piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Kłopotliwe” tkaniny - jak o nie dbać

Kłopotliwe” tkaniny - jak o nie dbać

MEBLE / Sprzęt AGD / 2017-02-02 15:25:00

Bajeczna sukienka, stylowa kobieca bluzka, delikatny sweter - bez względu na to, ile mamy lat, w naszej szafie znajdziemy elementy garderoby, które wymagają szczególnej troski. Wiedza, jak o nie dbać, może sprawić, że będą nam służyć znacznie dłużej.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

WYGLĄD KSIĘŻNICZKI

Sukienka Elsy - która kilkuletnia dziewczynka o takiej nie marzy? Niestety, większość strojów imitujących te, które noszą postaci z bajek, wykonana jest z bardzo delikatnych lub sztucznych materiałów. Jeśli mamy do czynienia z koronką, sukienkę spokojnie można wyprać w pralce. Przykładowo, w tych z linii SupremeCare marki Whirlpool wybieramy program „Delikatne”.

STYLOWO I ELEGANCKO

Wyglądają niezwykle szykownie, ale niestety, czasami cieszymy się nimi tylko do pierwszego prania. Bluzki z jedwabiu są drogie i jednocześnie bardzo wymagające, jeśli chodzi o pielęgnację. W przypadku, gdy wykonane są w stu procentach z tego materiału, najlepiej je czyścić chemicznie. Jeśli jednak mamy do czynienia na przykład z mieszanką jedwabiu i wiskozy, zazwyczaj można prać takie ubranie w pralce. Dobrze się wtedy sprawdzi program „Wełna”, który posiadają niektóre pralki Whirlpool SupremeCare. To bardzo delikatne pranie, przeznaczone nie tylko dla wełnianych ubrań, ale też takich tekstyliów jak jedwab, len czy wiskoza.

CIEPŁO I KLASA

Kaszmirowy sweter to jeden z najprzyjemniejszych elementów garderoby na długie, zimowe dni. Potrafi dodać uroku każdej eleganckiej, ale też casualowej stylizacji. Podobnie jednak, jak w przypadku innych szlachetnych tkanin, pielęgnacja kaszmiru należy raczej do kłopotliwych. Zwykle producenci odzieży z kaszmiru zalecają pranie ręczne. Może ono jednak nie być konieczne, jeśli posiadamy pralkę marki Whirlpool ze dedykowanym programem „Kaszmir”, który dzięki specjalnym ruchom bębna wypierze najbardziej wymagające włókna (dostępny np. w modelu FSCR 12432). Warto przy tym pamiętać, że do prania wełnianych tkanin należy używać detergentów w płynie.

LEKKO, ZWIEWNIE

Na przeciwległym sezonowo biegunie do kaszmiru leży len. Jest miękki i niezwykle wygodny. Mimo że się gniecie, ma swoich prawdziwych wielbicieli. Na części wykonanych z lnu ubrań znajdziemy informację, by prać je ręcznie, ale dotyczy to zwykle tych najbardziej delikatnych. Resztę, o ile metka tego nie zakazuje, można spokojnie włożyć do pralki. Najlepiej wówczas wybrać program „Delikatne” i temperaturę nie wyższą niż 30-40° C lub „Wełna” w niektórych pralkach Whirlpool SupremeCare.

Warto mieć ogólną wiedzę na temat tego, jak dbać o tkaniny. Jednak bez względu na to, z jakim materiałem mamy do czynienia, pamiętajmy, że zawsze podstawowym punktem odniesienia powinny być informacje zamieszczone na metce. Dobrze też wyrobić w sobie nawyk zwracania uwagi na to, z jakiego materiału wykonany jest produkt, który spodoba nam się w sklepie. Decyzja o tym, czy go kupić, może przyjść wtedy łatwiej.

Przykładowy model pralki, który zatroszczy się nawet o bardzo wymagające tkaniny to:    [[[zdjecie,10871,duze]]]

Whirlpool FSCR 12432            

  • Kolor: biały
  • Wsad: 12 kg
  • Cena: 3999 PLN

źródło: whirpool/pięknydom24.pl 

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe