piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
KLEJENIE I USZCZELNIANIE W POMIESZCZENIACH WILGOTNYCH

KLEJENIE I USZCZELNIANIE W POMIESZCZENIACH WILGOTNYCH

WYKOŃCZENIE / Chemia budowlana / 2020-05-28 14:54:04

Wilgoć w łazience i kuchni jest naturalnym zjawiskiem, może jednak generować uciążliwe problemy, takie jak pojawienie się nalotów pleśni. Zastosowanie odpowiednich klejów-uszczelniaczy podczas prac wykończeniowych w tych pomieszczeniach pozwoli nam uniknąć kosztownych błędów.

Polecane sklepy

PraktikerBricomanLeroy MerlinLeroy MerlinCastoramaBrico DepotIKEA

Aranżacja kuchni czy łazienki nie należy do łatwych zadań, ponadto jest inwestycją na długie lata, co oznacza, że najczęściej wiąże się z niemałymi nakładami finansowymi. Nawet jeśli nie planujemy generalnego remontu, a jedynie samodzielne prace wykończeniowe czy drobne naprawy – pewne kwestie w żadnym wypadku nie powinny umknąć naszej uwadze. Przede wszystkim musimy wziąć w rachubę specyficzne warunki, jakie panują w tych pomieszczeniach. Mowa oczywiście o podwyższonym stopniu wilgotności, ponieważ wiele czynności wykonywanych w łazience i kuchni zakłada użycie wody.

Podczas mocowania różnego rodzaju elementów wyposażenia w pomieszczeniach wilgotnych doskonale sprawdzi się nowoczesny klej montażowy Fix ALL Flexi marki Soudal, który wykazuje wysoką odporność na działanie wody, grzybów i pleśni. Odznacza się on również trwałą elastycznością, ma bardzo dobrą przyczepność do praktycznie wszystkich podłoży oraz jest niewrażliwy na wiele chemikaliów. Zastosowanie tego nowoczesnego kleju pozwala na szybką realizację prac montażowych, i to bez konieczności wiercenia otworów w ścianie. Z pomocą Fix ALL

Flexi bez problemu zamocujemy różne akcesoria łazienkowe i kuchenne, w tym wieszaki na ręczniki, pojemnik na mydło i uchwyty na kubki.

W przypadku ciężkich przedmiotów, m.in. luster i półek na przybory toaletowe, zaleca się wykorzystanie kleju Fix ALL High Tack – jest on ekstremalnie wytrzymały i nie wymaga unieruchomienia  klejonego przedmiotu do czasu utwardzenia spoiny. Z kolei do montażu elementów ze szkła i innych materiałów przezroczystych najlepiej użyć kleju Fix ALL Crystal, który charakteryzuje się całkowicie przejrzystą spoiną.

Zarówno Fix ALL Flexi, jaki i Fix ALL High Tack oraz Fix ALL Crystal łączą w sobie zalety kleju montażowego i uszczelniacza. Możemy je zatem z powodzeniem zastosować do trwałego wypełnienia szczelin wokół wanny, umywalki, brodzika prysznicowego, zlewu czy blatu kuchennego, zyskując gwarancję wysokiego standardu higienicznego w pomieszczeniu. Tak szeroki zakres zastosowań sprawia, że kleje-uszczelniacze Fix ALL firmy Soudal są rozwiązaniem nie tylko bardzo skutecznym, ale również wyjątkowo ekonomicznym.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe