piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Łóżeczko dla zdrowego snu dziecka

Łóżeczko dla zdrowego snu dziecka

MEBLE / Łóżka / 2018-03-27 11:14:23

Sen dziecka, szczególnie od pierwszych miesięcy jego życia, jest najważniejszą czynnością dla prawidłowego rozwoju malucha. Jak rodzic może przygotować miejsce odpoczynku i regeneracji swojemu dziecku? Chodzi przecież o to, by czas spędzony w łóżeczku był jak najbardziej efektywnie wykorzystany przez organizm malucha. Szczególnie podczas nocnego snu. Dziecko potrzebuje, tak samo jak dorosły, wygody, przytulnej i atrakcyjnej oprawy swojego miejsca spoczynku. W przypadku Maluszka sprawa jakości jest delikatna jak on sam, bo ma wpływ na to, by jego intensywny rozwój był zdrowy.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA
  • Czym jest spokojny, zdrowy sen dla dziecka

W pierwszym okresie życia dziecka, sen jest mu niezbędny do prawidłowego rozwoju na wielu płaszczyznach. Zdrowy sen, oprócz wypoczynku, umożliwia regenerację organizmu i rozwój prawidłowej postawy ciała. By zapewnić dziecku zdrowy sen trzeba spełnić kilka warunków. Są to przede wszystkim  emocjonalne poczucie bezpieczeństwa maluszka, spokojne otoczenie, wygodne łóżeczko z zabezpieczeniami i cisza. W związku z tym, że wzrok dziecka w pierwszych miesiącach życia jest jeszcze bardzo wrażliwy na bodźce zewnętrzne, ważną rolę pełni delikatna kolorystyka i minimalistyczna aranżacja przestrzeni. Każda z przesłanek zdrowego snu zasługuje na uwagę. Poniższy tekst odpowie na pytanie czym warto się kierować podczas poszukiwania idealnego  łóżeczka.

  • Łóżeczkowy świat niemowlaka

Łóżeczko jest najważniejszym zakupem rodziców w trakcie oczekiwania na narodziny dziecka. Rozciąga się przed nimi morze możliwości. Co wybrać? Przystawkę do łóżka rodziców, czy niezależne łóżeczko? A jeśli łóżeczko, to czy mniejsze i typowe dla niemowlaka czy z opcją przebudowania na tapczanik? Jak zapewnić dziecku to, co najlepsze dla jego zdrowia i nie dać się zwariować zbędnym udogodnieniom i cenom.

  • Na co zwrócić uwagę szukając idealnego łóżeczka?

Materiał wykonania – niemowlaki są wrażliwe na alergeny. Łóżeczko składające się z innych materiałów niż atestowane, stanie się zagrożeniem dla zdrowia dziecka Szczególnie wtedy gdy nauczy się stać na własnych nóżkach i brać wszystko do buzi – łącznie ze szczebelkami łóżeczka. Polska marka Pinio produkuje łóżeczka z polskiego drzewa m. in. sosnowego lub płyty MDF. Dzięki temu meble nie są ciężkie. Można je umieścić w pokoju rodziców zamiast przystawki do łóżka, a kiedy rodzice uznają, że dziecko jest gotowe, przestawią do osobnego pokoju.

Oczywistym uzupełnieniem szkieletu łóżeczka jest odpowiedni materac – należy tutaj zwrócić uwagę na to, czy posiada stosowne atesty, takie jak np. PZH i OKO tex Standard. Idealny materac musi zapewniać wyjątkowy komfort snu i cyrkulację powietrza, zapewnią to poziome i pionowe kanały wentylacyjne. Dodatkową wartością będzie twarda bezpieczna krawędź materaca, która poprawia bezpieczeństwo i ułatwia maluchowi pokonywanie pierwszych kroków. Pinio w swojej ofercie posiada dwustronny materac charakteryzujący się nowoczesną konstrukcją w dzianinowym pokrowcu, który blokuje rozwój roztoczy, alergenów lub grzybów.

Dzięki konstrukcji umożliwiającej zawieszenie materaca na kilku poziomach łóżeczko będzie rosło wraz z dzieckiem. Im maluch będzie większy, tym rodzic niżej zawiesi materac i uniknie ryzyka wypadnięcia przez dziecko.Jeśli rodzic woli jeden zakup na lata, zwróci uwagę na większy rozmiar łóżeczka z opcją demontażu kilku szczebelków, oraz możliwość późniejszej przebudowy łóżeczka na tapczanik. Dzieci rosną jeszcze szybciej niż się spodziewamy a takie łóżeczo-tapczanik może służyć nawet do 6 roku życia dziecka. Możliwość demontażu szczebelków bardzo ułatwi życie dziecku i rodzicom gdy maluch zacznie się samodzielnie poruszać. Doświadczy większej swobody i samodzielności, a rodzic nie będzie musiał czujnie nasłuchiwać, czy jego maluch przypadkiem już się nie obudził i szuka wyjścia z łóżeczka by się pobawić.  

  • Dodatki do łóżeczka

Dodatki i tekstylia do łóżeczka mogą, oprócz funkcjonalności, nadać atrakcyjnego i indywidualnego charakteru. Wielu producentów mebli dodatkowo posiada w swojej ofercie akcesoria do łóżeczek. Funkcjonalnym dodatkiem do łóżeczka jest szuflada na kółkach, będąca wytrzymałym, praktycznym i pojemnym schowkiem, który zmieści pościel oraz wszelkie niezbędne rzeczy a nawet zabawki dziecka. Co ciekawe, szuflada może także pełnić funkcję drugiego spania, po umieszczeniu w niej materaca stosownej wielkości. W pierwszym okresie życia malucha przyda się nakładka do przewijania. Można ją zamontować na łóżeczku lub komodzie a gdy maluch wyrośnie, zdemontować bez szkody dla mebla. Dla wielu rodziców niezbędnym dodatkiem jest ochraniacz do łóżeczka wiązany sznureczkami do szczebelków. Może pełnić funkcję ochronną a ciekawe wzornictwo dostępne na rynku umożliwia wprowadzenie dowolnej aranżacji. Zagłębienie się w świat niezliczonych wzorów i kolorów kocyków, otulaczy i narzut może zawrócić w głowie niejednemu rodzicowi. 

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe