piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Japońska innowacyjność i włoski design - Sharp łączy siły ze słynnym biurem projektowym Pininfarina i zapowiada nowe produkty premium

Japońska innowacyjność i włoski design - Sharp łączy siły ze słynnym biurem projektowym Pininfarina i zapowiada nowe produkty premium

INNE / Inne / 2018-09-04 17:02:11

Nowa kolekcja Sharp by Pininfarina, zainspirowana klasycznym włoskim designem i wyrazistymi liniami nadwozia samochodów sportowych, trafi na europejski rynek.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Japońska innowacyjność łączy się z włoskim designem. Z okazji rozpoczynających się właśnie Międzynarodowych Targów IFA, firma Sharp, światowy gigant z sektora technologii i jeden z największych producentów elektroniki użytkowej, ogłosił rozpoczęcie współpracy z legendarnym biurem projektowym. Nowa linia urządzeń Sharp by Pininfarina została zainspirowana klasycznym włoskim designem i dynamicznymi kształtami sportowych samochodów. Nowa seria produktów klasy premium – sprzętu telewizyjnego i audio – wejdzie na rynek w pierwszej połowie 2019 roku.

Uznane biuro projektowe Pininfarina już od ponad 88 lat jest symbolem włoskiej elegancji. Firma początkowo projektująca karoserię, ma na swoim koncie nie tylko wspaniałe projekty dla luksusowych marek, takich jak Alfa Romeo, Ferrari, Maserati czy BMW, ale i koncepcje architektoniczne słynnych budynków, takich jak futurystyczna wieża kontroli lotów na lotnisku w Stambule.

Kompetencje studia Pininfarina z zakresu projektowania samochodów, wzornictwa przemysłowego i architektury wnętrz świetnie sprawdziły się także przy pracy nad produktami z nowej kolekcji Sharp by Pininfarina i tchnęły nowe życie w motto firmy Sharp “Be Original”. Proste, dynamiczne linie, elegancka i wyróżniająca się forma, nowoczesne wykończenie – debiutujący w Berlinie sprzęt doskonale odzwierciedla wyrafinowany styl biura Pininfarina, który doda każdemu wnętrzu odrobiny luksusu i włoskiego sznytu.

Eleganckie wzornictwo nowej linii idealnie uzupełnia wizję firmy Sharp, której głównym założeniem jest urozmaicanie codziennego życia konsumentów i zachęcanie ich do wyrażania swojej indywidualności także za pomocą technologicznych innowacji. Współpraca z biurem Pininfarina pozwoliła stworzyć telewizory i sprzęt audio o oryginalnym, atrakcyjnym designie, stanowiącym interesującą alternatywę dla innych produktów na rynku – nie tylko pod względem technologicznym.

- Wiemy, jak ważną rolę przy zakupie produktów audio-wideo odgrywa design. To przecież właśnie ten sprzęt jest często centralnym elementem naszych mieszkań i domów. Dlatego też bardzo nas cieszy, że razem z biurem Pininfarina możemy pracować nad serią nowych produktów, których nowatorski dynamiczny design spodoba się nawet najbardziej wymagającym konsumentom i pozwoli firmie Sharp dotrzeć do nowych grup odbiorców – mówi Aslan Khabliev, Chief Executive Officer SUMC, europejskiego oddziału Sharp – Współpraca idealnie wpisuje się w nasze firmowe motto, zgodnie z którym staramy się pomagać naszym klientom w życiu codziennym i pracy, oferując im nie tyle samą technologię, ile rozwiązania odpowiadające na konkretne potrzeby i dopasowane do określonych sytuacji.

- Siłą biura Pininfarina jest umiejętność zachowania spójnej wizji, wynikająca z doświadczenia firmy w tak różnych sektorach. Każdy produkt projektowany jest z myślą o otoczeniu, w którym będzie on funkcjonować - komentuje Paolo Pininfarina, prezes grupy. – Praca nad całą gamą produktów pozwala nam stworzyć spójną identyfikację wizualną. I właśnie na tym opiera się sukces całego projektu.

Podczas Targów IFA 2018 na stanowisku firmy Sharp (hala 11.2, stanowisko 103) obie firmy zaprezentują wspólnie stworzone produkty. Będą to trzy wersje telewizorów premium - każdy skierowany do innej grupy klientów i wyróżniający się nieco innym designem oraz produkty audio: soundbar, system hi-fi all-in-one, głośnik imprezowy i przenośny głośnik Bluetooth.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe