piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Lampy HK Living w nowoczesnych realizacjach

Lampy HK Living w nowoczesnych realizacjach

WYKOŃCZENIE / Oświetlenie / 2018-06-18 14:02:03

W sklepach, restauracjach czy innych miejscach użyteczności publicznej bardzo często oświetlenie odgrywa jedynie czysto funkcjonalną rolę. A przecież dobrze dobrane lampy są niezastąpione w budowaniu nastroju, wzmacnianiu stylu aranżacji, a także w zdobieniu wnętrza.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Dobrze o tym wiedzieli projektanci restauracji Lazy Dog oraz butiku Loft37 i w pełni wykorzystali możliwości aranżacyjne oświetlenia.

Lazy Dog to restauracja, która została urządzona w loftowym stylu. Jej sufit oplata instalacja techniczna, na jednej ze ścian widać odkryte cegły, a stoły wspierają się na masywnych, żelaznych podstawach. Nie panuje w niej jednak zbyt surowy klimat, bo industrialny chłód przełamują eleganckie elementy wystroju, takie jak krzesła z przezroczystego poliwęglanu o formach nawiązujących do siedzisk z okresu  Ludwika XV czy obite aksamitem sofy i fotele o opływowych kształtach. Taka stylowa mieszanka wygląda oryginalnie, ale i tak wzrok najbardziej przyciągają lampy. Są to modele Factory L oraz Lab firmy HK Living. Emitowane przez nie światło, pięknie odbijające się od błyszczących, miedzianych kloszy, rozjaśnia i ociepla wnętrze, a ich oprawy o ciekawych, designerskich formach w znacznym stopniu zdobią salę restauracyjną i bar. Efekt dekoracyjny wzmacnia jeszcze nietypowe rozmieszczenie oświetlenia. Duże modele Factory zainstalowano w regularnych odstępach na suficie we wszystkich pomieszczeniach, a kilka lamp Lab, o znacznie mniejszych wymiarach, powieszono w grupie w jednym miejscu. Prezentują się naprawdę znakomicie!

Warto też zwrócić uwagę na przemyślany dobór materiałów – miedź pojawia się nie tylko na kloszach lamp, ale także na ściance barku oraz regale. Taka konsekwencja bez wątpienia wpływa na pozytywny odbiór wnętrza.

Butik Loft37 również został zaaranżowany w stylu loftowym, ale w czystym, bez domieszek innych konwencji aranżacyjnych. Tutaj oprawy oświetleniowe, chociaż zwracające uwagę swoją urodą, nie wysuwają się na pierwszy plan, bo ich rolą jest wzmacnianie industrialnego klimatu, dominującego we wnętrzu. Z tego zadania lampy wiszące Workshop XL holenderskiej marki HK Living, przywołujące na myśl oświetlenie dawnych fabryk, wywiązują się znakomicie. Ich zwisające na łańcuchach metalowe klosze, nierównomiernie  pomalowane na ciemnoszaro, idealnie współgrają z betonowymi ścianami oraz regałem i stołem z surowego metalu. Taki jednorodny stylowo wystrój, utrzymany w neutralnej szaro-białej kolorystyce, nie konkuruje z głównymi bohaterami butiku, czyli modnymi butami cenionej polskiej firmy. Dystrybutorem holenderskiej marki HK Living jest firma BM Housing.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe