piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Kompendium informacji o markizach dachowych, czyli jak zapewnić sobie optymalną temperaturę na poddaszu

Kompendium informacji o markizach dachowych, czyli jak zapewnić sobie optymalną temperaturę na poddaszu

WYKOŃCZENIE / Drzwi i okna / 2019-09-11 09:51:45

Poddasze to miejsce, które szybko się nagrzewa – możesz to odczuć szczególnie latem. Na szczęście ilość ciepła dostającego się do pomieszczenia możesz kontrolować! Z pomocą przychodzi markiza dachowa, która jest gwarancją przyjemnej, niższej temperatury na poddaszu nawet podczas największych upałów.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

W przeciwieństwie do rolety zewnętrznej markiza nie blokuje całkowicie światła słonecznego – dlatego sprawdzi się na Twoim poddaszu, jeśli chcesz stworzyć tam funkcjonalną przestrzeń do pracy czy relaksu, a jednocześnie nie zasłaniać całkowicie widoku z okna. Dowiedz się więcej o jej funkcjach i rodzajach.

Markizy – do czego służą?

Główną funkcją markiz jest regulacja temperatury na poddaszu – jego nagrzewanie jest dzięki nim znacząco zmniejszone. Jak to możliwe? Ten rodzaj wyposażenia jest montowany po zewnętrznej stronie okna, dlatego zatrzymuje ciepło, zanim jeszcze promienie słoneczne dotrą do szyby. Dzięki temu na poddaszu będziesz odczuwać przyjemny chłód, nawet jeśli na zewnątrz panuje upał!

Markiza jest wykonana z siatkowanej tkaniny, odpornej na czynniki atmosferyczne. Materiał jest wytrzymały, a jednocześnie nie przysłania widoku za oknem i nie zaciemnia pomieszczenia – możesz swobodnie i w odpowiedniej temperaturze odpoczywać i spędzać czas z rodziną.

Jak zamontować i obsługiwać markizę?

Markizę montuje się od wewnątrz – nie ma potrzeby wychodzenia na dach. Jeśli chcesz, możesz więc zrobić to samodzielnie, ale warto rozważyć powierzenie zadania montażyście. Unikniesz problemów technicznych i będziesz mieć gwarancję trwałości i funkcjonalności przez wiele lat.

Obsługa markizy dachowej jest bardzo prosta i, co ważne, markiza w żaden sposób nie przeszkadza w operowaniu oknem. Możesz je dowolnie otwierać, uchylać i zamykać, niezależnie od tego, czy markiza jest rozłożona, czy nie. Dodatkowo w czasie, gdy nie używasz markizy (na przykład zimą), schowasz ją w wygodnym i estetycznym górnym kasetonie.

Aby zaciągnąć markizę manualną, otwórz okno, obróć je o 180 stopni i zaczep tkaninę na haczykach, które znajdziesz w dolnej części skrzydła, po zewnętrznej stronie okna. Jeśli wybierzesz produkty VELUX, będziesz mieć do dyspozycji także inne sposoby obsługi markiz – zdalne sterowanie elektryczne lub solarne, które gwarantuje jeszcze łatwiejsze i bardziej komfortowe użytkowanie markiz.

Rodzaje markiz dachowych

Marka VELUX oferuje 3 rodzaje markiz dachowych, które w jednakowym stopniu chronią poddasze przed upałem (zmniejszają nagrzewanie poddasza nawet o 76%), ale różnią się sposobem obsługi.

  • Markiza manualna – model obsługiwany ręcznie, zaciągnięta markiza zamocowana jest na dwóch haczykach.
  • Markiza elektryczna – posiada prowadnice, jest zasilana prądem elektrycznym i obsługiwana zdalnie za pomocą klawiatury naściennej.
  • Markiza solarna – również posiada prowadnice i jest obsługiwana zdalnie, ale od markizy elektrycznej różni się sposobem zasilania – jej siłą napędową jest energia słoneczna.

Wybór elektrycznego lub solarnego sposobu zasilania markizy zapewni Ci jeszcze wygodniejszą obsługę wyposażenia okna. Dodatkowo zyskasz możliwość skorzystania z inteligentnego sterowania klimatem na poddaszu za pomocą systemu VELUX ACTIVE. System, dzięki specjalnym czujnikom, monitoruje stan powietrza wewnątrz domu, a także odbiera informacje z pobliskich stacji meteorologicznych. Odczytane parametry i zapowiedzi pogodowe sprawią, że VELUX ACTIVE samodzielnie zasłoni Twoje markizy wtedy, gdy wyczuje zbliżającą się falę upału, i odsłoni je, kiedy temperatura spadnie. System może sterować także otwieraniem i zamykaniem okien dachowych, jeśli wyposażysz je w silnik. Ty natomiast zyskujesz możliwość sterowania oknami i wyposażeniem z poziomu aplikacji w telefonie.

Jeśli jesteś właścicielem domu z poddaszem, nie zapomnij zadbać o odpowiednią temperaturę i ograniczyć nagrzewanie wnętrza – szybko przekonasz się, że markizy dachowe, szczególnie obsługiwane zdalnie, zapewnią Ci niezastąpiony komfort!

Chcesz dowiedzieć się więcej o markizach? Przeczytaj artykuł Wszystko, co musisz wiedzieć o markizach na okna dachowe na stronie www.velux.pl.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe