piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Jeszcze cieplejsze drzwi zewnętrzne od firmy CAL

Jeszcze cieplejsze drzwi zewnętrzne od firmy CAL

WYKOŃCZENIE / Drzwi i okna / 2012-10-03 15:16:00

Zakład Stolarki Budowlanej CAL, producent drzwi drewnianych, udoskonalił modele skrzydeł z Kolekcji Rycerskiej i Kolekcji Arktycznej. Drzwi zewnętrze CAL-a w nowej odsłonie osiągają rewelacyjne parametry termoizolacyjności.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Drzwi z Kolekcji Arktycznej i Kolekcji Rycerskiej to najcieplejsze modele oferowane przez firmę CAL.  W ostatnim czasie producent zmienił grubość skrzydeł, co pozytywnie wpłynęło na ich termoizolację. Obecnie skrzydła sosnowe z kolekcji Arktycznej mają grubość 90 mm,
a współczynnik Ud zaczyna się dla nich już od 0,8 W/m2K. Z kolei drzwi pełne z Kolekcji Rycerskiej o nowej grubości 78 mm posiadają współczynnik izolacyjności cieplnej Ud zaczynający się od 1,0 W/m2K.
"Jeszcze przed zmianą grubości skrzydeł z Kolekcji Rycerskiej i Arktycznej nasze drzwi cechowały współczynniki termoizolacyjności dostosowane do budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Jednak, podążając za ideą zrównoważonego budownictwa, postanowiliśmy udoskonalić nasze wyroby zmieniając ich grubość, a tym samym podnosząc ich walory cieple. Drzwi Rycerskie i Arktyczne, które obecnie oferujemy naszym klientom, są jednymi z najlepiej chroniących dom przed utratą ciepła modelami na rynku"  mówi Czesław Suski, ekspert ds. sprzedaży z Zakładu Stolarki Budowlanej CAL. Drzwi z Kolekcji Rycerskiej i Arktycznej mogą być wykonane z drewna sosnowego lub dębowego. Ich wyróżnikiem są stylowe aplikacje ze stali nierdzewnej. Drzwi w standardzie posiadają m.in. wykonaną w 100% z drewna klejonego ościeżnicę, 2 zamki, system antywyważeniowy oraz próg termiczny. Modele z obu kolekcji wykonane są w 2 klasie odporności na włamanie, a ich izolacyjność akustyczna Rw wynosi 34 dB.

źródło: cal/pięknydom24.pl
 

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe