piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Jakiego koloru nie może zabraknąć w naszych wnętrzach w 2019 r.?  Prognozy ekspertów salonów Agata

Jakiego koloru nie może zabraknąć w naszych wnętrzach w 2019 r.? Prognozy ekspertów salonów Agata

MEBLE / Meble / 2018-08-16 11:38:20

W połowie roku eksperci aranżacji wnętrz coraz częściej spekulują odnośnie koloru, który w przyszłym sezonie będzie wiódł prym w naszych domach. Obecnie najmodniejszy jest Ultra Violet zarówno w przypadku mebli, jak i dodatków. Eksperci salonów Agata typują, jaka paleta kolorystyczna będzie dominować już za kilka miesięcy.  

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEAHauz

Na kolorystyczne wybory opiniotwórczego Instytutu Pantone zawsze czekamy z zapartym tchem. To on decyduje o tym, jaki kolor będzie królował w naszych czterech kątach. Dwa lata temu najmodniejsza była zieleń, w zeszłym roku zachwycaliśmy się soczystym fioletem. Co będzie modne w 2019?

Instytut Pantone wybrał 72 kolory spośród ośmiu palet, które według przewidywań będą królować w każdym domu w 2019 roku. Według Natalii Nowak, eksperta salonów Agata, jeden z nich ma szczególny potencjał, aby rozkochać w sobie miłośników aranżacji wnętrz. Stanowi on pewnego rodzaju kontynuację trendu, który obserwujemy w tej chwili, czyli mody na mocne, wyraziste barwy.

 - Po 2017 roku, kiedy królowała zieleń i tym roku, kiedy eksperci wskazali na fiolet, mamy nadzieję, że w przyszłym roku wprowadzimy do naszych wnętrz więcej soczystego różu i purpury. Te kolory, które znalazły się na paletach wskazanych przez Instytut Pantone, mają ogromny potencjał zarówno jeśli chodzi o dodatki, jak również meble tapicerowane, takie jak sofy czy fotele. Nie tylko odświeżą wnętrze, ale przede wszystkim nadadzą mu wyjątkowego charakteru – komentuje Natalia Nowak, ekspert salonów Agata.

Róż we wnętrzach nie musi być kiczowaty! Wystarczy, że do aranżacji w stonowanych kolorach wprowadzisz sofę w odcieniu głębokiego różu, a z pozoru nudne wnętrze nabierze zupełnie nowego wyrazu. Jeśli natomiast nie planujesz wymiany mebli – postaw na dodatki! Poduszki, koc, wazon. Wystarczy dobrać kilka drobnych przedmiotów w tym samym lub podobnym kolorze i aranżacja nabiera nowego klimatu. Nie bój się eksperymentować!

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe