piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Kuchnia bez uchwytów

Kuchnia bez uchwytów

KUCHNIA / Meble / 2018-12-21 10:09:34

Meble kuchenne z uchwytami, bez uchwytów, a może uchwyty frezowane? Wszystkie za i przeciw takim rozwiązaniom. W pierwszej kolejności skupmy się na meblach bez uchwytów. Aby osiągnąć efekt gładkiej i jednolitej powierzchni, należy zastosować jedno z dwóch rozwiązań. Albo system otwierania szafek i szuflad po naciśnięciu w odpowiednim miejscu (tip-on), bądź też elektryczne wspomaganie otwierania, czyli bardziej zaawansowane i droższe rozwiązanie.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Plusem takiego rozwiązania jest poza elegenckim i gładkim wyglądem także komfort użytkownia (z czasem człowiek docenia to rozwiązanie) oraz fakt, że nie trzeba martwić się o poluzowanie się uchwytów, wytarcie, czy wypadnięcie śrubek, które utrzymują uchwyt w szafkach. W sumie to trochę takie pozorne korzyści, bo trzeba na przykład martiwić się o ciągle brudzącą się powierzchnie szafek, dotykane za każdym razem. I tu płynnie przechodzimy do minusów. Bo szafki bez uchwytów, to także większy koszt montażu, a i czasami mamy do czynienia z problemami technicznymi. To także kwestia otwierania lodówki i zmywarki, które są w zabudowie tzn. możemy zrobić to tylko za pomocą droższego systemu elektrycznego, tip-on nie wchodzi w grę.

Co do uchwytów. Frezowane możemy wykonać jedynie w frontach drewnianych i lakierowanych (tu są również mniej praktyczne, bo wygięcia szybko pękają i lakier odpada). Jednak trzeba przyznać, że to także bardzo dobre wizualne rozwiązanie. Bez watpienia ma swoje zalety estetyczne i designerskie (podobnie jak uchwyty listwowe). Co do tradycyjnych uchwytów, to zawsze były, są ...ale kto wie czy będą. Oferta jest ogromna, więc na dziś jest w czym wybierać. Powiemy więcej, wręcz trzeba na ten mały detal zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru mebli do kuchni. 

Podsumuwując. Jeśli masz duży budżet, jak najbardziej polecamy systemy bez uchwytów, jeśli jednak nie, to warto pobawić się rozwiązaniami i zastosować w swojej kuchni kilka rodzajów uchwytów.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe