro o średnicy tafli 190 mm ma funkcję trzykrotnego powiększania. Najchętniej wybieranym lustrem z podświetleniem jest model 911088. Lustro ma dużą taflę (średnica 215 mm) podświetlaną diodami LED. Oferuje 3-krotne powiększenie.

źródło: coram/pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe