piękny dom - twitterpiękny dom - facebook
Komplex Market wprowadza na rynek nowości produktowe dla architektów i osób wykańczających domy

Komplex Market wprowadza na rynek nowości produktowe dla architektów i osób wykańczających domy

2018-01-29 12:00:00

Komplex Market, firma specjalizująca się w kompleksowym dostarczaniu materiałów drewnianych do wykańczania budynków, wraz z początkiem roku wprowadziła do swojej oferty nowe produkty. Deski elewacyjne i tarasowe o niestandardowych kształtach oraz unikatowe boazerie wykonane z drewna modyfikowanego termicznie Thermory to nowości na polskim rynku, które po raz pierwszy zostaną zaprezentowane przez firmę podczas Międzynarodowych Tragów Budownictwa i Architektury Budma.

Deski tarasowe, elewacyjne oraz boazeryjne marki Thermory wykonane są z tzw. drewna modyfikowanego termicznie. Materiał ten pozyskuje się poprzez poddanie drewna skomplikowanemu procesowi modyfikacji termicznej z zastosowaniem wysokich temperatur (nawet do 215 st. C) i pary wodnej. W ten sposób cukry zawarte w drewnie podlegają całkowitej krystalizacji, a surowiec staje się całkowicie odporny na niszczenie przez szkodniki, pleśń czy grzyby. W wyniku procesu modyfikacji termicznej drewno staje się odporne na warunki atmosferyczne, jest stabilne wymiarowo oraz nie wymaga impregnacji. Stanowi ono także doskonałe rozwiązanie dla alergików.

 • Thermory by Bolefloor

Do tej pory w ofercie Komplex Market można było znaleźć wysokiej jakości deski tarasowe Thermory wykonane z jesionu amerykańskiego i sosny skandynawskiej o standardowym kształtach. Wraz z początkiem roku pojawiły się także materiały Thermory by Bolefloor z jesionu amerykańskiego, o falistych krawędziach imitujących naturalne ułożenie drewna. Rozwiązanie to bazuje na sześciu kształtach desek, które idealnie przylegają do siebie, tworząc w ten sposób wzór o niespotykanym i efektownym wyglądzie.

 • Deski elewacyjne Thermory z serii Drift

Wraz z początkiem roku Komplex Market wprowadziło do oferty deski elewacyjne z serii Drift w nowych, modnych odcieniach patynowej szarości i srebra. Od teraz dostępne są materiały w takich kolorach, jak:

 • NATURAL thermo świerk
 • PLATINUM thermo świerk
 • BLACK PEARL thermo świerk
 • MOONLIGHT RUM thermo jesion amerykański
 • OCEAN MIST thermo sosna skandynawska

Ponadto niezmiennie dostępne są deski elewacyjne wykonane z Thermory jesionu amerykańskiego, sosny skandynawskiej i sosny bezsęcznej.

Deski boazeryjne Thermory z serii Drift

Oferta Komplex Market została uzupełniona także o niespotykane dotąd w Polsce drewniane deski na boazerię - również z serii Drift - które charakteryzuje rustykalne, srebrzyste wykończenie. Materiały te występują w odcieniach:

 • SMOKED BRANDY thermo świerk
 • SANDY PEARL thermo świerk
 • GUN POWDER thermo świerk
 • SILVER STORM thermo świerk

Gont z jesionu amerykańskiego

Nowością jest także gont wykonany z Thermory thermo jesionu. To materiał, który dzięki intensywnej teksturze i wyeksponowanym słojom drewna, doskonale sprawdzi się przy efektownym wykończeniu ścian w środku i na zewnątrz budynków. Gont oferowany przez firmę Komplex Market charakteryzuje się głęboką, brązową barwą w całym przekroju oraz naturalnym starzeniem się materiału, podczas którego nabiera patynowego koloru.

Nowości produktowe zostaną zaprezentowane przez Komplex Market podczas Międzynarodowych Tragów Budownictwa i Architektury Budma, które odbędą się w Poznaniu w dniach 30 stycznia - 2 lutego.

źródło: pieknydom24.pl