piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Kurs na niższą wagę i bezpieczeństwo ogniowe - Paroc wprowadza nowe izolacje morskie Light Marine

Kurs na niższą wagę i bezpieczeństwo ogniowe - Paroc wprowadza nowe izolacje morskie Light Marine

WYKOŃCZENIE / Materiały budowlane / 2017-11-16 12:06:00

Paroc, jeden z  producentów izolacji technicznych, wprowadza na pokład nową ofertę dla przemysłu stoczniowego. Produkty z serii Light Marine to lekkie i niepalne wyroby izolacyjne, które dają nowe możliwości w projektowaniu ognioodpornych przegród.

Pierwszymi rozwiązaniami w ramach najnowszej oferty Paroc są produkty z wełny mineralnej do ochrony przeciwpożarowej stalowych konstrukcji pokładów i grodzi klasy A. Płyty PAROC Marine Navis Slab 60 to mniejsza waga przy zachowaniu tych samych, doskonałych parametrów ogniochronności charakterystycznych dla wyrobów z wełny kamiennej. Płyty odznaczają się ponadto bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi i akustycznymi.

Do tej pory, do głównych atutów izolacji morskich Paroc zaliczyć można było bezpieczeństwo ogniowe, niepalność, właściwości termiczne i akustyczne, łatwy i intuicyjny montaż oraz szeroki wybór pokryć oferujących zróżnicowane właściwości i sposób wykończenia. Produkty z serii Light Marine łączyć będą wszystkie te cechy, dodając do tego znacznie mniejszą wagę rozwiązań przeciwpożarowych. Przemysł stoczniowy posiada bardzo wysokie wymagania dotyczące bezpieczeństwa i komfortu na pokładach statków. Produkty i konstrukcje stosowane na statkach muszą być przetestowane pod kątem ochrony przeciwogniowej i zatwierdzone zgodnie z przepisami Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO).

Wyroby izolacyjne Paroc Marine i Offshore spełniają standardy w kontekście ochrony pożarowej konstrukcji, termoizolacji i akustyki. Niepalność wszystkich izolacji morskich Paroc została potwierdzona zgodnie z normą IMO 2010 FTP Code.

źródło: paroc/pięknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe