piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Kwiaty do sypialni – czym kierować się przy ich wyborze?

Kwiaty do sypialni – czym kierować się przy ich wyborze?

SYPIALNIA / Inne / 2021-01-25 12:32:29

Sypialnia to często jedyne takie miejsce w mieszkaniu, gdzie choć na chwilę można oderwać się od problemów dnia codziennego i zażyć odrobiny relaksu. Nic tak nie sprzyja wypoczynkowi jak nienaganna aranżacja wnętrz pełna naturalnej harmonii, dlatego warto zastanowić się nad wprowadzeniem do sypialni odrobiny zieleni. Wbrew powszechnym opiniom, kwiaty w sypialni wcale nie są złym pomysłem, o ile zostaną odpowiednio dobrane. Zatem na co zwrócić uwagę przy wyborze roślin do sypialni?

Kwiaty w sypialni – czy to bezpieczne?

Wiele mówi się o tym, jak niebezpieczne może być posiadanie kwiatów doniczkowych w pomieszczeniu, w którym śpimy. Wszelkie obawy związane są z procesem fotosyntezy u roślin, którego efektem ubocznym jest produkcja dwutlenku węgla. Wysokie stężenie tego związku może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie, jednak kilka roślin w sypialni nie jest w stanie wydzielić aż tak dużej ilości CO2. Kwiaty do sypialni to dobry pomysł, ale warto zachować zdrowy rozsądek i wiedzieć, jakie gatunki roślin doniczkowych będą najbardziej optymalnym rozwiązaniem.

Rośliny do sypialni – korzyści dla zdrowia

Wybierając idealne kwiaty do sypialni warto zwrócić uwagę na ich walory prozdrowotne. Okazuje się bowiem, że wiele roślin doniczkowych dostępnych m.in u polskiej marki Plants & Pots to nie tylko ciekawy design, ale przede wszystkim szereg korzyści dla zdrowia i urody. Warto zwrócić uwagę na kwiaty doniczkowe, które wykazują się właściwościami pozwalającymi nawilżać i oczyszczać powietrze z toksyn, co pozytywnie wpływa na jakość snu i poprawia samopoczucie. Dobrym rozwiązaniem do sypialni są także rośliny, u których dochodzi do procesu odwrotnej fotosyntezy. Dla nas oznacza to mniej więcej tyle, że w nocy zamiast szkodliwego dwutlenku węgla wydzielają tlen, co jest dobrą wiadomością zwłaszcza dla osób zmagających się z problemami z zaśnięciem.

Jakie kwiaty do sypialni – skrzydłokwiat

Jednym z najbardziej polecanych gatunków kwiatów doniczkowych, które szczególnie dobrze sprawdzają się jako element wystroju sypialni jest skrzydłokwiat, zwany również skrzydłolistem. Zdecydowany faworyt dla osób, które niezwykle cenią sobie wysoką jakość powietrza w sypialni. Skrzydłokwiat okazuje się bowiem skuteczną bronią w walce z toksynami i zanieczyszczeniami. Liście skrzydłokwiatu pochłaniają toksyczne związki, takie jak aceton, formaldehyd czy benzen, a przy tym pomagają zachować optymalny poziom wilgoci w powietrzu. Warto również zwrócić uwagę na sam wygląd skrzydłolistu – dekoracyjne zielone liście w połączeniu z jasnym kwiatem w kształcie skrzydła czynią z rośliny idealną dekorację sypialni.

Jakie rośliny do sypialni – aloes

W swojej sypialni warto mieć również aloes, który podobnie jak skrzydłokwiat, nawilża i filtruje powietrze, a do tego produkuje tlen nocą, co poprawia jakość snu. Aloes, jako przedstawiciel gatunku sukulentów jednoliściennych, nie wymaga częstego podlewania czy nawożenia, dlatego jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu na regularną pielęgnację kwiatów w mieszkaniu. Warto również zaznaczyć, że w liściach aloesu znajduje się żel, który doskonale sprawdza się jako uniwersalny kosmetyk do ciała i włosów – niweluje podrażnienia, dogłębnie nawilża i odżywia.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe