piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Loftowa kuchnia: pomysł, detale... i drzwi
4iQ

Loftowa kuchnia: pomysł, detale... i drzwi

WYKOŃCZENIE / Drzwi i okna / 2019-08-23 12:50:41

Kiedy w połowie XX wieku poszukujący swobody oraz przestrzeni artyści z Nowego Jorku zaczęli urządzać swoje mieszkania w pomieszczeniach dawnych fabryk, nikt jeszcze nie przypuszczał, że narodził się właśnie nowy, przełomowy styl aranżacyjny. Co więcej, bardzo szybko zyskał on na popularności, pozostając niezwykle modny także i dziś – kilkadziesiąt lat od swoich początków. Wnętrza w stylu loft – bo tak ochrzczono ten oryginalny trend – cechuje otwarta przestrzeń, elegancki minimalizm oraz estetyczna surowość wynikająca z użycia materiałów takich jak drewno, metal czy cegły. Tego typu stylistykę możemy wykorzystać w każdym z pomieszczeń naszego mieszkania, ale w jednym sprawdzi się ona szczególnie dobrze – w kuchni.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Gust oraz preferencje aranżacyjne są kwestiami całkowicie indywidualnymi. Pośród specjalistów od wystroju panuje jednak powszechne przekonanie, iż dobrze urządzona kuchnia musi być przede wszystkim praktyczna i użyteczna. Przyrządzanie potraw staje się znacznie bardziej komfortowe, gdy dysponujemy pełną swobodą ruchów, każdy element wyposażenia zajmuje wyłącznie niezbędny fragment przestrzeni, a blaty oraz stoły są dobrze oświetlone. Wszystkie te zalety oferuje właśnie estetyka loftowa. Kuchnie urządzone w tym nurcie będą więc równocześnie praktyczne i stylowe.

Uzyskanie spójnego, satysfakcjonującego efektu podczas aranżowania wnętrza loftowego wymaga połączenia kilku elementów. Przede wszystkim musimy wyeksponować wspomniane wcześniej materiały: drewno (malowane lub surowe), cegły, metal.  Wyraźna dominacja któregokolwiek z nich narzuci wizualny charakter całej kuchni. Warto więc rozważyć zachowanie pomiędzy nimi wyważonych proporcji. Innym, popularnym zabiegiem jest pozostawienie odsłoniętych instalacji – rur, przewodów, grzejników. To rozwiązanie znakomicie sprawdza się właśnie w kuchni. Przedmioty, które zazwyczaj próbujemy ukryć, w umiejętnie urządzonym loftowym wnętrzu zaczną pełnić funkcję istotnej części całej aranżacji.

Niezwykle ważnym elementem każdego stylowego pomieszczenia są drzwi. W przypadku loftowej kuchni mogą one posłużyć nawet za punkt wyjścia do wyboru konkretnej estetyki. Przykładowo prezentowany na zdjęciu model z drewna sosnowego z serii RADEX dobrze będzie komponował się z prostą, jasną kolorystyką... Czyli właśnie taką, którą najczęściej wybieramy dla kuchni. W tym  przypadku białe meble oraz gustowny minimalizm sprawiają, iż loftowe wnętrze nabiera nieco skandynawskiego charakteru, łącząc w sobie zalety obu tych stylistyk.

W kuchni doskonale sprawdzą się drzwi przesuwane. Pozwolą one nie tylko zaoszczędzić tak potrzebną przestrzeń, ale także znakomicie podkreślą loftową stylistykę. Metalowa prowadnica wprowadzi do wnętrza pożądaną surowość, kontrastując z drewnianą konstrukcją drzwi. Modele z serii RADEX dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych, dzięki czemu z łatwością można dopasować je do mebli, ścian, podłogi czy sufitu. Ze względu na specyfikę kuchni jako pomieszczenia warto także pomyśleć o lakierowaniu lub olejowaniu drzwi.

Lofty opierają się w dużej mierze na prostocie – wciąż możemy jednak pozwolić sobie w nich na odrobinę ekstrawagancji. Nowocześnie urządzonej kuchni wyraziste elementy dodają charakteru i oryginalności. Tak jest właśnie w przypadku prezentowanej aranżacji, wykorzystującej drewniane drzwi Loft XO wyposażone w okrągłe przeszklenie.

4iQ GROUP, www.4iq.com.pl

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe