piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Loftowe aranżacje
4iQ_RADEX, drzwi Loft I

Loftowe aranżacje

DESIGN / Aranżacje / 2019-04-16 10:38:13

Styl loftowy zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników. Uwodzi swą innością, ekstrawagancją, zachęcając do tego, by przemycać do aranżacji jego elementy. Kusi swą niepowtarzalnością, dając pewność, że nie ma drugiego tak samo urządzonego mieszkania.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Loft z prawdziwego zdarzenia to wielka przestrzeń o wysokich sufitach w dawnym magazynie czy hali fabrycznej. Idealne dla tego nurtu jest też poddasze starej kamienicy – z czerwoną cegłą na ścianach, dużymi oknami, belkami stropowymi i oryginalnymi betonowymi powierzchniami. Projektanci potrafią pięknie wyeksponować naturalne atuty takiego miejsca.

Nie każdy ma jednak do dyspozycji podobne warunki. Na szczęście styl industrialny z powodzeniem można wprowadzić nawet do mieszkania w bloku.

Wśród materiałów rządzą beton, kamień, stal, szkło, drewno. Najciekawszymi meblami okazują się te zniesione ze strychu dziadków albo pochodzące z recyklingu: krzesła na cienkich drewnianych nóżkach, z metalowymi elementami – każde z innej bajki; stoły – jakby naruszone zębem czasu, z przetarciami; palety – jako podstawa kanap, a zarazem półki na książki. Na ścianie interesująco wyglądają lustra w postarzanych oprawach, na grubych jutowych sznurach, a także czarna kredowa tablica w drewnianej ramie. Dopełnieniem aranżacji są drzwi z serii Loft z litego surowego drewna sosnowego, z widocznymi sękami, wzmocnione listwą biegnącą ukośnie przez całe skrzydło.

W nurcie industrialnym ważne jest światło. Naturalne światło dzienne wpada do wnętrza przez wielkie okna bez zasłon czy firan i sprawia, że salon wydaje się jeszcze większy. Wieczorem odpowiedni nastrój wprowadzają duże lampy w metalowych oprawach.

Styl loftowy lubi zieleń roślin, która wnosi do aranżacji pozytywną energię oraz stanowi wyrazisty akcent na tle bieli i szarości. Loft jest również bliski sztuce, bo przecież narodził się w środowisku artystycznej bohemy, która w dawnych pofabrycznych magazynach Paryża i Nowego Jorku urządzała swoje pracownie. Nowoczesne grafiki i plakaty doskonale harmonizują więc z industrialnymi motywami.

W loftowej kuchni fronty mebli składają się z dużych, jak najmniej podzielonych białych płycin, a blaty są kamienne. Sosnowe drzwi przesuwne Loft z widocznymi okuciami oddzielają strefę salonową od kuchennej, jednocześnie wprowadzając do aranżacji wyrazistą przemysłową nutę.

Industrial obecny jest nawet w łazience: w płytkach naśladujących drewno, kamień lub białe cegły; w wielkich taflach szklanych powierzchni; w oszczędnej w formie ceramice i armaturze; w drewnianych sęcznych drzwiach, których główną ozdobą są dwie krzyżujące się w znak „X” deski w dolnej części. 

Drzwi wewnętrzne z serii Loft firmy 4iQ doskonale nadają się do lakierowania lub malowania. Standardowo wyposażone są w wysokiej klasy zamki i zawiasy, pasujące zarówno do ościeżnic metalowych i drewnianych, wykonanych zgodnie z obowiązującą normą budowlaną.

4iQ, www.4iq.com.pl

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe