piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Jasny narożnik w salonie? Może być piękny i plamoodporny

Jasny narożnik w salonie? Może być piękny i plamoodporny

MEBLE / Sofy / 2016-09-01 14:33:49

Jasny narożnik pasuje do wnętrz urządzonych w różnych stylach aranżacyjnych. Ale czy taki mebel nie będzie zbyt podatny na zabrudzenia? Biały, kremowy czy beżowy materiał można łatwo utrzymać w czystości, jeśli jest odpowiednio zabezpieczony. Ekspert Fargotex Group opowiada, na czym polega wartość tkanin łatwoczyszczących.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Wybierając meble wypoczynkowe do salonu, często kierujemy się względami praktycznymi. Zdarza się, że z obawy przed różnymi zabrudzeniami i wizją chemicznego czyszczenia, wolimy kupić sofę czy narożnik w ciemniejszej tapicerce. Jednak taki kompromis często wiąże się z koniecznością zmiany naszych planów aranżacji wnętrza. Tymczasem nowoczesne tkaniny tapicerskie pozwalają rozwiązać problem czystości mebli wypoczynkowych w zupełnie inny sposób. 

Czystość w każdym kolorze

Na narożniku w ciemnoszarym, brązowym czy czarnym materiale meblowym plamy rzeczywiście mogą być mniej widoczne, ale pozbycie się ich wcale nie jest łatwiejsze. Jeśli tkanina nie posiada właściwości łatwoczyszczących, usuwanie zabrudzeń wiążę się z koniecznością użycia środków chemicznych. Z narożnika w tkaninie łatwoczyszczącej, nawet w jasnym kolorze, np. bieli, beżu czy ecru, pozbędziemy się plam zdecydowanie prościej i szybciej niż wtedy, gdy wybierzemy zwykły materiał meblowy.

Wszystkie tkaniny z kolekcji Magic Home posiadają specjalną powłokę ochronną, która stanowi barierę przed zabrudzeniami i pozwala pozbyć się plam przy użyciu wody i ręcznika papierowego. Przy trudniejszych plamach możemy skorzystać ze ściereczki i szarego mydła, a na ekoskórach ze zwykłej szkolnej gumki. Jeśli szukamy jasnych odcieni, na szczególną uwagę zasługują przyjemne w dotyku tkaniny Sofia i Focus. Natomiast miłośnicy ekoskór duży wybór jasnych kolorów znajdą w kolekcjach Fushion i Long Island - podkreśla Monika Fedor, Product Manager w Fargotex Group.

Jasny i modny

Jasny narożnik może być ważnym elementem wystroju salonu inspirowanego różnymi stylami aranżacji wnętrz. W nowoczesnych salonach sprawdzi się biały lub jasnoszary narożnik o mniejszych rozmiarach i prostym kształcie. Taki mebel będzie dobrze pasował do modnych obecnie minimalistycznych aranżacji. Natomiast elegancję klasycznie urządzonych wnętrz podkreśli duży narożnik w ekoskórze o kremowym lub beżowym odcieniu z wysokim oparciem, zaokrąglonymi podłokietnikami i funkcją relaksu. Biały, pikowany mebel wypoczynkowy często jest także ozdobą wnętrz urządzonych w stylu glamour.

Zaletą jasnych kolorów jest to, że pomagają rozświetlić wnętrze. Biały czy kremowy narożnik w salonie to także sposób, by optycznie powiększyć pomieszczenie i uczynić je bardziej przestronnym. Jasne barwy są bazą dla wielu stylów aranżacyjnych. Nie musimy z nich rezygnować w obawie o czystość mebli wypoczynkowych. Jeśli wybierzemy odpowiednie obicie, zachowają swój urok na lata. Tkaniny łatwoczyszczące z linii Magic Home mają też wysoką odporność na ścieranie, co dodatkowo zwiększa ich trwałość - dodaje Monika Fedor.

źródło: fargotex/pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe